Štvrtok 14. november, meniny má Irma

Človeče, pomôž si (automasážou) sám, potom ti aj pán Boh pomôže

Hovorí sa, že najlepší pomocník a najvernejší priateľ vždy ochotný pomôcť, je na konci vášho ramena. Ak máte sedavé zamestnanie, denne hľadíte do monitoru, alebo robíte jednotvárnu prácu, skúste využiť pomoc tohto priateľa.  Urobíte tým výrazný krok do pochopenia medicíny budúcnosti. Tá bude spočívať v tom, že nebudeme pacientmi, ktorých zdravie má v rukách pán doktor, ale budeme aktívnymi udržiavateľmi  a vedomými znalcami svojho zdravotného stavu. Jednoduchšie povedané, prevezmeme plnú zodpovednosť za svoje zdravie. Dnes začíname. Tri, dva, jeden, štart.

Začneme celkom jednoducho automasážou a využitím vlastnej liečivej energie. Tú získame tak, že si budeme mädliť ruky (šúchať o seba dlane s vystretými prstami), robte to tak dlho, až budete mať horúce ruky. Nie je to samoúčelné. Keďže na dlani je veľa energeticky aktívnych bodov spojených cez energetické dráhy s rôznymi orgánmi v tele, prehrejete tieto orgány, zrýchlite krvný obeh, pocítite prílev energie, začnete mať pocit, že predsa len nezaspíte od únavy. Po pár hodinách sedenia pri počítači, alebo sedenia na jednom mieste má každý pocit, že mu slabne zrak. Oči sú naozaj unavené. Ak si k tomu doprajeme trocha nezdravého jedla aj sa začnú kaziť. Pomôžeme im chvíľkou úplného ozdravného pokoja.  Rozhorúčené dlane položíme  na zatvorené oči. Upokojíme dych a užívame si hlboký vnútorný pokoj. Ako keby sme sa ocitli v tej chvíli v bezstresovej oáze.

Ak vás pobolieva alebo bolí hlava, namiesto tabletky, či kávy si rozhorúčené dlane plné liečivej energie položte na miesta, kde vás bolí hlava a snažte sa vedome navodiť pocit, že už je všetko v poriadku. Bolesť rozpustila vaša vlastná energia zdravia, ktorú si pamätá telo - úplne zdravý celistvý systém. Najčastejšie zvykne bolieť hlava v spánkovej oblasti, sústreďte sa najskôr tam, nesnažte sa tlačiť, aj keď to človeka láka, lepšie je ruky iba priložiť (dlane na spánkoch prsty smerujú k čelu) a spoliehať sa viac na energiu než na tlak.  Skontrolujte si, či nezatínate zuby, lebo aj napätie zo strnulej sánky môže vyvolať tieto bolesti. Sánku uvoľnite a nahoďte úsmev, hoci aj umelý. Neskôr sa možno stane prirodzeným. Ak máme pery v úsmeve, nemôžeme mať stuhnutú sánku ani šiju. V prípade, že vás bolí hlava niekde za ušami smerom k zátylku, stáva sa to zväčša po jedle alebo po rozčúlení, nájdite si za ušným boltcom priehlbinku a jemným tlakom ju pár razy premasírujte. Zrejme nemáte celkom zdravý žlčník alebo sa potýkate so skrytou agresivitou.  Pri stuhnutej sánke a alebo nočnom škrípaní zubov máte niekoho v zuboch a oslabené obličky. Možno niekomu neviete niečo odpustiť. Môže to byť hoci aj ničomník, ale vy škodíte najmä sebe.

V Uzbekistane sa hovorí: Denne tri razy odpúšťaj a budeš zdravý. Skúste si predtým ako budete pokračovať, na chvíľu urobiť krátke dychové cvičenie. Urobte 15 hlbokých nádychov a výdychov, ak sa vám podarí vizualizujte si pritom biele alebo zlaté svetlo. Potom si opäť pošúchajte ruky a horúce plné energie si ich priložte hneď za uši. Prsty spojte na zátylku a trocha pritlačte. Je to taká pozícia, ako keď sa človek vystiera. Niekedy sa tomu hovorí, že máte prsty prepletené na zátylku na Nelsona. Lakte by nemali smerovať ani dolu, ani hore, skôr vodorovne. V tejto polohe sa dobre sníva, tak si na chvíľku popustite fantáziu a preneste sa tam, kde by ste teraz boli radšej než v práci a pri počítači.  Nerobte to s ľútosťou, že tam nie ste. Práve naopak, vezmite si z tej energie krásneho miesta sviežosť a radosť. Na sme vybavení schopnosťou prenášať sa kam chceme rýchlosťou väčšou než je rýchlosť svetla. Pomyslíte si a ste tam, zatúžite vrátiť sa obohatený energiou tohto miesta a máte ju. Všetko je vo vašich rukách. Apropo poznám jeden cvik aj na posilnenie vôle. Postavíte sa vzpriamene, nohy  na šírku ramien, špičky troška k sebe, ruky zovreté v päsť, palec zvonka. Ruky zodvihneme v 45 stupňovom uhli. Vydržíme  takto minútu až dve. Opakujeme 5 razy.  

Pokračujeme v automasáži.
Dostávame sa k zátylku. Tu sa najčastejšie ukladá stres, odsunuté problémy, tvrdohlavosť, odpor voči životu, nepriateľské postoje. Tadiaľto prechádza aj dráha žlčníka a hrubého čreva, močového mechúra, žalúdka, dráha troch ohrievačov. Nečudo, že táto časť nášho tela je často stuhnutá, plná kŕčov a my si myslíme, že máme problémy s krčnou chrbticou. Je to omyl, ale pravda je, že keď uvoľníme napätie v tejto oblasti, máme pocit, že sa nám stavce na krku akosi uvoľnili.

Ideme na masáž. Opäť rozohrejeme dlane a priložíme ich na trapézový sval a miernym tlakom budeme prechádzať od krku k ramenám, masáž niekoľko razy zopakujeme a potom si skontrolujeme pitný režim. Keďže je tu aj dráha močového mechúra, často táto časť stvrdne aj vďaka nedostatočnému pitnému režimu. Potom stačia dva tri poháre vody a o chvíľu je preč tlak aj bolesť hlavy a stuhnutá šija. Nedostatok tekutín súvisí aj s ukladaním toxínov v tele. Dať do pohybu vylučovací  systém pomáha  masáž troch bodov v oblasti obočia. Robte to  bruškami prstov. Stáčajte bod medzi obočím približne tam, kde sa začína obočie, potom uprostred obočia a tretí bod na konci obočia.

Ak máte ešte stále pocit hlbokej únavy, srdiečko povzbudíte, ak si budete masírovať bod uprostred tváre, pod nosom, medzi nosom a hornou perou. Tento bod Číňania volajú bodom prvej pomoci pri infarkte. Ak na vás ide srdcová slabosť, intenzívne stláčajte tento bod cca pol minúty. Vraj sa tým dá zachrániť život. Srdce naskočí a funguje ďalej bez poškodenia tela. Existuje aj jeden univerzálny bod, ktorý vás preberie. Nachádza sa uprostred medzi palcom a ukazovákom. Nájdete ho tak, že pri zatlačení mierne bolí. Ak ste sa prejedli, alebo máte menej energie bolí viac. Je to taký seizmograf. Ukazuje, či je všetko v tele v poriadku. Čím viac bolí, tým viac by ste mali pomýšľať na zmenu životného štýlu. Ak nebolí vôbec, pochváľte sa, lebo ste na dobrej ceste. Úspešne kráčate životom.

Erika Vincoureková


lemon_906141_960_720

Masážní oleje a gely 

Eukalyptový - má osvěžující účinek. Působí protizánětlivě, antibakteriálně i proti astmatu.

Mentolový - pomůže vám při revmatických bolestech, bolestech hlavy, únavě či nachlazení.

Kaštanový - je vhodný, pokud vás trápí klouby či bolesti svalů a zlepšuje cirkulaci krve.

Borový - zbaví vás pocitu únavy, příznivě působí při revmatismu či kloubních onemocněních.


foto: https://pixabay.com/


Múdrosť na dnes

„Krásni mladí ľudia sú hračka prírody, ale krásni starí ľudia sú umelecké diela."

Čítali ste už ?