Štvrtok 24. jún, meniny má Ján

Poznáte liečivý kameň tsesit?

 

Ešte stále nemáte ten správny darček pod vianočný stromček (k narodeninám, meninám alebo len tak z lásky)?

Mám pre vás tip. Rozhodne nebudete ľutovať, ak kúpite svojím milým nevšedný darček. Minerál. To už poznám, vravíte si. Ametyst, fluorit, jaspis, čaroit, citrín,..Máte pravdu, tieto minerály sú naozaj známe, ale počuli ste už o tsesite?

Nenápadný hnedočierny tsesit je výborný liečiteľ. Mám s ním vlastné skúsenosti a preto ho môžem odporúčať. Mne pomáha pri migréne a prikladala som si ho na zapálenú žilu. O pár hodín bolesti prešli. Okrem toho sa dá získať aj v podobe prívesku na retiazku, či koženú šnúrku.

Tento liečivý kameň pochádza z Namíbie z Afriky. Do tejto oblasti pred 30 000 rokmi spadol meteorit Gideon, z jeho úlomkov v spojení s pôvodnou horninou sa počas tisícročí vytvoril tsesit. Jeho liečivá sila je jedinečná, skúsenosti viacerých priateľov, ktorí tsesit vlastnia, sú veľmi dobré. Podľa môjho názoru je tsesit veľmi vhodný aj ako „osobný kameň“. Kto pracuje s energiami ocení jeho schopnosť pôsobiť práve tam, kde sa vyskytuje nejaký problém. Skúšala som piť tsesitovú vodu (vložíte tsesit do vody, necháte cez noc postáť a ráno vypijete) a mala som silný pocit energie a vitality. Samozrejme toto je veľmi individuálne. Praobyvatelia Namíbie, kmeň Sanov, vedeli o liečivých účinkoch Tsesitu už pred tisíc rokmi, kolonizácia spôsobila, že znalosti o ňom zapadli do zabudnutia. Našťastie žijeme momentálne v časoch prebúdzania sa starých právd, zvykov, znalostí. Znovu objavujeme veci, ktoré človeku slúžili po stáročia. Jednou z nich je aj tento liečivý minerál. Ten šťastlivec, ktorému sa podarilo znova obnoviť jeho slávu je Hans Feiersinger z Tyrolska, ktorý sa veľkú časť svojho života zaoberal liečivými energiami. Dvanásť rokov žil na Fidži, kde spoznal tento kameň.

Tsesit v Európe

V roku 2010 priviezol tsesit do Európy, aby ho začal skúmať. Po rozsiahlych chemických analýzach nasledovali tisícky správ od užívateľov, ktorí kameň vyskúšali. Keďže žijeme v dobe nových technológii, všetko sa uľahčilo. Sociálne siete a Facebook urýchlili overovanie toho, že tsesit má naozaj liečivé účinky. Hans Feiersinger okrem toho nadviazal kontakt s bádateľom Wernerom Kühnim, ktorý sa taktiež zaoberal výskumom liečivých účinkov niektorých minerálov. Výsledkom tejto práce bola odborná príručka.

Z výskumov vyplýva, že tsesit má blahodarné účinky pri liečbe mnohých ochorení, posilňuje tvorbu červených krviniek a vďaka jeho pôsobeniu sa lepšie okysličujú bunky. Urýchľuje rekonvalescenciu a podporuje imunitu. Dodáva telu vitálnu energiu, čo ide ruka v ruke so zdravou psychikou. Pozitívne pôsobí pri zlej nálade, depresiách a a syndróme vyhorenia.

Jeho vlastnosti a farba ho predurčujú na úlohu ochranného kameňa.

Možnosti využitia:

Noseniu sa medze nekladú. Kamene sa môžu sa nosiť prilepené na tele na boľavom mieste. V koženom mešteku spolu s ostatnými kameňmi, vo vrecku, v kozmetickej taštičke, v podprsenke, v prípade menštruačných problémov je dobré vlepiť tsesit do nohavičiek, môže sa nosiť ako ozdoba vo vrecúšku z hodvábu zavesené na krku... (Ak má kameň pôsobiť, musí sa používať vrecúško z prírodných materiálov. Ľan, koža, hodváb...). Pre niekoho je ideálny iba priamy kontakt. Treba to vyskúšať.

Mnoho ohlasov prišlo výskumníkom o tom, že sa tsesit často používa ako meditačný kameň.

Niektorí užívatelia odporúčali aj cmúľanie kameňa, jednak sa dá cez sliny nabiť dôležitými informáciami, ktoré sa potom odovzdávajú priložením na určité miesto, jednak sa blízkosť mozgu prejaví zrýchlenými účinkami kameňa.

Podrobnejšie informácie o tomto kameni novej prítomnosti sa dozviete na stránke: www.sanmineral.cz

Starostlivosť o tsesit je minimálna. Keďže patrí ku skupine železných rúd, stačí hu čistiť pod tečúcou vodou. Netreba ho nabíjať a keby bol veľmi unavený po rokoch práce, treba ho zakopať a a o pár mesiacov znova vybrať. Keďže je z Afriky, má rád slniečko, takže mu ho občas doprajte.

Užite si vy a vaši priatelia veľa radosti s tsesitom. A dokonca aj veľa tepla. Nahriaty dlho udržuje teplotu a hreje – napríklad ruky v rukavičkách.

Ak nájdete nejaký nevšedný spôsob jeho využitia, napíšte nám.

-

top_img

-

 

Múdrosť na dnes

„Nevidíme, čo je možné, lebo fantazírujeme o nedosiahnuteľnom."

Čítali ste už ?