Streda 19. jún, meniny má Alfréd

Ako prežiť november

Prichádza mesiac, v ktorom už priveľmi nerátame s dobrým počasím. Jeho začiatok tiež neprináša priveľa optimizmu. Všetci svätí, Dušičky, autonehody na cestách, návšteva cintorínov, popadané lístie. Sivé dni. To je jedna stránka veci, ale život je neustále v plnom prúde a aj november môže priniesť zopár príjemných prekvapení. Tak sa na ne sústreďme, aby sme sa v zdraví dožili Vianoc a Nového roka.

1. Pozorne si poprezerajte stránky módnych časopisov, aby ste si nachystali senzi -trendy veci. A vôbec nemusíte pre to minúť majland. Určite sa doma nájde niečo vo vínovo červenej alebo bordovej farbe. Tá je top - tohtoročnej jesene. Stačí, ak si zoženiete bordó rukavičky, kabelku, opasok, šatku alebo topánky. Nosia sa sukne A-tvaru. Unisex móda letí rovnako ako armádne strihy, zamat a kožušiny. Ak nechcete kožu zvierat nosiť na sebe, šik sú aj napodobeniny slovenských kožuchov. Z jednej strany semiš, z druhej ovčia srsť. Tie umelé sú už pomaly na nerozoznanie od pravých. Nepomýlite sa, keď vytiahnete zo šatníka svoje „námornícke“ nohavice, ktoré sa od kolien krásne rozširujú. V móde je ako každý rok koža, ale teraz najmä farebná. Nič nepokazíte teplými farbami jesene. Móda je tvorivá hra, tak sa viac zabávajte, ako obávajte...

2. Zájdite si vziať katalóg do vašej obľúbenej cestovnej kancelárie a už pri First minute sa tešte z toho, že ušetríte, rovnako ako z toho ako sa vyberiete do...napríklad Benátok na úžasný karneval, či do Paríža na predĺžený víkend. Predstavujte si svoj sen do najmenších detailov. Poprípade si pozrite, čo ponúkajú zľavové portály na víkend a užite si welnes na Slovensku, v Maďarsku alebo Rakúsku. Jeseňou zafarbené hory, oddych a starostlivosť, k tomu dobrá strava a zábava...Dá sa lepšie prežiť novembrový víkend?

3. Aspoň raz pripusťte, že zaľúbené romány trvalo nepoškodzujú mozog a prečítajte si vášnivé dielo z vydavateľstva Harlekýn, ak máte záujem o kvalitnejšiu literatúru odporúčam motivačnú literatúru z vydavateľstva Citadella. Trebárs David Wilcock Kľúč synchronicity, Nová zem Eckhart Tolle. Pre masochistky odporúčam sledovanie Smotánky , aby ste zistili, že aj obyčajné dievčatá nájdu šťastie v náručí telebrít, ak sa pekne vďaka plastickej chirurgii premenia na Barbie. Vám ostatným neostáva nič iné, ako vsadiť na prirodzenú krásu. Milionár sa síce na vás nenalepí, ale správny chlap to ocení.

4. Vyhoďte všetkých z domu – aspoň na pár hodín. Manžel môže ísť s kamarátmi na posedenie, alebo zobrať deti do kina a byt budete mať len pre seba. Nekazte si svätý pokoj televíziou ani rádiom a na milosť zoberte iba relaxačnú hudbu. Ak bývate sama a nemáte priateľa, urobte opak. Opustite ticho bytu a vyrazte do ulíc s cieľom zabaviť sa, objať neznámeho chlapa alebo vyrobiť iné bláznovstvo. Doprajte si žiť raz slobodne podľa svojich najtajnejších túžob.

5. V záhradníctvach sa poobzerajte po katalógoch tulipánov, narcisov, skalničiek a urobte si zoznam kvetov, ktoré na jar skrášlia vašu záhradu, balkón alebo byt. Ak máte k dispozícii iba balkón, dopodrobna sa povypytujte na farby a odtiene balkónových kvetov a začnite si v duchu predstavovať, ako budú vedľa seba žiariť ich veselé, pestrofarebné hlávky. Na jeseň sa oplatí zasadiť sirôtky. Kvitnú ešte aj pod snehom a Eriky, tie sa držia celú zimu v plnej kráse. Ak nemáte balkón, záhradu a ani kvetináč a už najmenej zo všetkého máte chuť niečo pestovať, porozmýšľajte, čím novým by ste si skrášlili byt. Podušky, deka, váza, mandala z jesenných listov alebo vlastnoručne vyrobená ikebana vždy poteší.

6. Vyhláste týždeň bez varenia. Kto bude hladný, môže si natrieť krajec chleba, objednať si pizzu, ísť ku svokre, alebo nasypať na pekáč hranolčeky a sám ich vložiť do rúry. Táto rada samozrejme neplatí, ak máte doma malé dieťa. V tom prípade sa ho pokúste na týždeň zbaviť. (Samozrejme babička je najlepší cieľ, ale sú aj iné možnosti). Ak je pre vás varenie a pečenie najväčšou radosťou, vyskúšajte nový recept, vymyslite vlastnú čajovú zmes a pozvite priateľov na koštovku. Nemusí sa ochutnávať vždy iba alkohol a klobásky. Keď ich máte rada, prečo nie? Aj to patrí k neskorej jeseni.

7. Zmeňte účes. Odovzdajte sa do rúk skúseného kaderníka, ktorý bude myslieť predovšetkým na vás a neurobí vám na hlave presnú kópiu toho, čím obšťastnil už dvesto zákazníčok pred vami. Povypytujte sa priateliek a známych na kaderníka alebo kaderníčku, ktorí ich ešte nesklamali – iba takí vám urobia strih, ktorý bude mať šmrnc a v ktorom sa zároveň budete cítiť dobre. Porozmýšľajte aj nad zmenou farby alebo farebného odtieňa. Najskôr si však zistite, čo bude tá hviezda od nožníc chcieť za vašu reparáciu. Inak by ste po vzhliadnutí účtu mohli prepadnúť jesennej depresii. V horšom prípade by vám od hrôzy vypadali alebo zbeleli vlasy.

8. Milujete masáž? Tak sa neklamte, že nemáte čas. Urobte si časový rozvrh a ihneď sa objednajte na masáž, do sauny alebo k Thajčanom. Neoceniteľné služby poskytuje aj kranio-sakrálna terapia.

9. Kúpte si masť na stvrdnutú kožu na nohách - ideálna a najlacnejšia je čínska mentolová masť z Ľudovej predajne, uvidíte aké robí zázraky a začnite si chystať nohy na plesovú sezónu, ktorá príde skôr ako sa nazdáte.

10. Pomaly meňte jedálny lístok. Pustite si rady Eleny Jandovej na našej webovej stránke v sekcii video.

11. Uvarte si horúcu čokoládu. Žiadne náhrady z kakaa alebo z vrecúšok, ale poriadnu čokoládu. V pohári horúceho mlieka rozpustite pol tabuľky horkej čokolády a primiešajte pohárik koňaku, rumu, whisky, vaječného koňaku /podľa chuti/. Celú dobrotu nalejte do skleneného pohára a na vrch nastriekajte čiapočku šľahačky, ktorú posypete škoricou, vanilkou alebo kakaom. Zabudnite na všetky články o diéte a nasledujúcu pol hodinu vychutnávajte rajskú chuť čokoládového nápoja. Ak ste slabý jedinec a máte mať výčitky svedomia, radšej si pripravte voňavý čaj s kúskom „chutného diétneho polystyrénu“. Musím vás však upozorniť, že andskí indiáni odjakživa vedeli, že čokoláda je posvätný nápoj na otváranie srdca.

12. Nalaďte sa už prvý deň jesene na zmenu. Nič neočakávajte, iba prijmite pomalú smrť tepla a príchod zimy. Nevítajte ju s odporom. Predstavujte si jej krásu a kladné stránky. Tešte sa zo života v každom ročnom období. Keď vás doma nič neteší, tak sa vyberte do prírody, tá vás dokáže vždy inšpirovať.

-

Erika


Múdrosť na dnes

„Obávame sa smrti nie preto, že sme príliš milovali život, ale preto, že sme príliš málo milovali ľudí."

Čítali ste už ?