Štvrtok 14. november, meniny má Irma

Tajomný kameň zdravia a ochrany

Hoci sa podobá na uhlie, je omnoho starší a tajomnejší. Šungit. Tento mystický kameň, o ktorého pôvode sa vie iba veľmi málo, má podľa vedcov približne 2 miliardy rokov. A pritom svojimi účinkami a využitím je to popri zeolite a tsesite najmodernejší kameň. Kameň 21.storočia.

V súčasnosti existujú tri teórie o jeho pôvode. Prvá teória pôvodu šungitu je, že v plytkých vodách pravekého oceánu žili primitívne mikroorganizmy. Nerast vznikal na miestach s vysokou koncentráciou pozostatkov týchto organizmov. Druhá teória je založená na tom, že šungit je časť gigantického meteoritu, ktorý spadol na zem (zo zaniknutej planéty Faethon) pred dvoma miliardami rokov a obsahoval živé organizmy, ktoré sú pôvodcom vzniku života na zemi. A tretia teória pôvodu dáva k dobru chemické zloženie a štruktúru, ktoré by zodpovedali sopečnej erupcii. Čo sa vie na isto je, že pochádza z dedinky Šuňga v Karélii v Rusku. Odtiaľ jeho pomenovanie. Má ešte jednu výnimočnosť. Nikde inde na svete sa nevyskytuje.. V tejto oblasti je veľmi cenený a pre jeho liečivé vlastnosti ho považujú za kameň zdravia. A ďalšou jedinečnou vlastnosťou je, že tento nerast, ako jediný na Zemi obsahuje liečivé fullerény (objavené v roku 1985), nový typ molekulárnej formy uhlíka. Jeho molekuly obsahujú atómové číslo C60. Fullerény vďaka svojej štruktúre majú celý rad unikátnych fyzikálnych a chemických vlastností vrátane silných liečivých a ochranných účinkov. Získať ho môžete v dvoch formách. Jedna je ľahučká kovovo lesklá forma, ktorá sa využíva aj v kozmickom priemysle a druhá možnosť je hmota, ktorá pripomína čierne uhlie, ale iba na prvý pohľad. Tu je už zmiešaný so zeminou, v ktorej sa vyskytuje. Šungit je lesklejší, zamatovejší, hladší. Jeho využitie je nesmierne.

Pomocník a priateľ

Slúži na odrušenie geopatogénnych zón. Ak ho položíme medzi seba a počítač zneškodní účinky vyžarovania, v byte nás chráni pred energiou vysielačov. Na telefóny sa dávajú tenké doštičky zo šungitu, ako ochrana pred elektromagnetickým žiarením.

Každý tvar, slúži súčasne ako tvarový žiarič, z tohto pohľadu sú najpopulárnejšie šungitové pyramídky. Ich využitie je mnohostranné. Menej známe je, že sa dajú využiť napríklad v ordináciách lekárov. Zmierňujú bolesť, napríklad, ak sú položené v blízkosti zubárskeho kresla. Čím väčšia, tým lepšie. Čistia priestor, čím uvoľňujú napätie. Využiť ich môžu aj veštice a kartárky, či iní pracovníci, ktorí prichádzajú denne do priameho styku s ľuďmi. Ochráni ich pred negatívnymi účinkami energie,(aury, biopoľa) klienta. Dá sa nimi vyčistiť hocičo od reálnych aj energetických nečistôt. Výborne pomáhajú pri čistení šperkov. Stačí ju vložiť do škatuľky s drahocennosťami na 15 minút a všetko je čisté. Niektoré dámy si medzi šperky vkladajú, pre istotu, maličkú pyramídku ako ozdobu. Pyramídky môžu využiť aj maséri. Dajú sa prikladať na jednotlivé čakry namiesto lávových kameňov, alebo čakrových krištáľov. Dajú sa úspešne prikladať aj na akupresúrne body, liečivé je aj chodenie bosými nohami po šungitovom štrku. Na miesta, ktoré zabolia, prikladáme potom šugitové pyramídky. Ale to sme už v oblasti liečby šungitom. Ak chceme zostať pri pyramídach, tak treba spomenúť, že položené na korunnú čakru odstraňujú bolesti hlavy. Prikladanie na boľavé miesta pomáha uvoľňovať napätie a pohlcovať negatívnu energiu, preto sa často využívajú v alternatívnej medicíne. Dokážu zvýšiť energiu a tým znížiť fyzickú aj psychickú únavu. Robí sa to napríklad tak, že si sadneme do lotosového sedu a na hlavu si položíme pyramídku a necháme prúdiť cez seba kozmickú energiu, ktorá potom putuje do zeme, kde sa čistí. Pri využívaní šungitových pyramíd je dobré načítať si čo to o svetových stranách a ich vplyve na pyramídy. Steny pyramídky musia byť orientované podľa svetových strán.

Ďalšou možnosťou sú šungitové žezlá. Sú určené k harmonizácii energetických prúdov mužskej a ženskej energie (jing-jang), k harmonizácii aury, k stimulácii nervovej a endokrinnej sústavy, k celkovému posilneniu organizmu, k rozpamätávaniu cez DNA, otváraniu rozšíreného vedomia. Energia kameňa je inteligentná a pôsobí tam, kde to organizmus najviac potrebuje. Šungitové gule sú vhodné pre energetickú masáž dlaní a pôsobia cez akupresúrne body rúk. Talizmany a náhrdelníky, či náramky zo šungitu pomáhajú zbaviť sa urieknutia a uhranutia. Chránia a posilňujú svojho nositeľa. Vo všeobecnosti je to ochranný kameň, ktorý pohlcuje všetko negatívne a pomáha narastať všetkému liečivému. Kyvadlá zo šungitu posilňujú intuíciu a vhľad.

Napriek svojmu úctyhodnému veku sa dá o šungite povedať, že je to kameň 21. Storočia, lebo až teraz sa opäť dostáva do povedomia, aby nám pomohol rozpamätať sa. Predpokladá sa, že bude slúžiť aj ako pomôcka pre kontakt s naši hviezdnymi bratmi a sestrami, keďže obsahuje kozmickú energiu.

Pozoruhodné sú aj jeho dezinfekčné a detoxikačné účinky. Poznal ich už Peter Veľký a tak si jeho vojaci povinne čistili vodu šungitom

Šungitová voda

O vode už všetci vieme, že bez nej neexistuje život, že sme vlastne takmer celí z vody a že nie je dôležité iba to, koľko pijeme, ale hlavne, čo pijeme. Kvalitu vody významne zlepší vloženie šungitu, šungitovej pyramídky alebo šungitového štrku. Najsilnejší účinok, pre svoj tvar, má práve pyramída vložená do vody. Každá pyramída, vďaka svojmu tvaru prijíma kozmickú energiu (aj keď platí, že energia pyramídy je úmerná jej veľkosti). Ak k tomu pridáme vlastnosti šungitu, vzniká očistená energeticky nabitá a minerálmi obohatená voda. Jej príjemná chuť je už iba bonus.

Ako si pripravíme šungitovú vodu?

Na dno čistej sklenenej nádoby položíme šungit (pyramídku 4 x 4 cm, či 5 x 5 cm - ideálne, šungitový štrk - najväčšia plocha dotyku, obyčajný kúsok šungitu bez ohľadu na tvar –účinná pomoc) a zalejeme chladnou pramenistou vodou, vodou z vodovodu alebo studne. Môžete takto aktivizovať aj balenú vodu, alebo vodu filtrovanú Britou, či iným filtračným zariadením. Nádobu nezakryjeme a po pár hodinách môžeme vodu používať na pitie, varenie, umývanie tváre a očí, na prípravu nápojov. Všade, kde ju použijete sa zlepší chuť podávaných produktov. Po troch dňoch je voda už menej energeticky nabitá, ale je aj tak výborná. Najmä na polievanie kvetov, Rastliny milujú šungitovú vodu, ale aj šungitové pyramídky, ktoré stačí položiť k ich kmeňu a polievať ich potom bežnou ustátou vodou. Pokojne sa v takomto prípade môžete vzdať hnojenia. Druhá možnosť je, dať do kvetináča na dno, buď kúsok šungitu, alebo šungitový štrk.

Šungitová voda je účinná pri anémii, rôznych alergiách, bronchiálnej astme, dyspepsii, cukrovke, gastritídach, kardiovaskulárnych chorobách, chorobách pečene, pankreasu, obličiek, žalúdka, zápale žlčníka, žlčníkových kameňoch, oslabení imunity, syndróme chronickej únavy, paradentóze a pod. Šungit vodu dezinfikuje a čistí, absorbuje a odstraňuje z nej ťažké kovy, železité prísady, organické zlúčeniny a mikróby. Obohacuje vodu stopovými prvkami, mení jej energeticko-informačnú štruktúru, nabíja a aktivuje. Táto voda sa okrem vnútorného použitia využíva v kozmetike na omladenie pleti a pokožky, vlasov (znižuje ich vypadávanie, upevňuje ich korienky a tým zabraňuje plešateniu a zbavuje vlasy lupín. Hodí sa na výplachy hrdla najmä doplnená kurkumou, pomáha liečiť kožné choroby. Obklady zo šungitovej vody pomáhajú urýchľovať hojenie rán. Obklady zo šungitovej masti sa využívajú v ľudovom liečiteľstve na liečbu artritídy, artrózy a kŕčových žíl.

Pripravíme ju tak, že do bravčovej masti alebo kokosového oleja pridáme prášok zo šungitu. V pomere asi 1:1. A postihnuté miesta denne 2 -3 razy natierame s myšlienkou, že biele svetlo cez šungit uzdravuje naše kĺby, kosti – postihnuté miesta. Dobré je, ak nejde o akútny zápal zabaliť si tieto miesta do flanelu vo farbe čakry, v ktorej sa postihnuté miesto nachádza.

O šungite by sa toho dalo napísať ešte veľa, ale dôležité je, v dnešných časoch, otvoriť sa tvorivosti a poznaniu. Treba jednoducho experimentovať a preciťovať, čo nás posilňuje a lieči.

-

Natália KrížováŠungitový štrk má mnohonásobné využitie. Do vody, do kúpeľa, do koberčeka, do kvetináča, rozdrvený do krému.

Pyramídy liečia aj svojím tvarom, nie iba vďaka zloženiu nerastu.

Elitný šungit je omnoho vzácnejší a využíva sa najmä v kozmickom priemysle. Jeho liečivé vlastnosti a využitie v domácnosti je však rovnaké.

Šungitové žezlá vyrovnávajú energiu jin a jang v našom tele.2050846


Múdrosť na dnes

„Krásni mladí ľudia sú hračka prírody, ale krásni starí ľudia sú umelecké diela."

Čítali ste už ?