Nedeľa 15. december, meniny má Ivica

Chceš kerku? Neunáhli sa!

Syn prišiel domov s niekoľkými „kerkami“ – vytetovanými obrázkami. Moja mama sa z toho zrútila. Neustále opakuje, že tetovať sa dávajú iba väzni a že ho poriadne dievča už nikdy nebude chieť. Sen o poriadnej neveste ma straší už roky, lebo pohľad na „poriadnu nevestu“ máme naozaj rozdielny. Ja okrem 5P by som privítala, keby rodila ako jabloň a on si nepotrpí ani na 5P (vraj to nemal kde odpozorovať, drzáň jeden) ani na množstvo detí. Už jedno sa mu vzhľadom na neustále sa vznášajúcu bombu nad ľudstvom zdá priveľa. Taká obyčajná vec a my sa už týždne doma zaoberáme kerkami (tetovačkami).

Ide leto a možno mnohí z vás podľahnú dnešnému trendu a z dovolenky sa vrátia vyzdobení. Iní si už doma zaobstarajú obrázok, aby na pláži zažiarili. V oboch prípadoch si, prosím, osviežte v hlave príslovie: dva razy meraj a raz rež.

Skôr ako vám prezradím riziká a naladím vás na energetické vibrácie tetovania, pridám zopár príbehov z praxe.

Ivana – veľká vyznávačka tetovania ako prejavu osobosti sa vybrala na seminár pána Hellingera – autora psychoterapeutickej metódy liečby, ktorú nazval rodové konštelácie a systemické konštelácie. Seminár vedie sám autor tak, dva razy do roka a ešte, že príde na Slovensko, v to už nedúfal nikto. Má už okolo deväťdesiatky. A predsa! No a k tomu ešte to šťastie, že ju vybral, aby prišla na pódium a postavila si konšteláciu. Bola v siedmom nebi až do chvíle, kým nezbadal na jej ramene vytetovanú ružu. Poslal ju z pódia s tým, že jej nemôže postaviť konšteláciu, lebo je ovplyvňovaná vibráciami tetovania.

Kamarát Robko, človek vzrastom nevysoký a dá sa povedať, že osudom trestaný má 45 rokov. Obe ruky si dal potetovať ešte ako 17 ročný, aby sa odlíšil od väčšiny. Dnes nosí dlhé rukávy, lebo ako vraví: Každý blbec má už kerku. Aby ste to nepovažovali za prehnané, podotýkam, že pracuje v oblasti SBS-iek, takže hrubokrkých a potetovanýh pánov je okolo neho naozaj dosť.

Jeho brat sa dal potetovať tiež a dnes je z neho advokát, najradšej by kerky zo svojho tela vyzmizíkoval, ale to nejde.

Fotografka istých prestížnych novín už nemá na sebe ani centimeter nepotetovanej kože. Už ani dobre nevie, ako sa to začalo, ale tiež tam bola istá túžba vymedziť sa. Dnes je z toho neliečená závislosť. Tá tužba prekonať veľkú bolesť spojenú s istou až sexuálno slasťou ju neustále ženie pod ihličky.

Rado sa rozišiel so svojou frajerkou, lepšie povedané ona s ním, lebo hoci to nevedela celkom vysvetliť, mala zlý pocit z jeho diabolského tetovania na ramene. V noci sa dokonca budila so strachom a úzkosťou.

Dievčina bola zrejme veľmi citlivá. A na každého to tak pôsobiť nemusí. Pravdou ostáva, že každé tetovanie je aj záležitosť vibrácií. Tak ako má všetko svoju vibráciu, aj tetovačka ju má a vyžaruje ju nielen smerom k svojmu majiteľovi, ale aj k svojmu okoliu. Je veľmi dôležité vedieť, čo za symbol si necháme vytetovať na telo. Akými farbami, v akom prostredí, kým (tatér) a s akým úmyslom. Katalógové teovačky sa vám môžu páčiť a môžete po nich aj túžiť, nezabúdajte však na to, že ich vytvoril istý autor, s istým úmyslom a že majú svoj život a vplyv na vás. Tak ako vás môže tetovanie posilniť, tak vás môže aj ničiť.

Príbeh: Miška, krásna Slovenka prišla k „naprávačovi kostí“ s tým, že má neustále dlhotrvajúce migrény, keď si zopla vlasy,ukázala sa pod nimi na krku vytetovaná nejaká modlitba v arabčine. Text nepoznala, ale má to vraj aj nejaká známa speváčka. Nechcela veriť, že jej problémy pochádzjú z vytetovaného textu. Ona ani tatér nevedeli nič o modlitbe, ani o jazyku a viere tých, čo nosia tento text na sebe ako posvätný. V jej prípasde išlo teda o zneužitie symbolu, ktorý k nej nepatril.

Kerka nie sú šaty, vyzlečieš sa a si. Odstrániť to nedokázala, tak jej naprávač navrhol, aby si kerku dala prerobiť na niečo, čomu bude rozumieť, veriť, čo bude s ňou v súlade. O pol roka sa ukázala s novou kerkou, bez migrén a tešila sa, že sa zapísala na univerzitu do Viedne. Jej život sa úplne zmenil.

Treba si uvedomiť, že každíé tetovanie je symbolom niečoho, viaže sa k niečomu, pripomína isté obdobie, stav duše atď., jeho vplyv však cez vibrácie ostáva neustále s vami, aj vtedy, keď ste už dávno niekde inde. Aj keď si vyberiete veľmi osobný symbol, predstavte si, či vám bude ešte niečo hovoriť o pár rokov. Napríklad, ak si dáte vytetovať Milujem ťa Jožo, nie je isté , že sa tak budú menovať všetci vaši milenci. Možno by stačilo vyznať lásku a dať si vytetovať iba: Milujem ťa.

Keď si chcete dať potetovať dlane alebo chodidlá indickými ornamentami, berte do úvahy, že u nich to nie je nezvratný proces tetovania, ale maľovanie henou a hlavne nezabúdajte, že obe tieto časti tela sú plné nervových zakončení, sú to naše reflexné zóny, cez ktoré dokážeme ovplyvňovať stav našich telesných orgánov. Z toho vyplýva, že nie je jedno, kde je umiestnený vytetovaný obrázok. Najcitlivejšie, nie z hľadiska bolesti, ale z hľadiska energetiky, ktorú môžu narušiť, je časť pozdĺž chrbtice, krk v oblasti atlasa, zápästia, členky (achilova päta), miesta, ktoré Indovia nazývajú čakrami, dlane a chodidlá.

Každý obrázok je energetický žiarič, ktorý nás dlhodobo ovplyvňuje. Takými žiaričmi sú aj naše šperky alebo vzory na šatách, lenže tých sa môžeme kedykoľvek zbaviť. Kerka je s nami ako energetický žiarič vo dne v noci. Aj so svojím posolstvom, ktoré často pochádza z mágie.

Zvolené symboly a vzory sa zapisujú nielen do kože, ale v podobe oscilácie aj do jemnohmotného tela. Pre toto nechcel Hellinger stavať konštelácie potetovaným. Duša už nesúladila s hmotným telom. A naše telo je chrámom duše. Tak sa k nemu treba správať a vedome s touto informáciou pracovať. Skôr než sa dáte potetovať, treba sa naozaj zopár razy spýtať seba samého: Prečo sa chcem dať tetovať? Je to v móde? Chcem niečo oznámiť svetu? Chcem upozorniť na svoj zovňajšok? Je pravdepodobné, že bude táto moja túžba aktuálna aj o päť a viac rokov? Uvedomujem si, že každá informácia bude neustále v podobe oscilácie pôsobiť okolo mňa a bude determinovať správanie ľudí voči mne? Argument môjho syna, že kým on bude mať päťdesiat rokov, budú už všetci okolo neho potetovaní neobstojí. Na tom ako tetovanie pôsobí to nič nezmení.

Tetovanie je rituál a keď sa už rozhodnete pre kerku , tak si to ako rituál užite. Nalaďte sa, poproste hore, aby vás symbol posilnil, alebo nech vám prinesie obdiv alebo čokoľvek, čo je dôvodom tetovania. Že nič? A že sa vám to iba páči? Tak potom ste nepochopili tento článok ani život. Žiť treba v radosti, ale vedome. Všetko, čo robíme, robme vedome, inak nás dostihne naša vlastná nevedomosť. K uvedomeniu a zodpovednosti patrí aj to, že naše ego nám dovolí zistiť, že nie sme na svete iba my a že všetko so všetkým súvisí. Takže vaša tetovačka, či chcete alebo nie pôsobí aj na vašu lásku, s ktorou ste v noci v jednej posteli. Ak máte dieťa a zdieľate s ním jeden priestor celú noc, tak sa pole pôsobnosti ešte viac rozširuje.

Keď sa po rokoch stane tetovačka energeticky nevhodnou, je lepšie ju dať prerobiť na niečo, čo momentálne s vami ladí, než si ju nechať pôsobiť ako nepotrebnú spomienku. Negatívne symboly by ste si naozaj mali dobre rozmyslieť. Ak by sa vaša psychika niekoľko mesiacov po tetovaní menila a nemali by ste na to vážny dôvod. Zamerajte svoju pozornosť na symboly a farby na vašom tele. Aj tam môže byť pes zakopaný.

Niektoré zdroje zaoberajúce sa dôsledkami tetovania uvádzajú, že tetovanie môže mať vplyv aj na plodnosť, a na ešte nenarodené dieťatko, ktoré žije v brušku, Ale aj neskôr po narodení, lebo prvé roky života žije dieťa v energetickom poli svojej matky, ktorého súčasťou je vytetovaný symbol.

Ešte jeden významný faktor, ktorý si treba uvedomiť je, že symboly z tetovania môžu mať silný vplyv aj na váš duchovný rozvoj.

Erika Vincoureková


 foto: https://www.flickr.com/photos/trexlee001/3187194392


Múdrosť na dnes

„Aj keby sa človek všetkého nasýtil, lásky sa nenasýti."

Čítali ste už ?