Nedeľa 15. december, meniny má Ivica

Ešte nemáte Motivačný lunárny kalendár? Zistite, čo prinesie do vášho života

Asi ste už dávnejšie zistili, že vaše nálady sa menia, mení sa aj vaša energetika a občas by ste najradšej vyskočili z vlastnej kože. Najmä, keď sa nič nedarí a vy neviete prečo. Možno preto, že nespolupracujete s Lunou.

Táto krásna romantická lampa na oblohe má veľmi veľký a asi ešte nie celkom dokonale prebádaný vplyv na náš každodenný život. Vedeli to už celé generácie ľudí pred nami. A my opäť pomaly prichádzame na to, že žiť v súlade s Lunou znamená motiváciu pre radostný a spokojný život. Keď som to pochopila, rozhodla som sa urobiť Motivačný lunárny kalendár. Je pre tých, ktorí dávajú prednosť motivácii a vlastnej inšpirácii pred striktnými príkazmi a strachom.

Tento kalendár je určený každému, kto chce žiť zdravo, šťastne a v sú lade s prírodou. Kto chce žiť v rytme Luny. Blahobyt a dostatok peňazí nie sú zárukou toho, že sa budete cítiť zdraví a šťastní. Ak sa vám nepáči, ako sa cítite a vyzeráte, plastická chirurgia to nevyrieši. Pod natiahnutou kožou naďalej starnete a trápite sa. Zmeny nálad, málo energie, výbuchy zlosti, frustrácia a depresia, alebo problémy so spaním sa dajú riešiť. Môžete sa pokojne cítiť opäť šťastní a váš život nadobudne nový zmysel. Stačí žiť tu a teraz. Nezaoberať sa minulosťou. Ak, tak s jediným cieľom vyliečiť sa z nej. Treba si uvedomiť, že dnešok je najdôležitejší. A dnes je každý deň. 365 razy do roka je šanca niečo zmeniť. K tomu, aby naozaj nastala, potrebujete vedieť, kedy príroda podporí vaše rozhodnutia a kedy ich brzdí. Takže netreba vždy urobiť veľký skok, niekedy stačí malý krôčik. Zistíte aj to, kedy je Luna naklonená vášmu odpočinku, očiste, kozmetickým úkonom, terapiám a zmenám. Kedy je lepšie naplánovať si nejakú zábavu, či aktívnu činnosť. Žiť v rytme Luny znamená, žiť v harmónii s celým svetom. Ak budete pri svojich rozhodnutiach brať do úvahy aj naladenie podľa lunárnych dní, vaše rozhodnutia vám prinesú vždy úžitok a pohodu. Je len samozrejmé, že Luna je s vami aj v čase sobášov, požiadania o ruku, odchodu do nemocnice, pri chirurgickom zákroku...Svojou magickou silou buď podporí, alebo pribrzdí vaše ambície. Luna je matkou emócií. Tak ako je Slnko otcom činov. Ak sa dobre oboznámite s jej magickou mocou, bude pre vás jednoduché vyberať si dni, ktoré podporujú vašu činnosť. Život v súlade s Lunou prináša zvláštny jav, všetko okolo vás sa deje bez námahy a radostne. Vy ste iba pozorovateľmi udalostí, ktoré prirodzene ovplyvňujú jedna druhú pre vaše dobro. Život plynie a vy máte radosť a úspech. Lunárny kalendár je plný symbolov, čo nás má naučiť, že všetko so všetkým súvisí a dôležitý nie je iba začiatok udalostí, ale aj ich priebeh a ukončenie. Práve ono vplýva na každý ďalší začiatok. Človek nie je anjel a nerobí iba správne veci. V súlade s Lunou môžete zmeniť vaše slabosti na silné stránky, ak prispôsobíte svoje činy jej prechodu zvieratníkom. V jednotlivých znameniach sa naučíte, ako pracovať s hnevom a inými negatívnymi vlastnosťami tak, aby slúžili vášmu rozvoju. Luna v ľudskom živote odráža vnútorné sily, všetko temné a tajomné, čo sa skrýva v našom podvedomí. Z toho vyplýva, že ovplyvňuje najmä naše nálady, emócie, intuíciu, nervový systém. Používaním lunárneho kalendára získate motiváciu pre zdravý životný štýl plný radostného rozvoja osobnosti. Keďže Luna je iba odrazom Slnka nájdete v kalendári a v prílohe k nemu aj súvislosti medzi horoskopom a Lunou. Na každý deň je uvedené postavenie Luny v znamení zverokruhu, pretože to významne ovplyvňuje naše šance. Želám vám veľa zábavy, motivácie a úspechov pri každodennej tvorbe nových šancí a príležitostí.

Ku kalendáru som napísala aj motivačnú príručku, Čo nás učí Luna. Prečítajte si ukážku z nej.

Ako sa stretnúť s Lunou

Ešte pár slov o Lune a o vás. Nezanedbávajte sa. Pre seba ste najdôležitejší človek na svete. Nie z hľadiska ega, ale z hľadiska šťastného života. Každý lunárny deň si treba nájsť čas pre seba. Hoci len pár chvíľ, počas ktorých si dovolíme byť celiství a precítiť deň. Vnútorne sa naladiť. Možno v myšlienkach, možno energeticky, možno si namaľujete malú mandalu dňa. Je to veľ- mi dôležité. Treba si denne preveriť, či sa do niečoho nútime, alebo nechávame život plynúť. Stačí desať minút, aby sme vytvorili rytmus. Lunárne rytmy učia človeka žiť v súlade so sebou. Žiť v pravde, v súlade s prírodou a neubližovať. Ak sme to tento mesiac nezvládli, nič to, rovnaké rytmy prinesie aj vlna nasledujúceho mesiaca. Ako sa spojiť s Lunou? Vyjdite si za mesačnej noci, keď je „Luna ako peceň chleba“ a jej svit tajomne osvetľuje okolie niekde k vodnému zdroju a staňte si medzi ňu a jej odlesk na vode. Zatvorte oči, prehĺbte na chvíľu dych a úplne precíťte túto energiu. Je to energia emócií. Prináša spomienky, melanchóliu, snenie, romantiku. Možno sa vrátite do starých čias a mož- no pôjdete do budúcnosti. Možno vás premkne smútok a poplačete si. Luna predstavuje cestu duše. Takéto rozjímanie posilní vašu intuícii, empatiu, inštinkty a vašu ženskú podstatu. Na telesnej úrovni je Luna spojená s hruďou, mliečnymi žľazami, vaječníkmi, maternicou. Pri tejto príležitosti môžete mentálne čistiť a posilňovať tieto orgány. Niekedy stačí, poďakovať sa im za bezchybnú prácu. Každý z nás už v tele matky získal prvý kontakt so svetom pocitov a citov vďaka Lune. Keďže Luna ovplyvňuje všetky vody sveta, už ležiac v plodovej vode sme sa učili, čo budeme v živote považovať za bezpečné a čo nás ihneď vyvedie z miery. Luna bola dirigentkou princípov, ktoré teraz uplatňujeme v našom citovom živote. Tak, ako ovplyvňuje príliv a odliv a činnosť všetkých vôd, tak prináša každodenné zmeny do nášho emocionálneho rozpoloženia, teda do toho, ako vnímame svet. Napriek jej sile a významu si treba uvedomiť, že my sme pánmi svojej slobodnej vôle. V zmysle prijatia a nevytvárania blokov v súlade s jej princípmi môžeme dokázať žiť naplno svoje životy. S heslom: Ďakujem a prijímam. To nie je ľahostajnosť, alebo vzdanie sa osudu a nečinnosť. To je pochopenie, že každý zbytočný boj vyvoláva v tele a v mysli bloky. Tie sú neskôr príčinou našich ochorení.

Týždeň v znamení planét

Každý deň ovláda jedna z planét a jej vplyv si uvedomíme, až keď sa začítame do nasledujúcich riadkov. Podvedome ho vnímame celý život. Ak chcete žiť v rytme Luny začínajte nové veci od Novu a nie od pondelka. V pondelok si nenavyknite míňať peniaze bez rozmyslenia, lebo to budete robiť celý týždeň.

Nedeľa - Slnko Je tvorcom našich činov, podporuje činorodosť, prináša svetlo, teplo a život. Je to mužský princíp. Predstavuje rytiera, muža, manžela, ochrancu, kováča, ktorý pracuje s ohňom. Prináša nadšenie, ale aj túžbu po uznaní a vodcovský princíp. V jeho znamení sa rodia vodcovia, diktátori, prirodzené autority. Uvedomelé ja. Osoba, ktorá má v horoskope vládnuce Slnko je sebavedomá a má veľký vplyv na svoje okolie. Je úprimná, čestná, odvážna, ctižiadostivá, ušľachtilá, ale niekedy aj pyšná. Príslušná farba- žltá, zlatá.

Pondelok - Luna Prináša do života dôraz na pocity, nálady, emócie, ranné detstvo, vzťah k matke. Predstavuje aj zápor ... negáciu, v horoskope ovplyvňuje najviac ženy. Predstavuje záležitosti, v ktorých budeme závislí na druhých. Aj cestovanie, našu harmóniu, city, fantáziu. Tajomstvo, uzavretosť. Noc, detstvo, matka, žena, rodina. Dav a popularita, citlivosť, podvedomie. Pasivita a vnímavosť. Osoba s vládnucim Mesiacom žije v tempe svojich vnútorných citov. Je analytická, málo aktívna, ale pritom keď treba vynaliezavá, upätá na detstvo, svoju rodinu a spomienky. Pôsobí v oblasti psychických schopností. Môže byť dobrý terapeut. Príslušná farba – biela, fialová

Utorok - Mars Predstavuje mužský prvok – silu, ego, šport, vôľu, pomstu a agresiu. Činorodosť, boj, želania, podnet, nadšenie. Bojovnosť a útočnosť, dobyvačnosť na všetkých úrovniach. Človek s prevahou Marsu rád utráca a koná. Je netrpezlivý, výbušný, niekedy neopatrný, ale má veľkú odvahu. Život bez bojov ho nudí. Jeho dominantnou oblasťou je odvaha. Heslo v extrémnych prípadoch znie: Radšej umrieť, než byť druhý. Je šťastný všade tam, kde hrozí dennodenne nejaké riziko. Je dobrý chirurg, policajt, vojak, požiarnik, automobilový pretekár. Príslušná farba – červená.

Streda - Merkúr Reprezentuje inteligenciu, obratnosť, logiku, obchod, komunikáciu, súdnosť, pohyb a zmeny. Dospievanie, prebudenie mysle, prispôsobenie, duševná a fyzická pružnosť. Človek s prevládajúcim Merkúrom je zvedavý, otvorený, eklektický vo svojom výbere a vkuse. Jeho činnosť je predovšetkým duševná. Rád sa vyjadruje slovom a písmom. Jeho nedostatkom môže byť povrchnosť a nerozvážnosť. Pôsobí v oblasti komunikácie, ale môže byť aj skvelý sudca, či politik. Príslušná farba- oranžová.

Štvrtok - Jupiter Je symbolom šťastia, úspechu, dobra, citu, spravodlivosti. Kráľ bohov. Odtiaľ pochádza šťastie a ochrana, vážnosť, spravodlivosť, zákony, moc, nastolený poriadok, poctivosť... Expanzia, rozvoj, šírenie do priestoru, integrácia, uplatnenie. Ale taktiež preháňanie, zveličovanie a rozmnožovanie. Človek poznamenaný prevažujúcim Jupiterom je družný a prispôsobivý. Má rád skutočnú zábavu a rád sa správa autoritatívne, i keď so zhovievavosťou. Je pôžitkársky, ale imponuje svojou sebadôverou. Pôsobí v oblasti vzostupu a kariéry. Všeobecne prináša šťastie. Môže robiť hocičo. Od prezidenta po úspešného krčmového povaľača, či herca. Príslušná farba – modrá.

Piatok - Venuša Reprezentuje ženský prvok – lásku, obľúbenosť, estetiku, harmóniu, umenie. Manželské vzťahy, hry, blahobyt, zvodnosť, citlivosť, radosť, optimizmus. Realitu. Človek s prevládajúcou Venušou žije v rytme svojich citov a pocitov. V jeho živote prevažuje poctivosť na základe vrodenej morálky. Často je priťahovaný všetkými formami umenia, má rád krásu, pohodlie, luxus a dobré vzťahy. Pôsobí v oblasti harmónie, krásy, umenia, lásky, vzťahov a rodiny. Vie sa dobre vyjadrovať. Príslušná farba – zelená.

Sobota - Saturn Je akýmsi opakom Jupitera, symbolom klamu, ilúzie, pokušenia, zaslepenosti, nezdaru a nešťastia. Podľa domov, v ktorých sa nachádza, poukazuje na to, čoho sa nám bude najmenej dostávať, čo nám bude najviac chýbať a čo nás bude najviac trápiť. Múdrosť, prísnosť, obmedzenie, trpezlivosť. Hodnovernosť, presnosť, striedmosť, zrelosť, odriekanie. Človek s prevahou Saturna koná pomaly a veľa premýšľa. Odmieta kompromisy, má zmysel pre povinnosť, ktorý môže potlačiť jeho túžby. Je taktiež vytrvalý a dosahuje svoje ciele. Jeho dominantou je trpezlivosť. Uplatní sa všade, kde dynamika a čas nehrajú nijakú úlohu. pôsobí Príslušná farba –čierna.

-

Ak som vás inšpirovala a chcete sa v roku 2016 motivovať energiou Luny, kúpte si Motivačný lunárny kalendár, ktorý vydalo vydavateľstvo Citadella.

kalendar

Erika Vincoureková


Múdrosť na dnes

„Tajomstvo zdravia pre myseľ a telo nie je v smútku za minulosťou, v obavách pred budúcnosťou, alebo v predvídaní ťažkostí, ale je to žiť v prítomnom okamihu múdro a naplno."

Čítali ste už ?