Štvrtok 14. november, meniny má Irma

Nedajte si vybrať mandle

Ak mandle nemáte nič to. Vesmír je v každom momente dokonalý. Mali ste o ne prísť, možno preto, aby ste chránili hrdlo svojich blízkych. Dnes čoraz častejšie lekári po opakovanom zápale mandlí odporúčajú: „Vybrať ich. A máte pokoj!“

Existuje však aj iný názor. Jeho reprezentantom je Dr. Boris Subotič. Jeho názor znie: „Vybrať mandle je jednosmerka s nemožnosťou návratu a dôsledkami, ktoré si málokto želá.

Podľa čínskej tradičnej medicíny môže byť za vaším rozvodom, či lenivosťou prázdne hrdlo. Mandle, ktorých vás zbavili už v detstve, alebo ktorých ste sa vy dobrovoľne vzdali kvôli slabej informovanosti. Dr.Subotič tvrdí, že mandle sa dajú vždy vyliečiť. Len treba poznať súvislosti a mať holistický prístup k pacientovi. Nenechať sa pomýliť súčasnými trendmi v medicíne a v rozvrátenom zdravotníctve, kde vám budú tvrdiť, že mandle nemajú nijaký zvláštny význam. Bránia len baktériám pri vstupe do tela. V prírodnej medicíne majú rozhodne väčší význam.

„V mojej praxi som si už dávno všimol,“ vraví Dr.Subotič, „že mandle a hrubé črevo sa navzájom ovplyvňujú.Všimol som si, že stav mandlí súvisí so stavom hrubého čreva. Hrubé črevo je zodpovedné za emócie a preto sa nedivme, že ľudia s vybranými mandľami reagujú extrémne. Bolesti mandlí a ich zápaly upozorňujú aj na nejaký nový akútny problém v súvislosti s hrubým črevom a preto každý začiatok liečby mandlí sa musí začať s klystírom ale ešte lepšie s výplachom hrubého čreva. Rovnako aj problémy s nosom musíme hľadať v zmenenom stave hrubého čreva. To znamená, že výplachom hrubého čreva sa môžeme vyliečiť z upchaného nosa, zo sínusoidy, zápalov mandlí, zápalov vaječníkov u žien. Treba zdôrazniť, že mandle ovplyvňujú prácu a zdravotný stav semenníkov u mužov.

Bratia Calderonovci obidvaja lekári, dokázali, že muži aj ženy s vybranými mandľami vykazujú značne menej mužskosti a ženskosti. U žien odstránené mandle môžu ovplyvniť problémy s pravidelným menzesom a výtokom.Odstránenie mandlí môže u žien viesť k strate sexuality a v ťažkých prípadom aj ku frigidite. Zaujímavé, že riaditelia ženských škôl v Taliansku hovorili, že dievčatá s vybratými mandľami sú lenivé. Túto vlastnosť získavajú až po operácii. Rovnako pociťujú negatívnejší prístup k životu. Muži, ktorým odstránili mandle sa stávajú nepríjemní pri komunikácii, strácajú záujem o spoločenský život, často ich trápi vyčerpanosť. Deti prejavujú po vybratí mandlí menšiu aktivitu a menej smiechu je v ich živote. Štatistiky hovoria, že aj manželstvá sa častejšie rozpadávajú, keď je jedna osoba bez mandlí.Štatistiky tiež dokazujú, že tretina manželstiev v USA a v Európe nemá ani jedno dieťa a tretina iba jedno dieťa v prípade vybratia mandlí jedného z partnerov.

Otorinolaringológ Dr. Walker vo svojej štúdií o ľuďoch, ktorým vybrali mandle píše:

Lekár 38 rokov: cítim sa vždy unavený. Ja som stále unavený, aj po oddychu.

Žena 25 rokov: Po operácií iba jednej mandle, začala cítiť ťažoby, ktoré nikdy pred tým nemala. Začalo to s bolesťami v chrbtici, často odpadávala, keď sa nenaje trasie sa a je veľmi slabá. Už od rána sa cíti unavená. Zostala povrchná vo vedení domácnosti. Stratila náladu a chuť smiať sa a spievať, čo bolo predtým jej prirodzenosťou. Viac ju nič nezaujíma.

Muž, beloch 38 rokov: Mám pocit, že unavený som sa narodil. Rodina a priatelia sa mi smejú.

Z toho vyplýva, že choré mandle sú príčinou stresu, napätia a vyčerpanosti. Čínska medicína vidí príčinu tohto javu v tom, že mandle sú prepojené s nervovou sústavou a likvorom, ktorý sa nachádza v mieche. A preto dobrí odborníci môžu svojimi vedomosťami pomôcť ľudom s vybratými mandľami, napraviť nenapraviteľné. Treba to však robiť pravidelne. Viac informácií o tom majú dobrí osteoterapeuti alebo majstri kranio-sakrálnej terapie, ktorá je súčasťou osteopatie.

Doktor Subotič tvrdí, že sa ešte nestretol s prípadom, že by neboli mandle vyliečené, preto dôrazne odporúča dobre si rozmyslieť aj takúto zdanlivo banálnu operáciu, lebo môže mať nedozierne dôsledky.

Prax ukázala, že výplach hrubého čreva, zmena stravy, akupunktúra, oleje a ostatné prípravky na prevaľovanie v ústach plus cisárska huba Reishi dávajú už od dvoch do troch mesiacov výborné výsledky.

mandle


Múdrosť na dnes

„Keby sme sa vytrvalo a pohotovo venovali tomu málu, čo vieme urobiť, čoskoro by sme s prekvapením zistili, ako málo je toho, čo nedokážeme."

Čítali ste už ?