Utorok 16. apríl, meniny má Dana, Danica

Pravidlá Univerzálneho bieleho bratstva

Každá duchovná bytosť – a tými sme všetci – sa snaží smerovať k čoraz vyššiemu rozvoju. Napokon je to naša jediná skutočná povinnosť aj poslanie na tomto svete. Existujú pravidlá, podľa ktorých by rád žil každý, kto chce svoj život zasvätiť duchovnu. Avšak reálne sa ich dokáže vo svojom bežnom, na náročné situácie bohatom živote, držať málokto. Sú to pravidlá Univerzálneho bieleho bratstva. Podľa nich je naším najcennejším imaním samotný život a ten má byť skutočným cieľom žitia. Jeho čistota, krása a svetlo.

Pachtenie sa za hmotou, život vyčerpáva. Kto sa oddáva len radostiam, emóciám, vášni, tak tento svoj kapitál – svoj život pomaly utráca. Človek, ktorý sa chce držať zlatých pravidiel Bratstva, musí venovať svoj život skutočne ušľachtilému cieľu. Ak zveríte svoj život nebeskej „banke“, potom čím viac pracujete, tým viac máte síl. Pretože nové čistejšie prvky sa stávajú vašou súčasťou.

Každý obyčajný deň prináša množstvo úloh pre každého človeka, ľudia sa však od seba odlišujú tým, ako k nim pristupujú. Niektorí ich robia automaticky – ako stroje a iní, naplnení spirituálnou filozofiou, sa snažia do každého svojho činu vložiť svetlo, čistý dar života. Ak chcete kráčať po duchovných chodníčkoch, snažte sa do každého činu pridať prvok, ktorý môže oduševniť, oživiť, presvetliť tento materiál. To je skutočný spirituálny život. Schopnosť vložiť do každého činu pridanú hodnotu, ktorá ho privedie na vyššiu úroveň. V akejkoľvek situácii je totiž možné, spojiť sa s duchom, aby oduševnil a skrášlil náš život.

Jedenie

V okamihu, keď si sadáte k stolu, odstráňte z mysli všetko, čo by mohlo narušiť súlad a mier pri jedle. Keď sa zlostíte, alebo znervózňujete počas jedenia, prijímate spolu s jedlom neusporiadané, hrubé vibrácie, ktoré sa rozšíria na všetko, čo budete potom robiť. Namiesto pokoja budete ďalej šíriť hnev a ten sa bude usádzať vo vašom tele. Čo sa môže stať aj zdrojom budúcich ochorení.

Ak sa najete v pohode a radosti, vďační za dary na vašom stole, ľahšie budete riešiť všetko, čo vás čaká. Nepodceňujte nič. Dôležité je, začať s malými vecami, ak chcete postúpiť k naozaj veľkým. Najdôležitejšou súčasťou vašej výživy nesmie byť sám pokrm, ale energia, ktorá je v ňom obsiahnutá. Skryté jadro, esencia, prána pretože v nej je obsiahnutý život.

Dýchanie

Aby dýchanie bolo užitočné, musí byť pomalé a hlboké. Je dobré čas od času na pár sekúnd zadržať vzduch v pľúcach. Pľúca sú schopné „žuť“ vzduch rovnako, ako ústa žujú potravu. Vzduch je plný životodarných energií. Aby ste ich mohli využiť, je nutné ponechať pľúcam čas na prežutie a strávenie vzduchu. Pri tomto spôsobe dýchania myslite na to, že spolu so vzduchom vniká do vášho tela Boží duch. Vedomé dýchanie prináša nespočetné požehnania nielen vášmu fyzickému, ale aj emocionálnemu, intelektuálnemu a spirituálnemu životu. Všimnite si, ako duch dychu spríjemňuje váš život. Uvedomte si pôvod slova duch, dych.

Láska

Všetko, čo robí človek bez lásky, ho unavuje a otravuje. Oslabuje ho a spôsobuje mu stres a choroby. Ak chcete byť stále svieži a nestarnúť, musíte mať radi každú činnosť, ktorú robíte. Pretože láska prebúdza všetky energie. Láska život posilňuje a vracia. Pracujte preto po celé hodiny s láskou a nebudete unavení. Ani tá najťažšia úloha vykonávaná s láskou, nie je ťažká.

Vonkajší svet je odrazom vnútorného sveta

Pamätajte si, že nikdy nenájdete mimo vás niečo, čo ste predtým nenašli v sebe. Ak ste nenašli pokoj v sebe, nepomôže vám hľadať ho vonku, cestovať za ním, alebo snívať o mieste, kde sa nachádza. To, čo v sebe nespoznáte, si nevšimnete, ani keby vám to ležalo pri nohách. Čím viac lásky, múdrosti a krásy v sebe objavíte, tým viac týchto darov objavíte aj okolo seba. Mylne sa domnievate, že veci, ktoré nevidíte, neexistujú. Nevidíte ich preto, lebo ste ich v sebe málo rozvinuli.

Pripravujete si skvelú budúcnosť, keď žijete dobrú prítomnosť

Najlepšou metódou ako sa vyhnúť nešťastiam, je snaha múdro žiť v súčasnosti. Žiť vedome tu a teraz, v súlade s vesmírnymi zákonmi. Ak nejednáte správne, ak nesprávne cítite alebo myslíte, potom sa spájate s temnými silami, ktoré ničia váš budúci život. Ak ste prežili zlý deň, aspoň pred spaním skúste odstrániť následky. Objavte v sebe čo najlepšie myšlienky, nájdite správne rozhodnutia pre ďalší deň, spojte sa so svojimi sprievodcami a požiadajte ich o pomoc pri čistení danej situácie. Vaše dobré myšlienky pre vás v priebehu noci pripravia lepší nasledujúci deň.

Naplno si vychutnávajte prítomnosť

Sú ľudia, ktorí žijú len v minulosti. V tom, čo už zažili, neschopní pohnúť sa dopredu. Iní sú naopak ponorení do budúcnosti, ktorá je však iba v ich predstavách. Ani jeden z týchto prístupov nie je správny. Je dobré občas sa ponoriť do minulosti, aby sme si uvedomili isté veci a vyhli sa chybám, ktoré sme urobili. Ale súčasnosť musí byť dobou jasného, vedomého a zodpovedného konania, ktoré čerpá svoju múdrosť z poučenia z minulosti a podporuje všetky možnosti, ktoré môžeme mať v budúcnosti.

Toto je päť z mnohých pravidiel Univerzálneho bieleho bratstva, ktoré sa dajú aplikovať vo vašom každodennom živote a môžu ho urobiť lepším a hodnotnejším. A tým urobiť lepším a hodnotnejším nie len váš život, ale aj životy všetkých ostatných ľudí.

-

humancropcircle


Múdrosť na dnes

„Kto chce hýbať svetom, musí pohnúť najskôr sám sebou."

Čítali ste už ?