Streda 8. júl, meniny má Ivan

Kabala - Náš vzťah k peniazom

K napísaniu tohto článku ma inšpirovala Kabala peňazí od Rabiho Niltona Bondera

Náš vzťah k peniazom sa dá prirovnať k ŽIVOTU. Všetci vieme z vlastnej skúsenosti, že peniaze sú energia. Energia, ktorá rozprúdi život okolo nás, život v rodine, v práci, pri oddychu. Zlepší nám náladu, umožní vzdelávanie a radosť z koníčkov. Dopraje nám možnosť venovať sa charite a iným užitočným veciam. Toto všetko platí vtedy, keď vieme, ako s nimi máme zaobchádzať. Keď ich energiu berieme ako životodarnú silu. Keď ovládame my ju a nie ona nás. Ak nám začnú vládnuť peniaze, ak nepoznáme cestu ciev, v ktorých prúdi krv peňazí do srdca, „na peniaze“ môžeme aj zomrieť. Toto všetko však platí najmä vtedy, keď peniaze máme.

V období, v ktorom žijeme je čoraz menej istôt a rozdiel medzi tými, čo majú a tými, čo by chceli mať peniaze je čoraz priepastnejší. Možno preto, že nepoznáme pravidlá kolobehu peňazí. Učme sa od Židov. O Židoch sa hovorí, že majú nos na peniaze, to znamená, že vycítia, kde je zdroj, z ktorého môže niečo natiecť do otvorenej dlane, či hladného krku. Poďme sa teda naučiť niečo o peniazoch , ale aj o živote a zlatých pravidlách bohatstva . Jedno židovské porekadlo hovorí, že najdlhšia je cesta zo srdca do vrecka. Skúsme ju skrátiť a pritom zbohatnúť. Na tele aj na duši. V hmote aj v duchu.

Tým, aký vzťah máme k peniazom ukazujeme aj to, aký vzťah máme k ŽIVOTU, ku svojej každodennej realite, k prežitiu. Náš vzťah k peniazom dokumentuje aj náš charakter a stav našej koreňovej základnej čakry. A tá zasa určuje stav nášho uzemnenia a realizácie našich vzťahov na praktickej úrovni. Rovnako ako realizáciu našich nápadov do podoby, ktorá prinesie úžitok. Na príbehoch skrachovaných ľudí sa dá dokázať, že ak nemáme základné znalosti ekonomiky a trhu, môžeme prísť o všetko. Rovnako môžeme prísť o všetko aj keď nám nejde o nič iné iba o peniaze. Mnohí z nás si neuvedomujú, že peniaze, ako napokon každá energia reagujú aj na ďalšie naše energie, najmä na vzťahy. Uvediem príklad. Krásna mladá slečna sa vydala za šarmantného boháča, ktorý ju v čase vábenia často vodil do spoločnosti, na zahraničné výlety a do nákupných centier. Po svadbe sa dostala do krásnej zlatej klietky, ktorá jej začína byť tesná. Manžel naďalej robí biznis a zväčša je zaneprázdnený. Ona sa evidentne nudí a neustále rozmýšľa o tom, ako sa zmenil, ako jej venuje čoraz menej času a vlastne mu neustále vysiela -buď so mnou, venuj sami, keď sme spolu je to správne. Ona ani on si neuvedomujú, že ho takto energeticky oslabuje a jeho „kšefty“ zrazu idú dole vodou. Rovnako je to, ak ste šéf, majiteľ atď. a váš zástupca- šikovný chlapík, vás podvedome neustále hodnotí, kritizuje s myšlienkou, že on by to robil lepšie. Ani si neuvedomíte prečo, ale už vás prestáva baviť budovanie firmy, nemáte nové nápady a nastáva zotrvačnosť, ktorá pomaly vedie k zániku.

Preto treba mať peniaze v láske a chrániť si ich zdroj. Kontrolovať svoje okolie a kryť si chrbát. Presne tak ako v každodennom živote si chránime život. Čím sme citlivejší na energie, tým ľahšie sa nám to bude dariť. V prípade peňazí platí aj biblické pravidlo. Dopraj a bude ti dopriate. Netrápte sa tým, koľko majú druhí, robte všetko pre to, aby ste mali toľko, koľko práve potrebujete. A to je to najťažšie odhadnúť, čo je pre nás tak akurát. Zväčša máme veľké oči a to nás dostáva do chaosu. Peniaze potrebujú atmosféru pohody a chuť riskovať.

(Vie)

-Múdrosť na dnes

„Aj keby sa človek všetkého nasýtil, lásky sa nenasýti."

Čítali ste už ?