Nedeľa 20. september, meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

JA TO TAK (NE)CÍTIM

Vedie ma intuícia, ja to tak cítim, toto tak necítim - vravia mnohí „hľadajúci“ alebo „prebudení“ v poslednom čase. Často práve pod vplyvom literatúry, ktorá nabáda k tomu, riadiť si život svojimi pocitmi. Lebo, čo iné je pravdivejšie ako naše pocity?

Rozoberme si iba v krátkosti, len tak pre vašu inšpiráciu, o čo často ide.

Krajný príklad je kamarátkin manžel. Keď ho požiada, aby umyl riad alebo povysával, s veľkým, až dojemným pátosom v hlase jej oznámi: „Aninka, teraz to naozaj necítim tak, že by som sa mal do toho pustiť." Lenže ten riad treba umyť, lebo nie je v čom variť a na čom stolovať. Anina sa potom, bez ohľadu na to, čo cíti, pustí do umývania riadu, vysávania atď. Možno, keby dbala na svoje pocity, trafila by ho niečím do čela, aby mal už to osvietenie dokonalé.

Iný príklad: Volajme ju trebárs Zora, príde domov z práce, kde ju čaká manžel. V práci bolo nepríjemne, deň sa nevydaril a z manželovho úsmevu a naladenia vycíti, že sa schyľuje k sexu. „Pali, ja dnes chcem iba hladkanie a pusinky, na viac sa necítim.“ Nuž neviem kam sa podejú jeho pocity, lebo tie sa motali okolo dobrého sexu a radosti zo života. Podľa mňa povedať dopredu, že odtiaľ- potiaľ a nič viac, nie je kóšer. Vieme že, plánované veci často vybuchnú a plánovať postupy v sexe sa mi zdá čudné.

Ďalší príklad: „Miláčik, cítim, že dnes tú skúšku urobíš.“ – vraví veštecky mama svojej dcérke. Dcérka skúšku neurobila, ale mama sa nezamyslela nad tým, odkiaľ pramenia jej pocity. Z akého zdroja pochádzajú jej pravdy.

Monika, moja známa objavila tento rok kyvadielko a to jej potvrdilo, že sa má nechať viesť iba svojimi pocitmi a ich správnosť jej potvrdí práve kyvadlo. A tak sa neustále pýta svojho kyvadielka: povedz, že mi povedz ...áno alebo nie. A potom mi zatelefonuje, že jej pocity sa jasne potvrdili. Jana ide proti nej, Laco rozbíja kolektív, Marta hrá len na seba a jej nič nedopraje, syn má študovať ekonomiku a manžel nesmie fajčiť, lebo mu to škodí.

Navrhla som jej, aby rozložila do desiatich obálok postupne čísla od jedna do desať, pomiešala ich a potom pomocou kyvadla zistila aké číslo je v obálke. Ak jej to potvrdí v piatich prípadoch nech naďalej otravuje ostatných, ale ak má menšiu úspešnosť, nech sa na prácu s kyvadlom zatiaľ vykašle. Neuhádla ani jedno číslo, vraj je to blbosť, na svoje pocity nepotrebuje verifikáciu...

Dobrým príkladom je aj tento telefonát: „Čau Erika, v noci som ti čistila auru, zobudila som sa a precítila som ťa. Mala som jasný pocit, že to musím urobiť. S kým si bola naposledy, že si bola celá zasr...?

Nuž, ďakujem ti Vierka za láskavosť, ale o svoju auru by som sa rada starala sama a nemyslím si, že bez dovolenia by sa niekto mal hrabať, čistiť, odklínať, či čokoľvek iné robiť s mojimi čakrami, aurou, myšlienkovými schémami atď.

Dosť bolo mojich príkladov. Určite poznáte z praxe ako často sa oháňate tým, čo cítite alebo sa tým oháňajú ľudia okolo vás. Zamysleli ste sa z akého zdroja vaše pocity pochádzajú. Ak berieme do úvahy výsledky kvantovej teórie, potom sú všetky naše rozhodnutia len jediným vybraným riešením z kvanta, obrovského množstva možností. Ale kto nám tie možnosti ponúka? Odkiaľ pochádzajú, prečo si vyberáme často možnosti, ktoré nás vedú do záhuby, alebo cez ktoré ubližujeme iným ľuďom?

Vymyslela som na to jeden názov – samomanipulácia - a manipulátorom je podľa mňa neukojené EGO. Samomanipuláciu vyjadruje aj moje nové príslovie. Často je túžba matkou pocitu. Je to modifikované slovenské príslovie: Myšlienka je otcom želania. (Tvorivosti sa dnes medze nekladú).

Niekto svoj pocit odvodzuje od Boha, iný čerpá z Univerza, ďalší pracuje s Vyšším ja a je tu ešte celá kopa možností –pole nekonečných možností, akáša, vesmírne vedomie atď. Len málokto povie, že je to hra jeho kúzelného ega, ktoré mu dopraje celý rad ilúzií.

Možno si teraz pomyslíte, že sa tu nedá nájsť kľúč k pochopenie pravdy a nepravdy v prípade našich pocitov.

Existuje taký kľúč. Je to naplno otvorená srdcová čakra. Inými slovami schopnosť nepodmienečnej a bezpredmetnej lásky. Ak sa dostanete do takéhoto stavu, je jasné, že vaše pocity sú z čistého zdroja. A potom už nebudete mať problém s vysávaním, s milovaním, s cudzou aurou a záchranou sveta. Vtedy pochopíte, že všetko tu a teraz je tak ako má byť. Bez ohľadu na vaše pocity.

Tento článok vznikol ako inšpirácia k hľadaniu a nachádzaniu. K rozjímaniu.

20131022_your_heart_chakra_the_center_of_peace_and_self_love

 -

Múdrosť na dnes

„Ľudia nie sú horší než boli. Iba spravodajstvo o ich činoch je dôkladnejšie."

Čítali ste už ?