Nedeľa 14. júl, meniny má Kamil

Rok a pol bez jedla. Rozhovor so slovenským pránikom Petrom Starecom

V rámci našej novej video rubriky - Príjemné rozhovory, v ktorej pre vás budeme každý týždeň pripravovať rozhovory so zaujímavými a netradičnými ľuďmi, sme ako pilotnú časť pripravili milé stretnutie s pránikom Petrom Starecom.

Pre mnohých ľudí je to nepredstaviteľné ak niekto o sebe tvrdí, že nepotrebuje k životu klasickú stravu. Že žije v plnom zdraví bez jedenia a dokonca aj bez pitia, že si vystačí s energiou z okolitého prostredia, teda s pránou. Argumentov proti je samozrejme mnoho, ale ja tu nie som na to, aby som ich vysvetľoval či sa snažil niekoho presviedčať. Napokon, čo je veľmi sympatické, nemá záujem presviedčať o svojej pravde ani Peťo. Proste iba hovorí o svojej skúsenosti a živote, o ktorej si síce drvivá väčšina spoločnosti myslí, že to nie je v ľudských možnostiach. Je však väčšina meradlom pravdivosti a evolučného pokroku? Sotva. Páči sa mi v tomto kontexte Beethovenov výrok - "Hlas ľudu, hlas boží? Tak tomu som nikdy neveril".

Všetko je to iba v mantineloch našej mysle. Čím sme otvorenejší, čím menej bariér si postavíme, tým čarovnejšia a pestrejšia môže byť realita. Skúste si priatelia bez predsudkov pozrieť a vypočuť tento krásny rozhovor a slová človeka, ktorý patrí medzi tých najzaujímavejších akých som mal možnosť stretnúť.

-

Rok a pol bez jedla. Rozhovor so slovenským pránikom Petrom Starecom:

-


ImageOK8

Každé čudo trvá 3 dni ;)

-

ImageOK7

Peter Starec a naša redaktorka Erika Vincoureková si celkom pekne "pokecali"

-Múdrosť na dnes

„Nevidíme, čo je možné, lebo fantazírujeme o nedosiahnuteľnom."

Čítali ste už ?