Streda 8. júl, meniny má Ivan

Human dizajn. Žite v harmónii a robte iba správne rozhodnutia.

Viete, čo je human dizajn? Jednoducho povedané mapa nášho ideálneho správania sa. Možnosť odhaliť tento dar venovaný ľudstvu a slúžiaci pre jeho rozvoj dostal človek, ktorý prijal meno Ra Uru Hu.

Bolo to takto. V roku 1983 sa Ra Uru vzdal bežného života, odmietol civilizáciu a utiahol sa na Ibizu, kde žil ako divoch. Nasťahoval sa do polorozpadnutého domu, kde bol neustále sám. Jedného dňa sa mu zrazu otvorila myseľ a on sa dostal na osem dní do stavu zvláštneho bdenia-nebdenia a za tých osem dní sa mu dostali do vedomia všetky potrebné informácie o mape nášho bytia.

Bolo to zjavenie, ktoré mal povinnosť pochopiť a šíriť ďalej. Celý systém mu bol nadiktovaný zhora. Nie je teda výsledkom usilovnej dlhodobej práce (aspoň nie v tomto živote). Túto genetickú matricu, podľa ktorej je postavený život jednotlivcov napriek tomuto hlboko mystickému zážitku, podrobil vedeckému skúmaniu. Takže jej účinky aj možnosti využitia sú vedecky preskúmané a odporúčané. Dnes už existujú vo svete školy human dizajnu. V Anglicku, v Amerike, v Rusku, v Čechách...o iných neviem, ale to neznamená, že neexistujú.

Od toho dňa, keď sa zrazu prebral z nadprirodzeného stavu sa stal iným človekom. Nielen intelektuálne, či na úrovni svojho filozofického myslenie, ale aj po biologickej a fyzickej stránke. Zmenil sa mu hlas, mal inú kožu, iný pohľad, inak nadväzoval kontakty ...Bol opäť sám sebou.

Keď začal šíriť toto nové poznanie, ľudia sa najčastejšie pýtali, či to je vhodné pre každého, či štyri typy dizajnu nie sú málo pre celé ľudstvo, a hlavne chceli vedieť v čom spočíva podstata tohto učenia.

Určite sa aj vy teraz pýtate, čo mi to dá, keď sa oboznámim s týmto učením? Dá vám to pochopenie vecí a dejov vo vás, okolo vás, v celom vesmíre a úplne vás to oslobodí, pretože je to čistá emóciami ani mysľou nesfalšovaná pravda o vás. O tom aká je vaša podstata, ako sa máte správať a reagovať, aby ste si neublížili, aký je zmysel vášho konania a života. A prečo je ten váš iný, ako majú ľudia okolo vás. Je to pre vás rovnako dôležité, ako vedieť čítať, písať a počítať. Nemusíte to vedieť, ale potom sa na vašu škodu oberáte o mnoho a mnoho iných životných radostí a skúseností.

Podľa mňa by sa human dizajn mal vyučovať v školách už na prvom stupni, (hlavne si to myslí aj jeho objaviteľ). Na svete by žili šťastnejší ľudia. Na prednáškach o human dizajne som pochopila mnohé pre mňa mimoriadne dôležité detaily, na ktoré by som naozaj nemala inak ako prísť. Malý príklad. Na základe svojej mapy som zistila, že moje telo vie zrelaxovať iba v ležiacej polohe. Keď mám panvu na zemi, dokážem lepšie vnímať, relaxovať a uvoľňovať sa. V praxi to znamenalo, že keď sa unavím fyzickou prácou, nesadnem si čítať noviny alebo časopis, ako som to robievala, ale na 15 minút si ľahnem. Únava zmizne a som opäť výkonná. Po čítaní novín som sa nikdy necítila fyzicky zrelaxovaná. Znamená to však aj to, že keď idem na celodenný seminár, viem, že sediac na stoličke stratím po čase záujem, nedokážem sa sústrediť a som tam zbytočne. Teraz si nosím so sebou karimatku a požiadam prednášajúceho, či si smiem vždy po hodine ľahnúť a tak sledovať seminár.

Vrátim sa k podstate. Tento manuál pre správny život je síce prevratná metóda, ale zázraky sa očakávať nedajú. Chce to, tak ako všetko ostatné, trpezlivosť, ochotu venovať čas štúdiu human dizajnu a svojmu rozvoju. Cieľom je, pochopenie seba samého, svojej cesty a svojho poslania. Aj v tomto prípade platí, všetko čo potrebujeme vedieť, je už v nás a čo tam nie je, to je zbytočné hľadať. Všetko vo vesmíre je dokonalé. Treba sa iba rozpomenúť.

Human dizajn je staré duchovné poznanie, ktoré už kedysi existovalo na tejto planéte. Human dizajn nie je iba o našom ľudskom rode, ale dokonale nám umožňuje spoznať aj ďalšie systémy, či už z oblasti živočíšnej alebo rastlinne ríše. Všetko na svete má svoj dopredu funkčne naplánovaný dizajn. Od atómu po celok. Od jednoduchých systémov a schém po zložité systémy. Z toho vyplýva, že jeden systém zahŕňa v sebe aj prvky iných systémov. Dokonalý je však iba syntetický celok.

Po necelom mesiaci „zábavky“ s human dizajnom som neustále skúšala nájsť chybu v systéme. Zdalo sa mi, že predsa nie je možné, aby sme tri kamarátky boli rovnaké, keď v skutočnosti rovnaké nie sme, ale podľa mapy predstavujeme jeden a ten istý typ. A prišla som na to, že human dizajn dokáže odhaliť všetky rozdiely, len sa mu treba dlhodobo venovať. Zrazu som sa však strácala v množstve informácií a pochopila som, že preto, aby som robila správne rozhodnutia na základe svojho dizajnu, nemusím poznať každý detail. Ak mi bude niečo naozaj robiť problémy a nebudem si s tým vedieť rady, obrátim sa na tých, čo majú s human dizajnom viac skúseností. Buď na priateľov v Rusku, alebo na Jakuba v Česku.

Tak ako je hudba a matematika zrozumiteľná bez znalostí cudzieho jazyka, aj human dizajn má túto výhodu. Pozriete si mapu vášho dizajnu, dizajnu vášho dieťaťa alebo vašich blízkych a je vám jasné, čo by im naozaj uškodilo a čo im urobí v živote radosť.

Bolo by ideálne a nie je to utópia, vedieť povedať svojim deťom, kto sú, kde sú ich najsilnejšie stránky, kde slabiny, na čo majú talent, a čím sa nemusia vôbec zaoberať. Spoznať mapu života svojho dieťaťa je pre spoločný život, veľmi dôležité. Potom sa nebudú musieť naše deti v dospelosti zaoberať tým, ako dostať zo svojej mysle a tela nášľapné míny, ktoré vznikali už na začiatku ich života, tým, že sme sa ich snažili domestifikovať, ohnúť tak, aby veľmi netrčali z radu, aby splnili naše predstavy a aby sme si aj my splnili predstavy o správnej výchove. Učili sme ich určiť si hodnotový rebríček podľa nášho videnia sveta. Tí usilovnejší z nás to robili ešte v prenatálnom štádiu vývoja svojho potomka.

Poznať mapu svojich možností a svoju pravú povahu je pre deti ešte dôležitejšie ako pre dospelých. Ľahšie chápu nové veci, nemajú ešte zakorenené staré systémy, ich viera je podvedomá, silná a čistá. Žiaľ, deti nemožno oddeliť od dospelých.

(pokračovanie TU)

-

Erika Vincoureková


vitruvian_mandala



Múdrosť na dnes

„Radosť, ktorá nie je zdieľaná, zomiera mladá."

Čítali ste už ?