Streda 25. november, meniny má Katarína

Čas učenia

Počasie sa zbláznilo, vo svete je chaos a všetci cítime, že všetko je akosi inak, než predtým. Cítim to približne od roku 2000 a intenzívnejšie od roku 2012. Čo ma priviedlo aj k napísaniu knihy s príslovečným názvom: Nič sa nekončí, všetko sa začína... A je to fakt.

V poslednom čase som mala veľa príležitostí sledovať osudy ľudí. Či už v ich prítomnosti pri čítaní osudu z palmových listov, či už pri sledovaní zmeny v ich očiach, čiže v energetickom systéme pri pomoci „kostitrasovi“- liečiteľovi Jánošovi Olajošovi. Veľa mi dalo aj sprevádzanie priateľov ku Gabkovi Wagnerovi, ktorý odhaľuje princípy zmeny v človeku cez program „mystika“. Skvelou školou sú aj otec a syn Briestenskí a rozhovory s mnohými ďalšími duchovnými učiteľmi, ktorí sa momentálne vyskytujú v mojej blízkosti. Týmto sa nechválim, len ozrejmujem z čoho sú vytrhnuté nasledujúce čriepky, ktoré môžu byť užitočné pre tých, čo sa momentálne zmietajú pred vstupom na novú cestu, alebo na nej robia prvé kroky. Je to cesta osobnej zodpovednosti, sebalásky (s pochopením ega, bez ktorého sa nedá žiť), harmónie a užitočnosti pre celok.

Nastal čas, kedy už ľudia budú žiť vedome, nebudú sa plížiť životom, a vegetovať, ale sa budú tešiť z jeho plynutia, z výšok aj pádov s vedomím toho, že všetko, čo nás stretne je šanca, pochopiť čosi v nás. Náhoda neexistuje. Keď dozrel čas, príde situácia, ktorá preverí, či sme pochopili, čo sme už mali vedieť a tým sme vytvorili možnosť, ísť o stupienok vyššie k ďalšej skúške. Prijatím týchto skúšok sa stávame svetlejšími a svetlejšími, z diamantu sa stáva briliant osožný pre všetkých, ktorí s ním prídu do styku. Jeho trblietanie sa dotýka celého vesmíru.

Vo svete kvantových možností, je síce všetko možné a možností máme naozaj milióny (z toho vychádzajú teórie ako Secret, Pros a dostaneš a pod.), ale pritiahneme si iba tú, ktorá rezonuje s nami. Je to naplnenie vesmírneho zákona rezonancie. Rovnaké priťahuje rovnaké. Slovenské príslovie to vystihuje dokonale. Vrane k vrane sadá, rovný rovného si hľadá. Z toho vyplýva, že ak chceme žiť v šťastí a žiť v harmónii musíme sa najskôr my stať zdrojom šťastia a harmónie. A to sa dá iba vedomím prežívaním reality. Tu a teraz.

Napríklad: zamilujem sa do mača. Celá žiarim, všetky podobné ženy mi závidia. Už počujem svadobné zvony a maľujem si svoj krásny život v luxuse a dovolenky v Karibiku. Ani mi nenapadne spýtať sa samej seba, prečo milujem mača. A je to naozaj láska? Ak by som bola vedomá a úprimná, odpovedala by som si, že to nie je láska, ale obdiv. Ten síce chvíľu vydrží, ale na celý život to nie je. O chvíľu zistím, že príčinou tohto obdivu je moja túžba po obdive. Ten rozhodne od mača nezískam. Sme dve bytosti túžiace po tom istom, skrývajúce svoju slabosť a závislosť. A ak ešte navyše, (a to sa stáva s pravdepodobnosťou blízkou istote), mám aj majetnícke sklony a žiarlim, láska k mačovi je začiatkom môjho hlbokého nešťastia. Pritiahla som si ho svojou povahou. Mačo za nič nemôže. Prišiel, lebo každá obeť potrebuje svojho kata. Vedomé myslenie tu a teraz mi ihneď dá signál, že sa rútim do nešťastia, lebo správne vyhodnotí to, čo je podstatné. Nie Karibik, svadba a závisť okolia, ale obeť a kat. Večná túžba ovládnuť niekoho a panovať. To, čo vás na ňom priťahuje, máte v sebe. A tým naplníte slová ďalšieho porekadla: Čo zaseješ, to budeš žať. Okrem toho mačo žije zo svojej sexuálnej energie, takže vernosť sa v jeho slovníku nenachádza. Aj v tejto oblasti vás môže veľa naučiť.

Ak veríte, že každý vzťah je daný osudom, fajn. Asi je to tak, to však nevylučuje, aby ste veci pochopili a ak sa bojíte sklamania zostali radšej bez partnera. Každé partnerstvo má tŕne. Partnerstvo je ruža. Aj tej sa dá dotknúť tak, aby vás nepichala. Niektorých tŕňov sa dá zbaviť. Len si nezamieňajte vzťah so závislosťou. Harmonický vzťah je zväzok dvoch slobodných, vnútorne slobodných a zodpovedných ľudí, ktorí majú v prieniku pár spoločných vecí, ale vzťah im umožňuje rozvíjať sa. Neničí ich, nedeptá, neobmedzuje. Partneri v ňom naplno prejavujú svoju slobodnú vôľu.

Je aj iná možnosť. Vyhodnotíte tento vzťah hneď na začiatku, prekuknete o čo ide a poviete si. Je to milosť, je to dar z neba, že mi prišiel do života človek, ktorý mi naplno nastaví zrkadlo a dovolí mi vytiahnuť a prežiť všetky moje tiene. Vytiahnuť ich na svetlo, chvíľu nimi pohŕdať, potom sa ľutovať, potom ich prijať a ako nový človek, ktorý už s tým minulým nemá nič spoločné partnera opustiť a nájsť si toho, kto bude teraz rezonovať na rovnakej vlne. Ak milosť neba pokračuje, opäť príde Pán Zrkadlo a učenie pokračuje až kým bude v zrkadle celkom pekný odraz aj obraz.

Takto nejako prichádza do života nový pohľad na veci. Tento príklad sa dá aplikovať na x situácií.

P.S. Tomu, kto žije v úcte a láske ku všetkému okolo neho sa darí vyhnúť týmto situáciám a žiť v láske a harmónii. Nuž, všetci ešte nie sme tak ďaleko. Takže s úsmevom do učenia.

-

Erika Vincoureková


foto: https://www.flickr.com/photos/pendemon/8253495577Múdrosť na dnes

„Každý má práve toľko samoľúbosti, koľko mu chýba rozumu."

Čítali ste už ?