Nedeľa 14. júl, meniny má Kamil

Láska a nenávisť

Tisíc razy opakovaná téma scenáristov, básnikov a spisovateľov. Tisíc razy opakovaný príbeh nášho života. Keď si odmyslíme romantiku a nastúpi veda, všetko je jasné. Jeden z posvätných vesmírnych zákonov, ktorý pre svet objavili hermetici, sa nazýva Polarita. Hovorí o tom, že VŠETKO MÁ DVA PÓLY.

Všetko vo vesmíre je duálne. Všetko má svoj protiklad. Podobné a nepodobné je rovnaké. Protiklady sú vo svojej podstate totožné, líšia sa iba svojím stupňom intenzity. Krajnosti sa vždy stretávajú. Všetky pravdy sú len polopravdami. Všetky paradoxy sa dajú uviesť do súladu. Hermetici využívajú tento princíp k premene nechcených situácií a emócií v niečo prijateľnejšie tak, že iba zmenia ich vibráciu na najvyšší možný stupeň. Ako to už v tomto storočí býva, majú k tejto téme čo povedať aj vedci. Objektívne práve prišli na to, že láska, rovnako ako nenávisť aktivujú v mozgu niekoľko zhodných synapsií ( nervové spojenia). Pri pokuse, počas jednej štúdie ukázali skupine dobrovoľníkov fotografie ich bývalých mileniek, pracovných rivalov, či neobľúbených politikov a aktivitu ich mozgu potom sledovali na skeneri. Prekvapujúco sa rozsvietili tie časti mozgu, ktoré sú spájané aj s prejavmi silnej vášnivej náklonnosti

Nuž nič nového pod slnkom. Je predsa všeobecne známe, že rovnako ako láska, tak aj nenávisť nás dokáže na čas dostať do extrému. Naše hormóny a iné móny sa naplno vylievajú do krvi a zaplavujú naše telo. Chystajú čosi mimoriadne. Zväčša chorobu. Už ľudové porekadlá vravia: ochorel od lásky, či – láska ide cez žalúdok . Určite to nebolo myslené domácou stravou, či kuchárskym umením partnerky, ako si to mnohí vysvetľujú. Naši predkovia boli veľmi striedmi, čo sa stravy týka. Išlo o poznatok, že veľká láska (rovnako ako nenávisť) spôsobuje v žalúdku chvenie, vyvoláva kŕče a nestabilitu, žalúdok ako na vode. Dnes so zrýchľujúcim sa časom tvorba prísloví vyšla z módy a nahradili ju slovné hračky. Pre práve opísaný stav sa v angličtine zaviedlo slovné spojenie, alebo ak chcete novotvar- „frenemy“, pochádzajúci zo slov friend – priateľ, enemy – nepriateľ. A tak sa nečudujte, ak máte niekedy chuť svojho miláčika zjesť od lásky a inokedy by ste ho dohrýzli od nenávisti. Ste stále v tom istom bode vývoja. V extréme. V deň, keď ho začnete milovať rovnako intenzívne, či skôr chápajúco ako všetkých ostatných ľudí. Teda bytosti okolo vás, pochopíte, čo znamená bezpodmienečná láska. Ja osobne dúfam, že ten deň je ešte veľmi ďaleko. Priznám sa, že dualita na tomto svete mi celkom vyhovuje. Preto som sem prišla, aby som si ju užila. Ak sa jej človek nebráni, ale berie ju ako fakt, dokonca sa z nej teší, choroba nemá prečo vypuknúť. Horšie je, ak si vyberiete za partnera „svätého muža“. Keď jej vyznal lásku tak, že ju ubezpečil o tom, že ju miluje rovnako ako všetky bytosti, tým nemyslel len svokru, susedu, šéfku…ale aj psa, a kaktus na okne musela to predýchávať pár mesiacov. Napokon sa aj tak rozviedla. V novom manželstve vsadila na lásku a nenávisť. A udobrovanie po obrovskej búrke jej dodnes spôsobuje ohromnú radosť. Ona už vie, že pre nás nedokonalých je nenávisť súčasťou lásky.

Irma

Múdrosť na dnes

„Každý má práve toľko samoľúbosti, koľko mu chýba rozumu."

Čítali ste už ?