Utorok 12. november, meniny má Svätopluk

Desatoro šťastného života

1. Nič nie je inak, ako má byť. Vesmír je v každej sekunde dokonalý. Prijmite to. Trápenie je neprijatie stavu vecí, ktoré sa nedajú zmeniť.

2. Všetko závisí od uhla pohľadu. Nikdy netušíte, kedy sa tzv. šťastie ukáže ako nešťastie a naopak. Od vás závisí koľko šťastia alebo nešťastia uvidíte okolo seba.

3. Ak máte málo šťastia, niečo nerobíte správne. Šťastie vám nikto nedaruje, musíte si ho vytvoriť a potom udržať. Svojimi činmi. Držte sa hesla klasika: Zmeň seba a zmeníš svet.

4. Neexistuje neúspech, existuje iba šanca niečo pochopiť. Preto sa nevzdávajte svojich snov. Ak to nevyjde teraz, to ešte neznamená, že to nevyjde zajtra. .

5. Dovoľte vesmíru, aby vám doprial, čo je vaše a zabudnite na želania a výzvy typu: pros a dostaneš. Je možné, že vesmír má pre vás pripravené také veci, ktoré si ešte neviete ani predstaviť. V jednej rozprávke to krásne vystihli: Človeče, nedostaneš, čo ti nepatrí, aj keby si sa rozlial na kolomaž.

6. Buďte vďačný za súčasný okamih. Tento moment sa už nikdy viac nezopakuje. Nehodnoťte ho, len ho precíťte.

7. Zabudnite na svoje očakávania. Sú iba zdrojom sklamaní. Keď nič neočakávaš, nemôžeš byť sklamaný a všetko, čo príde môžeš s radosťou, alebo aspoň s pochopením prijať.

8. Zabudni na strach, zväzuje ti ruky a nohy a ničí žalúdok. Ak sa oslobodíš od strachu otvorí sa pred tebou brána stoviek možností. Strach je len ilúzia a má veľké oči. Urob smelý krok a zistíš, že nič nie je také strašné. Každý dostane také bremeno, aké dokáže uniesť.

9. S nikým sa neporovnávaj. Každý sme originál a máme iné možnosti a iné poslanie. Všetci tu sme, lebo sme dôležití. Pre seba, pre svoj rozvoj a pochopenie. Pre pestrosť jednoty, pre prešliapanie vlastnej cesty.

10. Zmena je hybná sila vesmíru. Všetko sa neustále mení, je to fakt, ktorý treba prijať. V šťastí sa nebojte, že sa zmení na nešťastie a v nešťastí sa nebojte, že sa nikdy neskončí. Žite tu a teraz. Minulosť nezmeníte a budúcnosť nepoznáte. Kto verí na zázraky, ten sa s nimi určite stretne.

Erika Vincoureková (na základe životných skúseností)


Múdrosť na dnes

„Nič neprekvapí ľudí viac ako zdravý rozum a jasné jednanie."

Čítali ste už ?