Utorok 16. apríl, meniny má Dana, Danica

Nedajte si vybrať mandle

Ak mandle nemáte nič to. Vesmír je v každom momente dokonalý. Mali ste o ne prísť, možno preto, aby ste chránili hrdlo svojich blízkych. Dnes čoraz častejšie lekári po opakovanom zápale mandlí odporúčajú: „Vybrať ich. A máte pokoj!“

Existuje však aj iný názor. Jeho reprezentantom je Dr. Boris Subotič. Jeho názor znie: „Vybrať mandle je jednosmerka s nemožnosťou návratu a dôsledkami, ktoré si málokto želá.

Podľa čínskej tradičnej medicíny môže byť za vaším rozvodom, či lenivosťou prázdne hrdlo. Mandle, ktorých vás zbavili už v detstve, alebo ktorých ste sa vy dobrovoľne vzdali kvôli slabej informovanosti. Dr.Subotič tvrdí, že mandle sa dajú vždy vyliečiť. Len treba poznať súvislosti a mať holistický prístup k pacientovi. Nenechať sa pomýliť súčasnými trendmi v medicíne a v rozvrátenom zdravotníctve, kde vám budú tvrdiť, že mandle nemajú nijaký zvláštny význam. Bránia len baktériám pri vstupe do tela. V prírodnej medicíne majú rozhodne väčší význam.

„V mojej praxi som si už dávno všimol,“ vraví Dr.Subotič, „že mandle a hrubé črevo sa navzájom ovplyvňujú.Všimol som si, že stav mandlí súvisí so stavom hrubého čreva. Hrubé črevo je zodpovedné za emócie a preto sa nedivme, že ľudia s vybranými mandľami reagujú extrémne. Bolesti mandlí a ich zápaly upozorňujú aj na nejaký nový akútny problém v súvislosti s hrubým črevom a preto každý začiatok liečby mandlí sa musí začať s klystírom ale ešte lepšie s výplachom hrubého čreva. Rovnako aj problémy s nosom musíme hľadať v zmenenom stave hrubého čreva. To znamená, že výplachom hrubého čreva sa môžeme vyliečiť z upchaného nosa, zo sínusoidy, zápalov mandlí, zápalov vaječníkov u žien. Treba zdôrazniť, že mandle ovplyvňujú prácu a zdravotný stav semenníkov u mužov.

Bratia Calderonovci obidvaja lekári, dokázali, že muži aj ženy s vybranými mandľami vykazujú značne menej mužskosti a ženskosti. U žien odstránené mandle môžu ovplyvniť problémy s pravidelným menzesom a výtokom.Odstránenie mandlí môže u žien viesť k strate sexuality a v ťažkých prípadom aj ku frigidite. Zaujímavé, že riaditelia ženských škôl v Taliansku hovorili, že dievčatá s vybratými mandľami sú lenivé. Túto vlastnosť získavajú až po operácii. Rovnako pociťujú negatívnejší prístup k životu. Muži, ktorým odstránili mandle sa stávajú nepríjemní pri komunikácii, strácajú záujem o spoločenský život, často ich trápi vyčerpanosť. Deti prejavujú po vybratí mandlí menšiu aktivitu a menej smiechu je v ich živote. Štatistiky hovoria, že aj manželstvá sa častejšie rozpadávajú, keď je jedna osoba bez mandlí.Štatistiky tiež dokazujú, že tretina manželstiev v USA a v Európe nemá ani jedno dieťa a tretina iba jedno dieťa v prípade vybratia mandlí jedného z partnerov.

Otorinolaringológ Dr. Walker vo svojej štúdií o ľuďoch, ktorým vybrali mandle píše:

Lekár 38 rokov: cítim sa vždy unavený. Ja som stále unavený, aj po oddychu.

Žena 25 rokov: Po operácií iba jednej mandle, začala cítiť ťažoby, ktoré nikdy pred tým nemala. Začalo to s bolesťami v chrbtici, často odpadávala, keď sa nenaje trasie sa a je veľmi slabá. Už od rána sa cíti unavená. Zostala povrchná vo vedení domácnosti. Stratila náladu a chuť smiať sa a spievať, čo bolo predtým jej prirodzenosťou. Viac ju nič nezaujíma.

Muž, beloch 38 rokov: Mám pocit, že unavený som sa narodil. Rodina a priatelia sa mi smejú.

Z toho vyplýva, že choré mandle sú príčinou stresu, napätia a vyčerpanosti. Čínska medicína vidí príčinu tohto javu v tom, že mandle sú prepojené s nervovou sústavou a likvorom, ktorý sa nachádza v mieche. A preto dobrí odborníci môžu svojimi vedomosťami pomôcť ľudom s vybratými mandľami, napraviť nenapraviteľné. Treba to však robiť pravidelne. Viac informácií o tom majú dobrí osteoterapeuti alebo majstri kranio-sakrálnej terapie, ktorá je súčasťou osteopatie.

Doktor Subotič tvrdí, že sa ešte nestretol s prípadom, že by neboli mandle vyliečené, preto dôrazne odporúča dobre si rozmyslieť aj takúto zdanlivo banálnu operáciu, lebo môže mať nedozierne dôsledky.

Prax ukázala, že výplach hrubého čreva, zmena stravy, akupunktúra, oleje a ostatné prípravky na prevaľovanie v ústach plus cisárska huba Reishi dávajú už od dvoch do troch mesiacov výborné výsledky.

mandle


Múdrosť na dnes

„Priemerný učiteľ rozpráva. Dobrý učiteľ vysvetľuje. Výborný učiteľ ukazuje. Najlepší učiteľ inšpiruje."

Čítali ste už ?