Piatok 19. august, meniny má Lýdia

Svet speje k Jednote. Rozhovor s ruským vedcom a ezoterikom Valerijom Uvarovom

Počas tohto víkendu navštívil Bratislavu vzácny hosť- profesor Valerij Uvarov. Renesančný človek a obrovským nadhľadom a množstvom vedomostí. Prišiel na konferenciu o pyramídach a ich význame, ale náš rozhovor sa uberal aj iným smerom. Tak vám ešte čerstvé prinášam nezaradené informácie a témy, ktoré sme prebrali spolu v družnom rozhovore v ľúbozvučnej ruštine.

Mne osobne bolo trocha ľúto, že tam boli prednášajúci aj diváci Slovania, ale konferencia sa konala v angličtine. Slovania zahodili za hlavu svoju spevavú, bohumilú reč a a úplne neprirodzene sa bavili po anglicky. Taká je však teraz doba, je to jej reálny obraz. A ako vraví Valerij, inak neustále oslovovaný ako Valery – všetko je vec výberu. Každú sekundu si vyberáme, čo urobíme, ako budeme žiť, kde budeme žiť, akou rečou budeme hovoriť, na koho stranu sa pridáme, kedy budeme mlčať, z akých dôvodov a kedy zodvihneme alebo skloníme hlavu...podľa toho sa bude formovať náš život. Proste si každým rozhodnutím zadávame do systému príčinu, ktorej dôsledky potom budeme žiť.

O tom, že nijaká karma neexistuje, lebo už nastali nové časy, ako nás teraz učia ezoterici, radšej nechce hovoriť. Ten, kto má dostatok pravdivých informácií, aj tak vie, že jeho rozhodnutia musia byť založené prirodzene na ľudskosti. Na úcte človeka k človeku. Keď som sa však spýtala, či sa nemám brániť, ak ma napríklad napadne nejaký terorista, alebo bude chcieť zlikvidovať moje dieťa, jednoznačne povedal, že ak zabijem niekoho v obave o svoj život alebo život svojho blízkeho, tak to rozhodne z vesmírneho hľadiska nie je zločin. On myslel najmä na to, že ak vedome ubližujem, neposkytnem pomoc, nepodelím sa, budem vyvolávať negatívne emócie, alebo prehnané emócie, tak zapriem v sebe božskú iskru. Doslova povedal: „Ak hľadíme jeden druhému do očí, hľadíme do očí Stvoriteľa v sebe, ak nechápeme, čo nám tie oči hovoria, alebo to nechceme pochopiť, je to ako keby sme zapreli Stvoriteľa v sebe. Ak zabijeme človeka, ktorý nám hľadí do očí zbijeme v sebe Boha. Preto je teraz moderné zabíjať na diaľku. Vina a trest platia aj tu. Valerij Uvarov je vedec a Boh v jeho reči je Vyššia moc – Stvoriteľ všetkého, nie náboženstvom určený Boh.

Na to, aby človek vedel čítať v starých listoch, záznamoch, knihách, mýtoch, legendách, historických dokumentoch nestačí vedieť čítať. Treba na to jasný nadhľad, široko otvorené oči a veľké množstvo vedomostí, aby mu neunikali súvislosti. „Človek musí byť výskumník, archeológ, astrológ, musí ovládať matematiku, posvätnú geometriu, medicínu, hudbu, ale nie tak ako to za posledné storočia urobili vedci. Rozšrotovali sme všetko na jednotlivé kúsočky, na detailíky, na prach a keď sme všetko rozbili, chceme to nejako zlepiť, aby sme to skúmali. To nejde. Všetko o čom som hovoril tvorí jeden celok. Kto to pochopil, môže učiť, inak zavádza. Vec bez poznania súvislostí nemá význam. Takto sme sa dostali k otázkam ezoteriky a k otázkam života a smrti. A na sklamanie mnohých dnešných guruov a znalcov jedinej pravdy musím povedať, že mi pri jeho odpovediach behal mráz po chrbte, lebo som si spomenula na mnohých liečiteľov, reiki majstrov, numerológov, astrológov, žrecov i vedmy a šamanov, umelcov ... ktorí zomreli na rakovinu. Valerij má na to jednoduchú a jasnú odpoveď prečo. Rásť sa dá iba v súlade so zemou, ktorej neoddeliteľnou súčasťou sme ( o tom však budem písať v inom článku). Zem je živý organizmus a tak ako my má tiež niekoľko tiel. Éterické, mentálne atď. Keď sa človek na základe niečoho, či už je to kniha, článok v novinách, televízna relácia začne o niečo hlbšie zaujímať a hľadá informácie priťahuje si k sebe všetko, čo mu na tejto ceste pomáha. Pritiahne si aj učiteľov, alebo skvelé texty, či návody na cvičenie, meditáciu atď. vtedy začne rásť jeho éterické telo, na základe toho sa mu začne viac dariť, prichádza synchronicita, nastupuje jasnozrivosť a ďalšie fenomény, ktoré robia jeho život šťastnejším a krajším a tu je kameň úrazu. Začne sa vyvíjať jeho mentálne telo v súlade so zemou. Lenže dobrý učiteľ, ten, ktorý naozaj pozná pravdu vie, že jediná možnosť ako rásť je naraz zvýšiť úroveň vedomia v súlade so zemou ako živou bytosťou, nie postupne. Postupné zvyšovanie vedie k rakovine, pretože v tomto tele, v ktorom sa človek vyvíja spolu so zemou to nejde. Je to niečo nad jeho pomery a tak musí zomrieť. Rakovina je ten pomocník, ten voz na ktorom sa prevezie do iného života.

Valerij Uvarov je presvedčený, že smrť neexistuje. Odchádzame odtiaľto, aby sme prišli na iný svet, kde zasa žijeme svoj život. Tu zatvoríme oči a tam ich otvoríme. Samozrejme existuje aj možnosť záchrany. Navyše, človek je multidimenzionálna bytosť, ktorá žije vo viacerých dimenziách. Egyptológovia nechápali, čo znamená, keď sa v textoch hovorilo, že Cheops mal 14 KA a 14 BA. Znamenalo to, že žil v 14-tich realitách. Dimenziách. V čím väčšom množstve realít človek žije, tým je múdrejší, skúsenejší, má viac vedomostí, je viac vedomý, preto slúžilo ku cti a hovorilo sa o tom, kto v koľkých realitách žije. Mnohí z nás žijú takisto vo viacerých realitách a v niektorých dokonca v tých istých telách aké máme tu na zemi. Títo ľudia, vďaka tomuto vedomiu môžu získavať informácie z hlbokej minulosti, ale aj z budúcnosti. Nič však nie je nemenné. Všetko je v neustálom pohybe. Naše telo, naša zem, celý vesmír. Aj dnes by mohlo byť viac ľudí vedomých, ale nevedia sa identifikovať, nevedia, kto sú, lebo žijú v chaose a v strese, ovplyvňovaní falošnými informáciami. To môže priniesť jednotlivcom akúsi stopku v rozvoji. Vrátia sa nižšie v svojom chápaní. Namiesto rozširovania počtu KA a BA nastáva stagnácia a pokles.

KA a BA je vlastne niečo ako JIN a JANG, potom nastupuje podľa starých textov LA a ON. LA je zjednotenie KA a BA, je to Jednota, harmónia a ON je – Stvoriteľ. Valerij Uvarov napísal o tom knihu. Upozorňuje, že to nemá nič spoločné so židovskou kabalou, ktorú považuje za účelové učenie.

Dobre by bolo, keby sme sa vedeli identifikovať, keby sme vedeli, každý jeden z nás – kto sme. K tomu nám môže pomôcť aj čítanie starých textov, v ktorých ešte zostala zachovaná, neprekrútená pravda. Práve tomuto sa venuje už dlhé desiatky rokov Valerij Uvarov. Odkrývaniu starých práv a ich overovaniu a skúmaniu ich pôsobenia na dnešnú spoločnosť, ktorá je zasa v štádiu rozkladu morálky a etiky. Na zemi sa to stáva cyklicky a kto číta staré texty, vie k čomu to povedie. Nie nadarmo sa vo všetkých bájach a mýtoch, ale aj v Biblii hovorí o potope sveta. Valerij by nechcel byť zlý prorok, ale stav sveta v tomto momente ukazuje vedomým ľuďom, že sme na hranici, ktorá povedie nielen k prírodným katastrofám, ale aj k možnosti preriedenia stavu ľudstva. Pýtala som sa na možnosť vojny. Odpoveď znela: „Sme neustále v permanentnom stave vojny. Mier na zemi už dávno nebol.“

Aby dnešné rozprávanie nevyznelo pesimisticky, pridávam optimistickú odpoveď na otázku, či sa dá rásť a rozvíjať aj bez rakoviny a čo k tomu pomáha. „Pomáha napríklad pobyt v na pyramíde slnka v Bosne a v tuneloch v Ravne, ktoré ku nej prirodzene patria. Sú dokázané priaznivé účinky v boji s rakovinou. Pomáha nabíjanie sa faraonovými žezlami (tiež o nich napísal 400 stranovú knihu). Pozor musí ísť o naozaj pravé žezlá vyrobené presne podľa starých návodov, musia sa vyrábať v pyramíde, dodržať sa musí zmes kovov a presná veľkosť kremeňov a iných minerálov. Ja som si kúpila žezlá zo šungitu a malachitu. Okrem ozdoby a chytania prachu vraj iný účinok nemajú, vraví Valerij. Ak by boli účinné, existoval by jediný dôvod prečo by si ich nevyrobila takto vyspelá civilizácia? Rovnako je to aj so šungitovou vodou. Je to dobrý marketingový ťah a placebo efekt. (Milujem svoj placebo efekt a nevzdám sa ho). A to som chcela skončiť s dobrými správami. Tak predsa ešte jedna. Svet vraj speje k Jednote, len nie všetci sa toho dočkáme a nie celý svet.

--- 

Prvá časť rozhovoru Valerija Uvarova a Eriky Vincourekovej


uvarov


Múdrosť na dnes

„Tak ako najsilnejší vietor nepohne pevnou skalou, tak ani ohovárka, ani chvála nepohne múdrym človekom."

Čítali ste už ?