Nedeľa 14. júl, meniny má Kamil

Astma? Kdeže!

Tento rok som mala trocha viac stresu ako inokedy. Prekážok napadalo na moju dráhu toľko, že som sa napokon potkla a dôsledkom bola najskôr silná alergia a potom astma. Niekoľko sympatických lekárov sa vystriedalo v noci pri mojej posteli a lákali ma rôznymi spôsobmi, zväčša naháňaním strachu, nazrieť do zákutí zatuchnutých nemocníc.

Raz som ponuku prijala a oľutovala som to už cestou na lôžko, kdekto do mňa kdečo pichal, zväčša kortikoidy, tak som sa na druhý deň vybrala domov, hoci som musela spečatiť podpisom vlastnú smrť. Keďže moja dobrá matka tvrdí s podporou viacerých psychiatrov, že alergológovia sú zbytoční a alergia aj astma sú len dôsledkom oslabenej psychiky a tá zasa súvisí s oslabenou imunitou. Skrátka, všetko so všetkým súvisí a ja sa dusím len tak, pre nič za nič. No dobre. Vravím pani mame, generálissimovi z minulého života, tak čo navrhuješ? D-vitamín. Toto leto sa nebudeš skrývať pred slnkom, ale každý deň si ho užiješ aspoň pol hodinky, najlepšie niekde pri lese a jazere, aby si pridala otužovanie, upokojovanie a zlepšovanie zraku vďaka pohľadu na zeleň. „Ako len rozkážeš, mamička,“ zrak mám dobrý a ty si neprehliadnuteľná, ale keď vravíš, tak sa do toho pustím. Matka mi ešte múdro oznámila, že posledné výskumy dokonca ukazujú, že nedostatok vitamínu D môže byť primárnou príčinou vývoja astmy. Dodala, že ak by bola zima, som odkázaná na tabletky, rybí tuk, želatinu, ale teraz to zvládneme „na prírodno“. Samozrejme dôležité je, nepoužívať opaľovacie prípravky, lebo blokujú vstrebávanie D-vitamínu. Ešte mi doordinovala niekoľko antioxydantov v podobe oranžového ovocia a zeleniny. Skôr ako sa začnem konečne správne stravovať, mám si dať ešte dvojhodinovú, no absolútne účinnú detoxikáciu na indický spôsob. Prakšalánu. A vôbec mala by som vraj pri astme pravidelne cvičiť aspoň 15 minút denne, pomáha to regulovať inzulín v krvi a rozprúdi to lymfatický systém, ktorý odvedie jedy z tela.

Nuž, prakšalánu som vyskúšala a bolo mi po nej fajn, čo nemôžem tvrdiť s istotou aj o jej priebehu. Čistenie spočíva v tom, že si pripravíte 6 litrov vlažnej slanej vody. Asi jednu kávovú lyžičku na liter vody. Kto chce, môže si pridať petržlenovú vňať, alebo pár kvapiek citrónovej šťavy. Vypijete po dúškoch vždy dva poháre vody a urobíte štyri predpísané cviky (nájdete na internete alebo mi zavolajte), robíte to stále dookola a vždy vás to vyšle tam, kam aj králi chodia peši, niekedy tam pôjdete dosť svižným krokom. Čistenie sa končí v momente, keď sa už stávate prietokovým ohrievačom a vyteká z vás už úplne čistá voda. Je jedno, či ste dovtedy vypili 3,5, alebo 6,5 litra vody. Ide o to, aby bola čistá na oboch koncoch trubice.

Prešli dva mesiace od rád moje dobrej matky a astma aj alergia sú v čudu. Najviac vraj pôsobilo to, že som pri cvičení, slnení, aj lietaní na WC myslela na jediné. Moja matka má pravdu, som zdravá. Alergia bola iba prejav preťaženej psychiky.

A potom nechci takú múdru matku.

Natália Krížová


asthma_death_statistics2


Múdrosť na dnes

„Predtým, než si diagnostikujete depresiu a nízke sebavedomie, uistite sa prosím, či nie ste obkolesený blbcami."

Čítali ste už ?