Štvrtok 24. október, meniny má Kvetoslava

Očista pomocou bobkového listu zbavuje organizmus uložených solí

Jeho podstata je horká a suchá. Má schopnosť rozpúšťať a drobiť. Rozpúšta kameň a pomáha pri všetkých nemociach močového mechúra. Pomáha pri trombóze pečene a rozpúšťa zatvrdliny sleziny. Rozháňa opuchliny. Pre najrôznejšie jedy pôsobí ako protijed. Pomáhá pri bolestiach v kostiach, krížoch a pri bolestiach sedacieho nervu.

Pre naše účely pripravujeme odvar bobkového listu nasledujúcim spôsobom:

5 g bobkového listu dáme do 300 ml vody a po dobu päť minút varíme, a necháme odstáť v termoske. Odvar zlejeme a v priebehu dňa pijeme malými dúškami. Nesmie sa vypiť celé množstvo naraz, pretože by mohlo dôjsť k zhoršeniu problémov. Celú túto procedúru opakujeme tri dni po sebe. Po týždni ju potom môžete zopakovať ešte raz a dajte si pauzu 3-4 mesiace.

Nezľaknite sa, ak sa objaví vo vylučovaní ružovo zafarbený moč a cikať budete aj každú pol hodinu. Ide o to, že sa soli začnú tak rýchlo rozpúšťať, že močový mechúr dráždia.

Presvedčiť sa o tom, že sa soli skutočne dobre rozpúšťajú, je možné za jeden až dva týždne. Ak ste mali nepohyblivé alebo bolestivé kĺby, alebo ste trpeli bolesťami závislými na počasí, potom sa presvedčíte, že bolesti zmiznú a pohyblivosť sa zlepší.

Dobré je, dať si před kúrou napraviť chrbticu. Efekt sa zdvojnásobí a zdravie dlhšie vydrží.

-

leaves_315725_640


Múdrosť na dnes

„Keby sme sa vytrvalo a pohotovo venovali tomu málu, čo vieme urobiť, čoskoro by sme s prekvapením zistili, ako málo je toho, čo nedokážeme."

Čítali ste už ?