Streda 25. november, meniny má Katarína

Posolstvo Zdenka Blechova - Dôležité je, nevšímať si druhých, ale seba

Áno to, čo sa deje, sa deje v rámci toho, že každý máte rád seba samého, a nemáte radi druhých. Aby ste mali radi druhých, cez ich vnímanie, musíte sa naučiť každý vnímať sám seba ako súčasť toho druhého a to tým spôsobom, že to, čo by som neurobil ja, nemôže urobiť ani ten druhý, ale aby to neurobil, je potrebné mu dať hranice.

Treba si však uvedomiť, že nikto nemusí byť rovnaký ako som ja. Neustále si uvedomovať svoje potreby a dávať ich do života primeranou mierou a stále kúsok po kúsku si byť bližšie. Keď sa naučíte s druhými vnímať ich priestor ako svoj, bude vám všetkým lepšie. Nie je potrebné druhým ubližovať, treba s nimi zdieľať spoločnú niť a cez ňu sa napojiť na Vesmír a s ním spojiť svoje činy. Keď spojíte svoje činy s činmy druhých, povedú vás ku krviprelievaniu. Dôležité je, nevšímať si druhých, ale seba. Čo vytvoríš dnes, to si chráň a nedovoľ druhým, aby ti to pošliapali. Dôležité je, byť pozorný a nesprávať sa ako malé dieťa, ktoré stále hľadá, a hľadá stále viac v druhých než v sebe. Čo nachádzaš v sebe, to budeš nachádzať v druhých. Nesnaž sa cez druhých hľadať svoje naplnenie, len cez svoje činy nájdeš to, čo hľadáš.

Ak dá človek prednosť svojej dračej energii, rozhodol sa pobiť so svojimi zápornými zložkami osobnosti. Každý v sebe nosíme klad aj zápor vo svojich vlastnostiach. Život je v podstate jednoduchý a stačí ho vnímať pomocou symbolov. Nie náhodou sa v rozprávkach hovorí o boji proti deväťhlavému či trinásťhlavému drakovi (symbolizuje to boj s našimi deviatimi či trinástich zápornými vlastnosťami). Boj s drakom, je bojom s našou neskrotnú silou, ktorá v surovom stave môže pôsobiť ako pohroma, avšak v skrotenom stave je to sila, ktorá tvorí spolu s Vesmírom. Keď v sebe zotneme hlavy všetkých našich tieňov, nebudú sa v nás ozývať žiadne strachy a my môžeme s láskou tvoriť.

Naše dračia sila sa nachádza v oblasti nášho bruška. Buď sa dokážeme postaviť tvárou v tvár rôznym skúškam v živote, alebo sa radšej schúlime do seba, pretože sa bojíme stretnúť s drakom.

V rozprávkach sa hovorí o boji Jurka s drakom a nie náhodou Pranostika hovorí: "Na Svätého Juraja vyliezajú z dier hady, žaby, škorpióny." 

A v každej rozprávke je aj voda. Ľudia, ktorí bývajú v oblasti vody, sú väčšinou empatickí. Dokážu sa vcítiť do problému druhého, ale nechcú riešiť svoje vlastné emócie, ktoré majú v sebe potlačené. Keď v sebe začne človek riešiť svoje emócie, dostavia sa slzy ako prostriedok na odstránenie blokád. Telo čistíme aj pomocou potu a moču, kedy sa z nás odplavujú nezdravé častice. Ak človek správne pochopí tok svojho života a nechce ísť v prúde druhého, ale dovolí si plynúť svojím životom, môže svojím pokojom liečiť okolie. Správne zvolený životný tok pôsobí ako balzam na dušu a všetko očisťuje, zle zvolený životný tok pôsobí ako spolucítenie s druhými, kedy neriešim seba, ale ich. Kto sa nezaoberá vlastným plynutím, ale plynutím druhého, môže prísť k záveru,  že ten druhý nechápe jeho prúd a chce ísť iným prúdom. Ak vytváram svoj vlastný tok, všetci sa spojíme v mohutnej rieke. Energia vody sa nachádza v našej druhej čakre, pod bruškom ako súčasť medziľudských vzťahov.

---

Prebraté : Zdenka Blechová


Múdrosť na dnes

„Nič neprekvapí ľudí viac ako zdravý rozum a jasné jednanie."

Čítali ste už ?