Streda 19. jún, meniny má Alfréd

Zabudnite na crocsy

Blíži sa leto (v kalendári), v uliciach je už každý druhý deň, občas týždeň a mnohí už vytiahli aj crocsy. Tie čudné neforemné lisované „šľapky“. Existujú vo všetkých farbách a číslach. Pre obrov aj pre malé deti.

Neviem prečo, stali sa obľúbenými. Žiadna dáma, ani gentleman si ich síce neobuje, ale povedzme si, koľko je u nás pravých dám a pravých gentlemanov? A žiaľ na Slovensku o obľube tovaru často rozhoduje cena. No a crocsy sú naozaj lacné. Ak to nie sú tie pravé z kaučuku. Tie sú, naozaj drahé a nasledujúce slová nie sú o nich.

O tých nepravých sa už dávnejšie uvažovalo, že môžu byť zdraviu škodlivé. Potvrdené to však nebolo. Až nedávno nemeckí vedci otestovali túto komoditu a zistili, že naozaj obsahujú karcinogénny PAH (polycyklický aromatický uhľovodík), zlúčeniny ťažkých kovov a rozpúšťadiel. Z ortopedického hľadiska sú tiež nevhodné, nedržia pätu, nemajú správnu klenbu, materiál, z ktorého sú nepodporuje vetranie. Takže, ak vám záleží na zdraví zabudnite na crocsy a im podobnú obuv. Možno si pripomeňte heslo našich starých rodičov. „Nemám toľko peňazí, aby som si mohol dovoliť kupovať lacné veci.

(NK)   


ColorfulCrocs

 foto: https://fi.wikipedia.org/wiki/Crocs


Múdrosť na dnes

„Radosť, ktorá nie je zdieľaná, zomiera mladá."

Čítali ste už ?