Vysoký krvný tlak
Pri dlhotrvajúcom zvýšenom krvnom tlaku neskôr môže dôjsť aj k vážnejším komplikáciám ako je infarkt alebo mozgová mŕtvica. Obe z týchto ochorení môžu mať za následok v lepšom prípade výrazné zníženie kvality života a v najhorších prípadoch vedú až k smrti človeka.
Vysoký krvný tlak je zákerný v tom, že často nemá žiadne príznaky a tak jediným spôsobom, ako ho zistiť, je dať si tlak odmerať.
V neskorších štádiach sa môže prejavovať rôzne, napríklad:
· bolesťami hlavy
· pocitmi slabosti
· závraťami
· červenaním
· závalmi tepla
· problémami s videním
· hučaním v ušiach
Ako rieši problémy konvenčná medicína
Odpoveďou konvenčnej medicíny na zníženie krvného tlaku býva podávanie statinov alebo kyseliny saliciovej (zložka acilpirínu). Problémom však je, že tieto lieky neriešia problém, len zmierňujú príznaky. Vysoký krvný tlak vzniká vtedy ak sú cievy zanesené usadeninami, ktoré blokujú prietok krvi.
Z fyziky je mnohým známe, že ak sa zúženým priemerom trubice má prepraviť rovnaký objem tekutín, potom veličina ktorá sa musí zvýšiť je tlak. Súčasne so vznikom usadenín v cievach dochádza k zníženiu pružnosti ciev.
Samotný vysoký krvný tlak by nebol až taký problém. Ak sa však k tomu pridruží znížená elasticita ciev, potom hrozí ich prasknutie.
V prípade, že tak nastane v srdci alebo v mozgu, následky môžu byť fatálne.
Okrem samotného riedenia krvi statínami zabraňujúcimi len vytváraniu krvných zrazenín, ktoré by mohli cievy zablokovať a vyvolať infarkt alebo mozgovú mŕtvicu, konvenčná medicína rieši vysoký krvný tlak pomocou zopár ďalších metód.
Medzi ne patria napríklad lieky znižujúce srdečnú frekvenciu, prípadne lieky zamerné na umelé (a len dočasné) zvýšenie elasticity ciev.
Ako je zrejmé, takéto riešenie nie je vôbec ideálne.
Opäť sa tu nerieši príčina ale len následok. Krvný tlak sa síce zníži, no zníži sa aj prietok krvi a s tým spojené zhoršené vyživovanie buniek kyslíkom a ďalšími potrebnými látkami.
Na povrchu sa síce takáto konvenčná liečba javí ako úspešná, no pod povrchom dochádza k degradácii zdravotného stavu, čo neskôr často vyústi práve k tak obávaným infarktom a mŕtviciam.
Čo ponúka prírodná metabolická medicína?
Odpoveďou prírodnej medicíny je snaha o odstránenie príčin. To je možné dosiahnuť pomocou nasledovného:
· Pravidelná
konzumáciu vyšších
dávok vitamínu C, ktorý ako antioxidant má dôležitú úlohu pri
tvorbe a obnove látok budujúcich cievne tkanivá a taktiež pomáha
cievy udržiavať pružné.
· Horčík a vitamíny skupiny B.
Z doplnkov stravy ďalej odporúčame užívať práve minerál horčík, ktorý spolu
s B vitamínmi je pre zdravie vašich ciev nepostrádateľný.
· Aminokyselina L-Arginín.
Táto aminokyselina preukázala veľmi dobré výsledky v štúdiách zameraných
na znižovanie vysokého krvného tlaku.
· Z prírodných
bylín účinných proti vysokému krvnému tlaky je hodné spomenúť napríklad levanduľu, alebo viac
exotické Lapacho a Chanca
Piedra.
Zvlášť Chanca Piedra v kombinácii s L-Arginínom sa ukázali ako veľmi účinné na znižovanie krvného tlaku.
Tie dokážu znížiť prakticky do niekoľkých dní, niekedy hodín. Preto sa odporúča ich začať užívať najprv v malých dávkach a postupne dávku zvyšovať, aby sa zabránilo príliš prudkému poklesu tlaku.
Mechanizmus účinku týchto látok je uvádzaný cez ich silnú schopnosť odstraňovať zápaly. Častokrát vysoký krvný tlak je dôsledkom vnútorných zápalov a opuchov, ktoré blokujú prietok krvi.
Po ich odstránení sa tlak rýchlo dostáva do normálu a jeho prudké zníženie môže u ľudí dlhodobo zvyknutých na vysoký krvný tlak vyvolať nevoľnosti, závrate alebo unavenosť.
Preto ešte raz upozorňujeme – s Chanca Piedrou a L-Arginínom treba začínať opatrne.
Poznámka
Ak trpíte vysokým krvným tlakom, angínou pectoris, trombózou alebo rizikom trombózy, ste po infarkte alebo mozgovej mŕtvici, užívate lieky na cholesterol a podobne, toto je článok pre vás.
Srdcovo-cievne ochorenia sú civilizačné ochorenia, ktorými trpí čoraz väčšia časť populácie. Sú to ochorenia, ktoré prinášajú nebeské zisky korporáciám, ktoré s radosťou produkujú lieky, ktoré, ako si pacienti myslia, majú chorobu napraviť, alebo aspoň zmierniť.
Čoraz viac sa už používa len to druhé slovo – „zmierniť“, lebo ortodoxná medicína dávno dospela k bodu, kde si uvedomila, že aj po investíciách mnohých miliárd dolárov na výskum kardiovaskulárnych ochorení a liekov, žiadny liek vlastne nemá a že kardiovaskulárne choroby sú nezvratné a neliečiteľné chémiou.
Je preto celkom pochopiteľné, ak lekár pacientovi s vysokým krvným tlakom či hustou krvou a rizikom trombózy povie, že tabletky na tlak bude musieť brať už celý život. Ak je pacient 30 ročný (a je ich neúrekom!), nie je to veľmi potešujúca perspektíva.
Aká je však pravda?
Pravda je taká, že väčšina takýchto ochorení je dobre liečiteľná radikálnou zmenou životosprávy, hlavne stravy, keďže sa jedná z veľkej časti o metabolické ochorenia (len malé percento je spôsobené vývojovými poruchami alebo infekciami). Pravda je taká, že o vplyve stravy medicína informuje nedostatočne a hrubo to zanedbáva.
Pravda je taká, že moja stará mama (aj keď nerád uvádzam prípady zo súkromia) po mnohých rokoch užívania nespočetného množstva chemikálií v tabletách, ktoré jej postupom času spôsobovali novšie a novšie choroby, mnohé z nich napokon vysadila a niektoré výrazne obmedzila.
Po niekoľkých týždňoch poriadnej hydratácie, prísunu ovocia, zeleniny, B vitamínov, vitamínu C a pod., sa jej po rokoch vrátila do tváre farba, mala viac energie, zlepšila sa pamäť a napočudovanie, jej krvný tlak bol v normále.
Kolegyňa jedného dňa prišla s prosbou o radu ako znížiť jej cholesterol, na ktorý jej jej pani doktorka bez meškania predpísala statíny. Kolegyňa, sčítaná žena, statíny odmietla, keďže v tom čase boli média plné správ o nebezpečenstve statínov (lieky na zníženie cholesterolu) a o ich minimálnom alebo žiadnom účinku.
Podľa môjho návrhu urobila len pár zmien. Pila okrem zeleného čaju 2 a pol litra čistej nesýtenej vody denne. Zo živočíšnych výrobkov jedla len biele kuracie mäso a čerstvé ryby, úplne skončila so syrmi, ktoré zbožňovala, mlieko nedávala ani do čaju (a tu sa do čaju mlieko pridáva stále) a 3 x týždenne pol hodiny aktívne športovala.
Znižovanie cholesterolu jej trvalo necelé 2 mesiace. Pri kontrole sa pani doktorka nestačila čudovať, ako to, že hodnota hladiny cholesterolu bola na spodnej hranici a to napriek tomu, že kolegyňa lieky odmietla. Nie, nijako obzvlášť sa nezaujímala o to, ako si kolegyňa cholesterol znížila. Len s úsmevom povedala: „Neviem, čo ste robili, ale robte to ďalej, lebo hladina je v norme“.
Máloktorému pacientovi je povedané, že je ľahké zbaviť sa srdcovo-cievnych ochorení aj bez jedovatých riedičov krvi, akým je napríklad Varfarín (neviem meno na Slovensku, viem ale, že sa kedysi používal ako jed na myši), bez betablokátorov, statínov a iných toxických tabliet. Ako?
Terapia celostnej (metabolickej) medicíny
1. Začnite piť dostatočné množstvo čistej nesýtenej vody denne. (Množstvo je veľmi individuálne. Kontroluje sa stavom moču – nesmie byť tmavý ani bledý- pozn. redakcia rozhovory.sk) Krv je z vody. Ak nemáte v tele dostatok vody, nečakajte optimálne riedku krv. Ak pijete len pohár -dva vody denne (mnohí ani toľko) a na to pijete dehydrujúcu kávu, coca-colu, pivo, malinovky, čierny čaj a iné „občerstvenia“, nemyslite si, že vaše telo je adekvátne hydratované. Práve naopak. Trpíte chronickým dehydrovaním a teda hustou krvou, plnou toxínov, ktorá navyše trpí akútnym nedostatkom kyslíka.
2. SCHUDNITE na váhu hodnú vašej výšky (a na váhu hodnú človeka – obrazu Božieho). Zbavte sa nadmerných tukov v tele. Nejedzte bravčové a hovädzie mäso. Jedzte ostatné mäsá s mierou a len nepražené a neúdené (v slovenčine: nezadymené kyanidom). Nepite a nejedzte, alebo aspoň výrazne obmedzte kravské mlieko, smotanu a tavené syry.
Vajcia jedzte s mierou a LEN nesmažené. Ak sa nemôžete alebo nechcete vzdať masla, používajte ho s mierou. Nikdy nenahradzujte kravské maslo rastlinnými umelohmotnými „maslami“. Sú horšie ako kravské maslá. Nezbavia vás srdcovej choroby a privodia vám iné choroby navyše.
3. Hýbte sa! Hýbte sa! Hýbte sa! A dýchajte (okysličujte krv).
4. Doprajte si dostatok oddychu a nepretržitého aspoň 7 hodinového spánku.
5. Jedzte veľa riedičov krvi, ako cesnak, zázvor, kurkuma, čili. Čili je spolu s cesnakom na prvom mieste v boji proti srdcovo-cievnym ochoreniam. Zabraňuje hlavne infarktom a porážkam a taktiež uvoľňuje akútne infarktové stavy a poinfarktové stavy. Čili je silný riedič krvi, posilňuje cirkuláciu a zabraňuje krvácaniu.
Často sa používa priamo pri akútnych srdcovocievnych príhodách a to s fantastickými výsledkami (v podobe 1-2 č. lyžičiek čili prášku alebo 2 ml čili tinktúry pod jazyk). Jedzte veľa zeleniny a ovocia a iných plodov. Pite zelené a bylinkové čaje.
6. Nefajčite! No comment.
7. Jedzte minimálne 5000 -10000 mg vitamínu C denne (1000 – 2000 mg 5 x denne). Nedostatok vitamínu C je po nedostatku vody v tele druhou hlavnou príčinou kardiovaskulárnych ochorení. Pri vážnych ochoreniach sa nebojte zvýšiť prijem vitamínu C na 10 až 20 gramov denne podľa závažnosti ochorenia.
8. Doprajte si dostatok čerstvého vzduchu (kyslík) a slnka (vitamín D).
9. Na samotné zníženie vysokého krvného tlaku sú veľmi účinné vitamín B6,horčík, aminokyselina L-Arginín a byliny Chanca Piedra a Lapacho.
Týchto 9 bodov zvyčajne stačí na to, aby sa pacient s bežným srdcovocievnym ochorením mohol bezpečne zbaviť množstva (alebo všetkých) chemických liekov, predísť zhoršeniu choroby a operáciám a začal sa tešiť lepšiemu zdraviu.
Dobre známy je prípad muža, ktorý do svojich 32 rokov prekonal 3 infarkty, keď mu bolo povedané, že sa kvôli poškodenému srdcu nedožije 35 rokov. Kompletne zmenil svoj život. Zomrel na zástavu srdca vo veku 103 rokov. Nie je to vymyslený prípad. Ak máte pochybnosti, vaša vec.
Malé percento ľudí, hlavne tých, u ktorých má choroba priebeh už niekoľkých rokov, potrebuje komplexnejšiu metabolickú liečbu s nasadením niektorých výživových doplnkov vyššej potencie, ako napríklad enzýmov, vitamínov skupiny B, aminokyselín, antioxidantov a podobne.
Kedy je potrebné použiť liek na zníženie vysokého krvného tlaku?
Pri tlaku vyššom ako 160/115. Len čo sa dosiahne tlak nižší ako tento, chemický liek je treba postupne vysadzovať a pokračovať disciplinovane s hore uvedenými bodmi.
-
Viac sa dočítate na: Bádateľ.net
Múdrosť na dnes
„Omyl je bez chyby."