Streda 25. november, meniny má Katarína

Charlie Chaplin - Keď som začal skutočne milovať sám seba

Možno aj vy patríte k tým ľuďom, ktorých pokyny: musíte sa mať radi/rady na prednáškach, seminároch, či na stránkach kníh privádzajú do rozpakov. Mať sa rád? Znie to dobre, ale ako na to, keď nás to nikto nikdy neučil. Ako to nevziať za ten nesprávny koniec a nezvýšiť ešte viac skóre svojho ega. Skúste pre začiatok ísť na to tak ako skvelý Charlie Chaplin.

Keď som začal skutočne milovať sám seba, zistil som , že psychická bolesť a utrpenie sú pre mňa len varovaním, aby som v živote nešiel proti svojej vnútornej pravde. Dnes viem, že sa to nazýva ÚPRIMNOSŤ K SEBE SAMÉMU.

Keď som začal skutočne milovať sám seba, pochopil som, ako veľmi ráňa iných, keď im vnucujem svoje priania, hoci viem, že na to nie je ani vhodný čas, ani na to ten človek nie je pripravený, aj keby som tým dotyčným bol ja sám. Dnes to nazývam REŠPEKT.

Keď som začal skutočne milovať sám seba, prestal som túžiť po inom živote a uvedomil som si, že všetko okolo mňa je výzvou k rastu. Dnes to nazývam ZRELOSŤ.

Keď som začal skutočne milovať sám seba, pochopil som, že vždy a pri každej príležitosti som v správny čas na správnom mieste a že všetko, čo sa deje, je správne. Od tých čias som pokojný. Dnes to nazývam SEBADÔVERA.

Keď som začal skutočne milovať sám seba, prestal som sa okrádať o voľný čas a robiť veľkolepé plány do budúcnosti. Dnes robím len to, čo ma baví a pôsobí mi radosť, čo milujem a čo poteší moje srdce. A robím to po svojom a svojím vlastným tempom. Nazývam to  PROSTOTA.

Keď som začal skutočne milovať sám seba, zbavil som sa všetkého, čo pre mňa nebolo zdravé. Jedla, ľudí, vecí, situácií, a predovšetkým toho, čo ma neustále sťahovalo nadol, preč od seba. Spočiatku som to nazýval zdravým egoizmom. Dnes tomu hovorím MAŤ SA RÁD.

Keď som začal skutočne milovať sám seba, nepotreboval som mať vždy pravdu. Tak som sa menej často mýlil. Dnes tomu hovorím SKROMNOSŤ.

Keď som začal skutočne milovať sám seba, nechcel som už žiť ďalej minulosťou a starať sa o svoju budúcnosť. Teraz žijem už len v tomto okamihu, kde sa koná VŠETKO. Tak dnes prežívam každý deň a hovorím tomu NAPLNENIA.

Keď som začal skutočne milovať sám seba, uvedomil som si, že zo mňa moje zmýšľanie môže urobiť úbohého a chorého človeka. Keď som však povolal na pomoc silu svojho srdca, dostal rozum významného partnera. Tomuto spojeniu hovorím dnes MÚDROSŤ SRDCA.

Nemusíme sa už obávať sporov, konfliktov a problémov so sebou samým as ostatnými, pretože dokonca aj hviezdy sa spolu niekedy zrazí a vzniknú tak nové svety. Dnes viem, že TO JE ŽIVOT.

                                                                                                                     ~ Charlie ChaplinMúdrosť na dnes

„Nič neprekvapí ľudí viac ako zdravý rozum a jasné jednanie."

Čítali ste už ?