Nedeľa 14. júl, meniny má Kamil

Posolstvo na jednotlivé mesiace roku - júl, august, september

Júl

Kedysi bol svet plný rituálov a symbolov, dnes je plný hluku a chaosu. Ľudia mali čas počúvať svoju dušu a jej potreby. V júli nastal čas návratu k rituálom. Mnohé z nich by sa mali odohrávať v prírode. Rituál môže byť požehnávací, rozlúčkový, prijímací, ukončovací, oslavný, očistný- zväčša sa vykonával počas Novu, niektoré aj počas splnu.. Rituály prinášajú do života pochopenie hodnôt a sústredenie. Ide najmä o rituál rozlúčky. Tento mesiac bude dôležité objaviť v sebe zdroj alebo príčinu neustále sa vracajúcich problémov, ktoré nás vyčerpávajú, oberajú o silu a prinášajú nespokojnosť, neúspech. Ak si neviete sami pomôcť, vyhľadajte, požiadajte o pomoc.

Po pochopení problému si pripravte scenár na rozlúčkový rituál. Rozhodnite sa, či ho budete robiť v prírode alebo doma. Ak to tak cítite, prizvite aj priateľov. Naozajstných priateľov, aby sa k vám nevotrela závisť, neprajnosť, škodoradosť...Pri rituáloch energeticky pomáha vzájomné zdieľanie a podpora dobroprajných ľudí. Ak chcete byť v samote, prizvite si pomocníkov z iných dimenzií, aby pomohli upevniť vaše želania. Prizvať ich môžete úplným stíšením sa a hlbokým dýchaním, pomocou šamanského bubna, zvončekmi, rituálnou očistou tela, spevom, odriekaním mantier...každý po svojom. Neopakujte cudzie rituály, vždy si pridajte svoj vlastný, pre vás dôležitý prvok. Napríklad živly, kamene, osobné talizmany, známe melódie...V hluku, zmätku, v strese bežného dňa iba cítime, že niečo nie je v poriadku, až po stíšení sa nám začína pred očami odvíjať pravda.

Denne sa v nás ozývajú strachy, obmedzenia, nedôvera , obavy zo zmien, ale bez sústredenia sa ich nedokážeme počas bežného dňa zbaviť. Ani ich objaviť. V lepšom prípade precítime, že niečo robíme zle. Dôležité je vedome čeliť strachom, obavám, chorým vzorcom správania a myslenia, liečeniu vnútorného dieťatka. Iba cez sústredenú pozornosť počas rituálu sa nám podarí zbaviť sa jaziev a rán na duši, ktoré produkujú naše problémy. Rituál a schopnosť vykonať ho, dáva istým spôsobom základ pre náš ďalší rozvoj. Pre zmenu ako šancu. Pochopený a uvedomený rituál otvára bránu ku šťastiu a úspechu. Kľúčom ku nej je vnútorná rovnováha, harmónia, ktorá nastane po každom dobre odvedenom rituáli. Aj tu však platí, netlačte na pílu. (Už som urobila rituál, tak kde je to šťastie?). Ak ste vo vnútornej rovnováhe, pokojne si dokážete predstaviť ako z oblasti vášho srdiečka vyžaruje svetlo a pravda. Nezabúdajte, že ste stredom svojho vlastného vesmíru, tak ho nešpiňte tmárstvom a lžou alebo umáraní sa z rán, ktoré ste zažili v minulosti. Všetko, čo sa nám deje, je v prospech nášho vývoja, aj keď sa nám to niekedy nezdá.

Symbol júla:

anjelský posol, čakra srdca

číslo: 13
Farba: ružová, taká aká je pri západe slnka (pozorujte často západ slnka. Pomáha to posilňovať intuíciu).
Rastlina: mandľovník
Kvet: červená ruža
Vôňa: muškát
Kameň: ruženín
Živel: zem
Smer: východ
Obmedzenia: strach z neznáma
Meditácia: Som znejúci zvon, len čo sa rozozvučím, budem znieť navždy.
Afirmácia: Cez svoj stred prinášam nebo na zem.

-

August

Tento mesiac bude zasvätený hľadaniu východiska. Objavovaniu toho, čo v živote stagnuje, zahníva. Bude potrebné zistiť, či stačí návrat k základu a nová dynamika, alebo je to už odumretý, neplodný koreň, na ktorom sa už nedá stavať. V tejto súvislosti sú možné aj problémy so zubami. Najmä v prípade, ak človek nepripustí, že niektoré oblasti v jeho živote sú už mŕtve a je zbytočné ich obnovovať. Pôjde aj o vyrovnanie sa so zubom času. Môžete byť konfrontovaní so strachom zo staroby a jej rôznych viditeľných prejavov. Prichádza hlboké uvedomenie rozlíšenia hodnoty a ceny vecí. Usporiadanie vnútorného sveta do celistvého vyhovujúceho systému a z toho vyplývajúceho správneho načasovania udalostí. Dobré výsledky prinesie tvorivý duch podporovaný prirodzeným logickým myslením. Ľudovo povedané: sedliacky rozum. Z kvantového poľa možností sa naučíte vyberať pre vás najideálnejšie riešenie. Uspokojujúce a prinášajúce rozvoj. Symbolom augusta je štvorka. Štyri steny pomáhajú pochopiť fyzikálne zákony vesmíru. Čas, podoba a priestor prestanú byť nemenné. Ak pochopíte svoju vnútornú tvorivú silu, ktorá je v sústredení, nie v meditácii- v sústredení, zistíte, že dokážete ovplyvňovať tieto veličiny. S tvorivou energiou treba vedieť gazdovať tak, aby sa nevyčerpala pri plánovaní, ale aby jej zostalo dosť na realizáciu. Len čin nás posunie dopredu, nie slová. Ani pochopenie. Čin na základe pochopenia. Tento mesiac mimoriadne želá všetkým dobrým organizátorom. Uvidia mnoho šancí a overia si svoje jedinečné schopnosti, čo prinesie do ich života hojnosť. Keby náhodou vstúpil do vášho života chaos, rýchlo zmizne, ak sa sústredíte na harmonogram. Na správnu organizáciu vecí a načasovanie.

Symbol augusta:

Štvorec
Číslo: 4
Farba: tyrkysová
Rastlina: ďatelina, smrek opadavý
Kvetina: narcis
Vôňa: rozmarín
Kamene: azurit, chryzokol
Živel: vzduch
Smer: sever
Chyby: privlastňovanie, žiarlivosť
Rada: nebráňte sa láske
Meditácia: Som reflektor, ktorý odhaľuje svoj osud
Afirmácia: Otváram sa zmenám, prijímam strážcu aj sprievodcu

-

September

V septembri sa otvárajú brány škôl. Tento mesiac je zasvätený vzdelávaniu, učeniu, vyučovaniu. Kto má čo povedať, môže začať učiť, ostatní budú hľadať učiteľov, alebo zdroje informácií, ktoré ich posunú dopredu. Dôležité je uvedomiť si, v ktorých oblastiach sa potrebujeme „dovzdelať“ a dobrovoľne venovať čas a peniaze prístupu na vyšší stupeň v našom živote. To súčasne prináša konfrontáciu s našou túžbou po dokonalosti. Nie je dôležité mať vysoké vzdelanie a veľa informácií, dôležité je, byť láskavým človekom napriek všetkému čo vieme a dokážeme. K učeniu patrí aj vytrvalosť a nácvik schopnosti sústredenia. Obe tieto vlastnosti - schopnosť sústrediť sa, byť vedomý a vytrvalosť podporujú zdravie. Najmä tým, že prinášajú pokoj namiesto stresu a chaosu. Kto má z učenia stres, nech radšej počká a začne sa učiť neskôr, keď už bude vedieť, že žiť sa dá iba tu a teraz. Kto si neustále vytvára len vlastnú pravdu, nech nehľadá učiteľa. Obsah je možné naliať iba do prázdnej nádoby a to je cieľ učenia. Ak sa rozhodneme prijať obsah, nevyberajme si z neho len to, čo nám vyhovuje. Skúsme sa chvíľu riadiť celým učením, aby sme videli výsledky. Keď nesedí, tak ho pokojne odmietnime. Rozvoj osobnosti má veľa ciest, raz narazíme na tú správnu. Naším cieľom však nesmie byť hľadanie. To prináša do života smútok a frustráciu. Človek nemá neustále hľadať, ale nájsť. V tom je rozvoj a radosť. To prináša šťastie.

Symboly septembra:

Tajomstvo, priepasť, hĺbka, rytmus života
Číslo: 3
Farba: čierna
Rastlina: palina dračia
Kvet: hyacint
Vôňa: živica
Kamene: hematit, mesačný kameň, čierna perla
Živel: voda
Smer: západ
Chyby: strach pred zmenou, depresia, egoizmus
Rady: zahoďte občas logiku a prijmite múdrosť, ktorú nosíte hlboko v sebe
Meditácia: Som ticho plné zvukov.
Afirmácia: Putujem hlboko do svojho vnútra, aby som tam objavil poklady, ktoré mi patria.

-


Múdrosť na dnes

„Pre vyrovnanú myseľ je smrť len ďalším dobrodružstvom."

Čítali ste už ?