Môj deň s kokosovým olejom
7.00 vstávam a pri teplote 25 stupňov rozpúšťam kokosový olej, z tekutého oleja si troška odpijem a 5 minút ho váľam na jazyku. Účinok? Povyťahuje všetky baktérie a toxíny, ktoré sa pod jeho vplyvom sústreďujú v hustnúcich slinách. Uvedomujem si, že kto začína takto deň, nemôže mať kandidózu.
Čo to je? Veľmi nebezpečne rozšírená baktéria Candidy albicans , ktorá spôsobuje smrad v ústach, zlé trávenie, únavu a je základom pre celé množstvo zápalových ochorení a pre rýchle množenie plesní v tele. Kokosový olej podporuje aj tvorbu hormónov štítnej žľazy, tvorbu niektorých enzýmov a spomaľuje starnutie buniek. Prevaľujem olej na jazyku a mladnem. Masu vypľúvam a idem cikať.
7.10 umývam si zuby kokosovým olejom na stredne tvrdej kefke. Vyhnem sa tak dentálnym produktom obsahujúcim rôzne chemikálie, alebo fluór, ktorý v konečnom dôsledku poškodzuje mozog. (Profesorka Anna Strunecká Doba jedová, alebo Československá televízia Bratislava 1990-rozhovor s Annou Struneckou v relácii o naturálnej medicíne).
7.30 vyliezam spod sprchy a na mokré telo si natieram kokosový olej. Zvláčňuje a vyživuje pokožku. Po mesiaci sa sáva aj tá najtvrdšia pokožka jemnou na dotyk.
8.00 dávam deťom raňajky, chlebík natretý kokosovým olejom (tým z chladničky, aby pripomínal mastný chlieb. Pridám doma robenú vegetu, mladý pórik (je ľahšie stráviteľný a menej štípe ako mladá cibuľka). K tomu čaj. Neskôr jablko posypané škoricou a poliate medom rozpusteným vo vode. V zime na prehriate lyžičku „zdravíčka“. Pastu, ktorá vznikla vymiešaním medu so škoricou. Množstvo jedna k jednej odporúčam iba dospelý.
11.30 chystám mrkvovú polievku zo strúhanej mrkvičky, zásmažku robím z kokosového oleja. Na kokosovom oleji potom pripravím kuracie prsia a ryžu tiež ochutím kokosovým olejom. Nikto nezistí, že som pripravovala jedlo na kokosovom oleji. Je jemné a lahodné, ale chuť kokosu v jedle necítiť.
13.00 umyjem riad a ruky si natriem kokosovým olejom s pridaním pár kvapiek citrónu.
14.00 bábovku ku kávičke som robila z banánov a kokosového oleja. Chutí výborne.
Od 14.10 -15.00 prichádza ma navštíviť moja 85 ročná matka, tak ju informujem, že kokosový olej pôsobí preventívne ako ochrana pred srdcovocievnymi ochoreniami, rakovinou a posledné výskumy hovoria, že aj pred senilitou a Alzheimerovou chorobou. Darujem jej fľašku a dúfam, že sa bude vedieť postarať o seba aj o desať rokov.
15.00 – 18.30 pracujem, nejem, nepijem a nenatieram sa, ale občas si počas práce natriem vlasy vlažným kokosovým olejom, aby boli zdravšie a lesklejšie.
19.00 skôr ako začnem pozerať správy zjem pre istotu polievkovú lyžičku kokosového oleja. Je v ňom mnoho minerálov a stopových prvkov, takže mi chráni aj nervy. (Vždy to síce nevyjde, ale robím, čo môžem.)
20.00 pripravujem pre hostí pečené zemiaky so syrom a cesnakom na kokosovom oleji. Neuveriteľná mlsnotka.
22.30 hostia odišli a ja sa venujem láske. Aj v spálni na nočnom stolíku mám v krásnej sklenej nádobke s gravírovaným Amorkom kokosový olej. Hádajte na čo sa dá využiť? A nebude to iba masáž. (Hoci ako masážny krém je absolútne dokonalý.)
Kokosový olej kupujem panenský a v bio kvalite. Zatiaľ som našla najlepší v Rakúsku, ale na internete určite bude pár možností ako získať kvalitný panenský za studena lisovaný. V tomto prípade na kvalite naozaj záleží.
Na záver odhalenie jedného tajomstva.
Konzumácia kokosového oleja pomáha pri chudnutí. Tento olej sa pomalšie trávi a tak telu dodáva energiu postupne. Neobsahuje cholesterol a neukladá sa v tele, lebo sa rozkladá na glukózu.
-
A ako bonus: Test na candidu albicans
Možnosti sú dve:
1. Slinový test
Hneď po rannom prebudení, skôr ako čokoľvek vypijete či zjete, napľujte do pohára s pitnou vodou. Slina bude plávať na povrchu vody. Ak pláva na povrchu bezo zmien cca 30 minút, všetko je v poriadku. Ak však zo sliny visia tenké biele vlákna klesajúce ku dnu, potom pravdepodobne máte nadmerné bujnenie candidy.
2. Test zmenou stravy
Upozorňujem, že test je oveľa rozsiahlejší, ale aj tieto parametre nám už môžu poukázať na možnosť infekcie candidou:
Máte alebo trpíte na: nával krvi (kongestia), biely povlak na jazyku a v ústnej dutine, plesne na koži, plesne na nechtoch, chronickú únavu, zubnú protézu, čiastočnú ústnu protézu, praskliny na jazyku, tinitus (pískanie v ušiach), zápaly a svrbenie v ušiach, svalovú slabosť, bolesti svalov, opuchy kĺbov, neidentifikovateľné bolesti kĺbov, liečili ste sa za posledný rok antibiotikami, máte slabý imunitný systém, diabetes, cítite sa zle vo vlhkom a teplom prostredí, boli ste tehotná
Prekáža vám: cigaretový dym, výfukové plyny, výpary z farieb, lakov a riedidiel, vôňa nových kobercov
Pohlavné orgány: chronická plesňová infekcia, svrbenie, pálenie pohlavných orgánov, silnejší výtok bez zápachu, výtok so zápachom, beriete antikoncepciu, hormonálnu terapiu, máte problémy s menštruačným cyklom, časté zápaly prostaty, časté močenie, častý cystitis
Tráviaci trakt: syndróm dráždivého čreva, nadúvanie, plynatosť, kŕče, hnačky, zápchy, nechutenstvo, poruchy trávenia, silný pocit nadúvania v oblasti srdca, pálenie záhy, hysterický hlad, veľká chuť na sladkosti, zlé laboratórne pečeňové testy, afty v ústach, odpor voči alkoholu, neidentifikovateľné fľaky na koži, svrbenie v oblasti konečníka, slizká stolica, alergia na potraviny
Ak ste už na 10 otázok odpovedali áno, pravdepodobne máte candidu. Ak si k tomu urobíte ešte náš test a ten bude pozitívny, môžete začať s liečbou.
Upozorňujem, ak sa dobre nepripravíte už na štarte, prehrali ste boj. Ešte raz opakujem, že s candidou sa narodíme a pokiaľ ťažká psychická a fyzická práca a vyčerpanie kombinované so stravou nenarušia našu imunitu, žijeme s candidou v priateľstve. Máme ju nielen v črevách, ale ju nájdeme aj v ústach, dutinách žalúdka, v pošve, atď. Metabolické odpady sú vždy kyslé a naše telo si s týmto odpadom vďaka dobrej bifido- mikroflóre vie poradiť. Ak sa však kvôli narušenej imunite namnoží candida, pH sa zmení a vtedy nastáva problém. Počas dodržiavania diéty v kombinácii s liečivami sa môže ľahko stať, že candidu zabijeme, čo my nechceme. Najlepšie je dostať ju z organizmu živú, ak sa nám to podarí. Mŕtva candida nám svojim toxínom vie tiež strpčiť život vo forme migrén, nevoľnosti, silnej únavy, bolesti kĺbov.
Takáto očista môže trvať 3 – 30 dní podľa intenzity očisty. Počas očisty treba piť viac vody kvôli lepšiemu vyplavovaniu toxínov. Ale iba dočasne. Známe je, že počas diéty a liečby niektoré osoby mávajú veľkú chuť na sladkosti alebo pivo. Tento stav sa dá odbúrať užívaním výživových doplnkov. Vieme, že v črevách je tma, vlhko, teplo a keď ešte dodáme cukry alebo pivo, podporíme vitalitu candidy, a potom ju je veľmi ťažké vyhnať z jej vlastného domu a ona silno bojuje, aby tam ostala. To znamená, že ak sa pripravíte na liečbu, musíte dodržiavať pár pravidiel. V literatúre sú uvedené oveľa prísnejšie pravidlá, ale skúsenosti ukázali, že aj tieto sú dostatočné v prípade bez dodatočných komplikácií. Ako prvé sa musíte vzdať všetkých sladkostí a alkoholu, zvlášť piva. Pre začiatok vylúčiť ovocie a ovocné šťavy. Aj mrkvu. Zeleninové šťavy sú povolené. Ďalej musíte vylúčiť všetky sušené potraviny, ako aj tie, ktoré fermentujú, napr. plesnivé syry, atď., naklíčené obilniny, priemyselne spracované vločky. Ak ste citliví na uhľohydráty, pozor na vybrané suroviny.
Teraz, keď to viete, už vám nestojí v ceste žiadna prekážka, aby ste začali s diétou a samoliečbou. Prvé tri týždne jedzte ražný chlieb bez kvásku s prívarkami z kelu, kapusty, repy, zimnej tekvice, špenátu, brokolice. Použite cibuľu, cesnak, korenie, čerstvý zázvor. Dodajte citrón, limetku. Jedzte aj kyslú kapustu, čo najčastejšie. Ak sa vám dočasne stav zhorší, je to kvôli silnej očiste kapustou. Ak by tento stav trval dlhšie, treba znížiť dávky kyslej kapusty. Ak si dáte 1 – 2 krát do týždňa mäso, dajte pozor, aby bolo domáce, bez antibiotík.
Ak nejete mäso, jedzte rybu, ale vždy s citrónom. Neorientujte sa len na surovú stravu, aj medzi tými čo jedia len surovú stravu, je veľa tých, čo majú candidu. Občas pridajte celozrnné cestoviny a strukoviny. Jedzte šaláty, ale pozor na konzumáciu paradajok. Zatiaľ radšej nie. Po 3 týždňoch vyhodnotíte váš stav. Ak sa nič nezmení, možno ide o nejakú skrytú chorobu a to skôr na konzultáciu s lekárom ako na diétu. Ak sa váš stav výrazne zlepšil, rozšírte svoj jedálny lístok o strukoviny, orechy, bio kukuričnú múku, proso, ovos, sezam, nelúpanú ryžu, špaldu, mandle, mak, kešu, slnečnicu, para orechy. Napriek tomu, že nemám zvlášť dobrý názor na acidofilné mlieko, pite ho. Môže to niekomu dočasne pomôcť. Zapamätajte si, iba vlastné baktérie sú pre nás užitočné a dlho vydržia. A ony sa vytvárajú tak, že im vytvoríme správne pH a uvoľníme priestor bez veľkého počtu nám neužitočných baktérií. Takže očista. A zase sme na začiatku všetkých tém. Na konci 6. týždňa opäť vyhodnotíte váš zdravotný stav a keď sa už cítite dobre, pridávajte potraviny z vášho bývalého jedálneho lístka a pozorne pozorujte, ktorá vám nerobí dobre. Tú vylúčite navždy zo svojho jedálnička.
-
Múdrosť na dnes
„Tajomstvo zdravia pre myseľ a telo nie je v smútku za minulosťou, v obavách pred budúcnosťou, alebo v predvídaní ťažkostí, ale je to žiť v prítomnom okamihu múdro a naplno."