Nedeľa 18. apríl, meniny má Valér

Ako sa naučiť prijímať a odovzdávať energiu z rúk

Ak ste ešte neskúšali aká silná je energia vašich rúk a ako citlivo ju dokážete vnímať, skúste si to overiť na nasledujúcich cvikoch. Svoju pozornosť zamerajte najmä na miesto uprostred dlaní a brušká prstov, odkiaľ vychádza najsilnejší tok energie.

Pošúchajte si niekoľko razy dlane a potom ich pomaly od seba vzďaľujte a približujte, pričom sa sústreďte na vnímanie energie a vzdialenosť, pri ktorej ste ešte schopní energiu vnímať. Ak ste citliví, zrazu sa vám bude zdať, že máte v dlaniach akúsi energetickú guľu a musíte prekonávať jej odpor, by ste mohli dať ruky k sebe. Pravidelným tréningom sa zväčšuje vzdialenosť, kde cítime energie a odpor energetickej gule pri približovaní rúk.


Pri druhom cvičení je poloha taká, že prsty jednej ruky smerujú kolmo na dlaň druhej ruky. Sústreďte sa na rozdiel pri prijímaní a odovzdávaní energie. Možno bude pre vás spočiatku jednoduchšie energiu prijímať ako vysielať a možno naopak. Aj tu sa odporúča pravidelný tréninig.

Prsty kolmej ruky prechádzajú pomaly od končekov prstov po zápästie. Ideálna je vzdialenosť od ruky asi 3 cm, ale je to veľmi individuálne a časom sa vzdialenosť mení. Dôležité je, sústrediť sa na pocit, že energia prúdi z vychádzajúcich prstov. Potom sa, naopak, sústreďte na prijímajúcu ruku. Pocit (tepla, brnenia, mrazenia, mravenčenia) sa bude meniť, podľa toho ako bude vysielajúca ruka postupovať hore a dole.


Dobrým tréningom je aj krúženie okolo jednotlivých prstov, čím prebudíte citlivosť v malých čakrách v bruškách prstov.

V nasledujúcom cviku máte prsty rozložené tak, ako keby ste v nich držali veľké jablko. Ukazovákom druhej ruky začnite krúžiť nad jablkom, potom môžete krúžiť uprostred dlane. Na dlani prijímajúcej ruky budete cítiť prúd energie. Potom skúste krúžiť všetkými prstami naraz, alebo jednotlivými prstami postupne. Snažte sa preciťovať rozdiel v energetickom toku.

 —

Ruky začnite skladať ako k modlitbe a napokon z nich vytvorte dva lieviky stojace oproti sebe. Tento cvik spája energiu dlaní a prstov a prúd tejto energie by ste mali cítiť ako veľmi intenzívny. Po dlhšom tréningu vás prekvapí na akú vzdialenosť dokážete vysielať a prijímať energiu.

Napokon uvoľníte obe ruky a vytvorte z nich dve oproti sebe pôsobiace misky, ktoré budete pomaly približovať ku sebe. Medzi rukami vznikne energetická guľa, s ktorou môžete začať experimentovať do vôle. Napríklad pomocou dychu a predstavivosti. Ak sa to naučíte, môžete tento energetický kotúč vyhadzovať, krútiť, triafať ním do cieľa atď.Autor – Milan Vorel, preložila Natália Krížová.


Fingerjoga3066

Múdrosť na dnes

„Predtým, než si diagnostikujete depresiu a nízke sebavedomie, uistite sa prosím, či nie ste obkolesený blbcami."

Čítali ste už ?