Utorok 28. máj, meniny má Viliam

Život v súlade s Lunou

Mesiac má svoj vlastný rytmus a cyklus, ktorý je jedinečný a nie je závislý na bežnom delení dní, ani týždňov a mesiacov. Lunárnych dní je vždy 29 a každý z nich sa začína v inú dennú hodinu. A pretože mesiac nás svojím premieňaním sa na oblohe veľmi ovplyvňuje, je dobré poznať nielen solárny, ale aj lunárny cyklus.

Mesiac v ľudskom živote odráža vonkajšie sily, všetko skryté a tajomné, čo vstúpilo do nášho podvedomia. Cez podvedomie ovplyvňuje mesiac dušu človeka, psychiku, náladu, emócie, nervový systém a aj intuíciu. Lunárne cykly môžu človeku pomôcť zistiť príčiny problémov súvisiacich s psychikou.

Vďaka lunárnemu kalendáru sa priblížite rytmu života. Človek, ktorý žije v súlade s rytmom mesiaca žije v harmónii a v súlade so svetom. Je preto šťastný a spokojný.

Lunárny kalendár

Lunárny rok tvorí základ lunárneho kalendára. Východný lunárny kalendár sa každý rok spája s nejakým živočíchom (Potkan, Byvol, Tiger, Zajac, Drak, Had Kôň, Koza, Opica, Kohút, Pes, Prasa). Kvôli Novu nemá lunárny rok pevne stanovený začiatok a lunárny Nový rok sa môže začať od 21.1 - 19.2. Lunárny rok má, rovnako ako bežný slnečný rok dvanásť mesiacov. Má približne 344 dní, čo je o 11 dní menej, ako u slnečného roku. Aby sa cykly týchto dvoch kalendárov vyrovnali, tak raz za tri roky má lunárny rok až trinásť mesiacov.

Normálny lunárny mesiac trvá od novu po nov a má 30 dní. Avšak nie je to tak vždy. Približne polovica mesiacov v roku má neukončený cyklus a trvá iba dvadsaťdeväť dní. Mesiace neúplného cyklu vyvolávajú väčšie napätie a udalosti majú v týchto mesiacoch zložitejší priebeh.

Prvý a posledné dva dni lunárneho mesiaca sa Mesiac ukrýva v oslňujúcich lúčoch slnka a nie je ho vidieť. V priebehu týchto dní majú ľudia tendenciu sa viac pohrúžiť do seba a prežívajú nevysvetliteľné obavy.

Dlhoročné skúsenosti ukázali, že metabolizmus je počas Novu rýchlejší a spomaľuje sa pri Splne. Mesiac, vládca vôd vládne nie len moriam a oceánom, ale aj človeku, ktorý sa z 92% skladá práve z vody.

Dobré lunárne dni vám umožnia využiť energiu k uzdraveniu, očiste a získať múdrosť a lásku. Naopak zlé lunárne dni prinášajú zmätok a problémy.

Kritické body lunárneho mesiaca

Lunárny mesiac má štyri kritické body. Vtedy Slnko a Mesiac zvierajú uhol, ktorý je považovaný za nepriaznivý. Prvá štvrtina lunárneho mesiaca spravidla pripadne na siedmy až ôsmy deň, druhá štvrtina, teda Spln trvá od štrnásteho do sedemnásteho dňa - najčastejšie však pripadne na pätnásty, alebo šestnásty deň. Tretia štvrtina spadá do dvadsiateho druhého až dvadsiateho tretieho dňa a štvrtá štvrtina - Nov, zakončuje lunárny mesiac a zároveň otvára rytmus nového mesiaca.

Novolunie, Spln a dni prvej a tretej štvrtiny lunárneho mesiaca sú podľa štatistík dňami katastrof, železničných nehôd a zhoršovania nemocí. Oslabenie organizmu znižuje imunitu a zhoršuje sa zásobovanie mozgu kyslíkom. Na Nov silno reagujú muži. Sú podráždenejší, nervóznejší, agresívnejší. V prvej a poslednej štvrtine lunárneho mesiaca buďte vonku opatrnejší, príliš sa fyzicky nenamáhajte a vyhýbajte sa alkoholu.

Spln vyvoláva psychické aj emocionálne napätie. V tomto období sa zvyšuje počet samovrážd. Prináša aj nepokojné noci a zlé sny. Počas splnu je dobré vyhnúť sa operáciám, lebo zrážanlivosť krvi je menšia. Ale aj alkoholu. Muži viac reagujú na Nov a ženy zasa na Spln. Pri Nove sú muži mĺkvejší, počas Splnu sú naopak pozornejší a komunikatívnejší a zvyšuje sa ich potencia. Ženy sú naopak počas Splnu viac podráždené a neobjektívne. Existuje presvedčenie, že pokiaľ sa osobný cyklus ženy zhoduje s lunárnym, tak sa pred splnom očisťuje aj ona sama a jej život potom plynie harmonickejšie. Vraj sú ženy narodené počas splnu šťastnejšie ako tie, ktoré prišli na svet v období Novu.

Mnohé biorytmy u mužov aj žien sa zhodujú s fázami mesiaca. Napríklad normálne prebiehajúci cyklus ženy začína vo fáze mesiaca, kedy sa žena narodila. Výskumy ukazujú, že deti počaté v rokoch, kedy narodeniny matky pripadajú na Spln, alebo Nov sa budú fyzicky, aj intelektuálne rýchlejšie rozvíjať. U mužov je zasa Nov a Spln rizikovejší na infarkty. Ženám v tomto období hrozí vo zvýšenej miere mŕtvica.

O lunárnom dni

Lunárny deň je cca o hodinu dlhší než slnečný a mesiac na ďalší deň vychádza o hodinu neskôr ako v predošlom dni. Prvý a tridsiaty deň lunárneho mesiaca môžu mať rozličnú dĺžku od niekoľkých minút, až po dvadsaťštyri hodín. Prvý deň trvá od Novu, až po východ mesiaca po Nove. Čím je prvý lunárny deň kratší, tým intenzívnejšie sa všetko odohráva.

Východ mesiaca súvisí s fázami lunárneho mesiaca. Z radu dní lunárneho mesiaca vyčleňujeme dni, do ktorých spadajú kritické okamžiky lunárneho cyklu, fázové dni. Tieto dni sú plné skúšok, pokušení a nebezpečenstva. Hovorí sa im aj diabolské dni a pripadajú na deviaty, pätnásty, dvadsiaty tretí a dvadsiaty deviaty lunárny deň.

Lunárny mesiac má aj mimoriadne harmonické a priaznivé dni, ktoré prinášajú pozitívnu energiu a pomáhajú ľuďom zdarne riešiť problémy. Sú to šiesty, siedmy, dvanásty, šestnásty, dvadsiaty štvrtý a dvadsiaty ôsmy deň v mesiaci. (pokiaľ má lunárny mesiac tridsať dní).

Plný lunárny mesiac má tridsať dní a považuje sa za dokonalý. V neúplnom lunárnom mesiaci, ktorý trvá dvadsať deväť dní, sú diabolské lunárne dni, skutočne diabolské a prevláda v nich ničenie a chaos.

Lunárny deň, je rovnako ako slnečný deň tvorený štyrmi časťami: lunárne ráno, priebeh dňa, večer a noc.

Lunárne ráno sa zhoduje so začiatkom slnečného dňa len v prvých dňoch lunárneho mesiaca. V jeho priebehu stále viac zaostáva. Táto časť lunárneho dňa je najmenej stabilná, človek je náladový a má problém ovládať svoje emócie.

Lunárny deň prináša značnú popudlivosť. Najmä u psychicky labilných ľudí sa prejavujú skryté negatívne emócie. Priebeh lunárneho dňa je najpriaznivejší pre prácu na sebe samom, počas neho môžeme pozorovať a poznať svoj emocionálny svet. Sny počas lunárneho dňa, od osemnásteho do dvadsiateho piateho dňa lunárneho mesiaca, sú prorocké a prinášajú pozitívne informácie.

Lunárny večer prináša emocionálnu zrelosť, v tejto časti lunárneho dňa je jednoduchšie mať svoje emócie pod kontrolou. Lunárny večer sa zhoduje so slnečným dňom najviac v tretej štvrtine lunárneho mesiaca a v tomto období má človek najväčšiu šancu na harmóniu.

Lunárna noc zvyšuje depresie, počas nej sa prejavuje slabosť a bezmocnosť. V druhej štvrtine, keď mesiac vychádza ráno sa lunárna noc zhoduje so slnečným dňom, človek najviac prepadá pocitom osamelosti a smútku. Ak lunárny deň pripadá na slnečný deň, ráno alebo večer, odporúčame obmedziť kontakty s ostatnými ľuďmi. Je dobré sa aspoň na desať minút uvoľniť, zastaviť a častejšie relaxovať.

Energia rôznych lunárnych dní má počas jednotlivých častí lunárneho dňa rozličnú silu. Deštruktívna a stimulujúca energia kritických - "satanských" dní je silnejšia počas lunárneho večera alebo noci. Priaznivá energia pozitívnych lunárnych dní sa najviac prejavuje počas lunárneho rána a dňa.

Ak všetky tieto vplyvy mesiaca poznáte a riadite sa nimi, váš život má šancu byť príjemnejší a ľahšie sa vyhnete prekážkam.

--- 

Natália Krížová


earth_and_moon_by_zaelkrie_d5ig99b

Múdrosť na dnes

„Jediné čo môžete zmeniť, je zmeniť seba. Ale niekedy tým zmeníte úplne všetko."

Čítali ste už ?