Streda 25. november, meniny má Katarína

Vodenka, vodenka, voda

O vode som už písala na tejto stránke, ale to nič. O vode sa dá písať dookola a vždy človek príde k jedinému výsledku. Nedá sa bez nej žiť. Voda má kľúčový význam pre náš život. Pokojne môžeme povedať, že sme stvorení z vody a ona nás ovplyvňuje viac ako dnes pripúšťame. Poďme dnes odkryť ďalšie z jej stránok.

Nedostatok vody spôsobuje bolesti hlavy, únavu, vznik močových, obličkových a žlčových kameňov, usadenín v kĺboch, predčasné vrásky, všeobecne urýchľuje starnutie, vysušovanie očí, nedostatočnú činnosť mozgu... Dehydratácia organizmu je nebezpečnejšia ako nedostatok potravy.

Voda: 

  • - zabezpečuje látkovú výmenu
  • - udržiavanie telesnej teploty
  • - vylučovanie toxínov
  • - udržiava správnu hustotu krvi, ale aj stolice
  • - pôsobí pri zvyšovaní a znižovaní krvného tlaku
  • - ovplyvňuje stav pokožky
  • - obmýva a čistí jednotlivé orgány a udržuje ich energetický stav
  • - zabraňuje vzniku kameňov a iných usadenín

atď, atď.

Zo spomenutého nevyplýva iba to, že nie je jedno koľko pijeme (správne je približne 0,03 litra na kilogram hmotnosti denne), ale aj to, že nie je jedno akú vodu pijeme.

Voda funguje ako vodič. Spája jednotlivé časti nášho organizmu a udržuje v nich pohyb a prúdenie energie. No a neustále nás očisťuje. Stará sa aj o prenos informácií medzi vnútorným a vonkajším svetom. Nasáva informácie z okolia a pomáha nám ich vyhodnocovať. Cez činnosť mozgu. Cez ňu sa naša osobná frekvencia konfrontuje s frekvenciami vecí a dejov z nášho okolia. Tým ovplyvňuje aj naše emócie a nálady. V pamäti vody sú uložené aj informácie z jej prameňa a z cesty k nám. Nie vždy sú iba príjemné a preto je lepšie vodu, ktorú pijeme alebo z nej varíme naprogramovať.

Zníženú informačnú kvalitu a vitalitu vody dokážu okrem profesionálnych prístrojov a čistiarní vody obnoviť rôzne kamene a techniky programovania vody. Drahokamy, polodrahokamy, ale aj bežné kamene, ako zeolit, vápenec... svojimi vibráciami zapíšu do vody informácie, ktoré nielen zlepšia chuť vody, ale dodajú jej ďalšie pôsobenie. Terapeutické, posväcujúce atď. Jednou z možností ovplyvňovania vody je aj spinovanie (rotovanie) vody.

Vzniká tak, že si vezmeme pohár vody, položíme ho na stôl alebo na podložku, ľavú dlaň vystrieme z jednej strany pohára a pravú dáme z druhej strany pohára tak, že ukazovák smeruje dopredu a palec s ostatnými tromi prstami sa spojí a vytvorí kruh. Efekt, ktorý táto mudra vytvára, je jedinečný. Mení rotáciu vody. Molekula vody v ľudskom tele má okolo seba elektrón, ktorého kruhová dráha je v 180 stupňovom polkruhu smerom na juh. Ale všetky tekutiny, ktoré konzumujeme prešli kovovým potrubím, čo spôsobilo, že elektróny ich molekúl sa točia na sever. Ak pijeme túto na molekulárnej úrovni nesprávne ovplyvnenú vodu bránime prirodzenej obnove našich buniek. Vyvolávame tým rýchlejšie opotrebovanie organizmu, jeho oslabenie a tým dávame šancu chorobám, aby zaútočili. Ak začneme všetky tekutiny, ktoré pijeme, „spinovať na juh“, znamená to, že doprajeme svojmu organizmu prirodzene uplatňovať jeho samoliečiace schopnosti. Výsledok? Zdravie. Plnohodnotné zdravie a tým aj spokojnosť. Fyzická aj psychická. To nám prinesie do života ďalšie bonusy. Napríklad: prestaneme sa prejedať, budeme lepšie spať, menej na nás bude pôsobiť stres, budeme vedieť eliminovať vplyv prostredia, naše hodiny starnutia pôjdu smerom naspäť. Nebudeme starnúť, ale mladnúť a s tým príde aj nával životnej energie a chuť začínať nové a nové veci.

Ďalší z trikov je: krištáľová voda

Pripravíte ju tak, že do sklenenej nádoby s vodou vložíme niekoľko kremeňov. Krištáľ, ametyst,topas, karneol ... Necháme ich pôsobiť aspoň dve, tri hodiny a potom túto vodu pijeme, varíme z nej polievky, zalievame kávu. ..Táto voda je chutnejšia, ľahšie stráviteľná, eliminuje informácie, ktoré získala v potrubí. Dá sa informačne ovplyvniť práve výberom kameňov, ktoré do nej vkladáte. Neprežeňte to, stačí 3 až 5. Mali by ste si naštudovať na čo pôsobia (tento týždeň nájdete na našej stránke), aby ste si tam nedali kamene s protichodným účinkom alebo s účinkom, ktorý potrebuje váš sused a nie vy.

Zaujímavá a mnou už roky odskúšaná je šungitová voda. Príprava je jednoduchá. Do nádoby s čistou vodou vkladám pyramídu zo šungitu, ale nie toho z prímesou zeminy (čierny), ale toho čistejšieho (striebornokovový), ktorý sa ťažšie zháňa, ale na mineralogických výstavách sa vždy nájde, aj keď nie vždy v tvare pyramídy, ale to už je jedno.

Táto voda je zaručene energeticky čistá, chutná, dobre stráviteľná a podporujúca liečivé procesy v tele. Má protizápalové účinky, a dlhodobé pitie pomáha riadnemu fungovaniu látkovej výmeny. Šungitové fullerény, jedinečné prvky nachádzajúce sa v šungite v hojnom množstve, urýchľujú regeneráciu tkanív. To znamená, že táto voda má omladzujúce účinky. Fullerény boli iba nedávno objavené a ide vlastne o tretiu prvkovú modifikáciu uhlíka (diamant, grafit a sférická podoba je fullerén). Využíva sa najmä v oblasti nanotechnológií.

Posledným hitom je prevarená voda. Jej príprava je naozaj najjednoduchšia. Vezmete hrniec, vlejete vodu a pri bode varu necháte najmenej 20 minút vrieť. Pod pokrievkou, aby sa nezvyšovalo pri odparovaní množstvo niektorých minerálov. Odporúča sa piť ešte horúca po lyžičkách a potom z termosky vždy troška, keď vysmädnete. Takáto voda neobsahuje vírusy a baktérie. Čistí a obmýva bunky. (ja si aj túto vodu spinujem).

Vo všetkých prípadoch je trvanlivosť vody dlhšia.

K napísaniu tohto článku ma inšpirovala Sofi, zo stránky Sofikofi, ktorá odporúča piť krištáľovú kávu.

Erika Vincoureková

---

Krištáľová káva

Žijeme v 21. storočí, vibrácie okolo nás sú čoraz vyššie a naša vnímavosť rastie spolu s nimi. To nie sú „ezoterické“ reči, to sú vedecky dokázané fakty. Vďaka Masaruovi Emotovi japonskému vedcovi, ktorý nafotil rôzne kryštáliky vody a dokázal, že voda je vodič, ktorý reaguje svojím usporiadaním na naše slová a zámery, na myšlienky, hudbu, atmosféru, náladu v jej okolí ...vieme, že toto všetko má vplyv na jej molekulárnu štruktúru. Podľa toho, či ide o pozitívne ovplyvňovanie vody, alebo negatívne vznikajú potom pekné, alebo dosť príšerné obrazy jednotlivých molekúl. Napokon, na tomto princípe sa pripravuje aj svätená voda, ktorej liečivé a očistné účinky boli už po tisícročia známe.

Keďže človek sa skladá hlavne z vody (viac ako 75%), voda ktorú pijeme alebo z nej pripravujeme nápoje a jedlá, významne ovplyvňuje naše zdravie. A to potom mení aj náš duševný stav, ten ovplyvňuje myseľ, tá ovplyvňuje fyzické telo a tak stále dookola.

O drahokamoch a polodrahokamoch je zasa známe, že ich vibrácie majú tiež vplyv na naše fyzické aj psychické zdravie a významne nás ovplyvňujú. Nie ihneď, lebo nepracujú na fyzickej úrovni, ale postupne. Každý z kameňov má iné poslanie a iné možnosti. Králi a kráľovné ich nosili v korunách na hlave, my môžeme ísť hlbšie. Budeme ich dostávať do tela v lahodnej krištáľovej káve. Zatiaľ som pre krištáľovú kávu vybrala najvýznamnejší kremeň, čistý priehľadný krištáľ, ktorý má veľké množstvo pozitívnych vlastností. A súčasne je predstaviteľom vedeckého rozvoja na zemi.

Čo nám prináša do života? Lepší prístup k osobnej múdrosti, upokojenie a naštartovanie vlastnej liečivej sile. Pretože je číry alebo biely platia pre neho všetky vlastnosti takýchto minerálov .

Podporuje čistotu, neutralitu, úprimnosť, uvedomenie, prijatie, vyrovnanosť a spokojnosť. Priezračné a biele kamene sú symbolom najvyššej dokonalosti a tvorivej energie, očisťujú telo a myseľ.

Krištáľ má ďalšie mimoriadne vlastnosti, je to univerzálny kameň vhodný pre každého, má najsilnejší vplyv na spúšťanie samoliečivých procesov, je silný zosilňovač energie (pozor na negatívne myšlienky, zosilňuje aj ich pôsobenie), a má silné ochranné účinky pred prijímaním negativity z okolia.

Keď sa vloží do kávy začína sa jeho pôsobenie. Svojimi vlastnosťami ovplyvní každé zrnko kávy. Mletie je tiež proces, pri ktorom sa zvyšujú vibrácie kávy a potom ešte zdravá voda...No, neteš sa z takej kávy. Deň bude hneď krajší.

-

Vaša Sofi

Prevzaté z (www.Sofikofi.sk)Múdrosť na dnes

„Predtým, než si diagnostikujete depresiu a nízke sebavedomie, uistite sa prosím, či nie ste obkolesený blbcami."

Čítali ste už ?