Piatok 10. júl, meniny má Amália

Ste sama? Zistite, či nepatríte medzi ležiaky

Na každý hrniec sa nájde pokrievka, vraví slovenské porekadlo, ale čo keď je viac hrncov ako pokrievok na slovenskom trhu? Potom sa niektoré ženy stanú ležiakmi. Ktoré majú najväčší nábeh zostať bez partnera?

Romantička

Táto žena je vášnivou diváčkou romantických príbehov od Rosamundy Pilcherovej, jej syna Robbieho a iných autoriek mätúcich mysle priemerných Európaniek. Ich príbehy sa vždy odohrávajú na hradoch, každý jazdí na svojom luxusnom aute, šaty si kupujú v najdrahších značkových obchodoch, západ slnka a šumenie mora je už iba čerešnička vo výbere prostredia. A pri pohľade na ich svadobné šaty sa pýtate, či predali celý majetok (ten váš), aby si ich zaobstarali. Romantička unavuje svojím nereálnym pohľadom na svet a neustálymi predstavami ako by sa mal správať muž, ktorému dovolí, aby ju miloval. Už na prvom rande vie, že spoločné deti nezostanú na Slovensku, ale budú študovať na svetoznámych univerzitách. Samozrejme okrem dobrého správania, ktoré dôsledne vyžaduje, najlepšie by bolo keby bol z nejakého erbového rodu. Ako vieme erb znamená dedičstvo, takže má jasné predstavy aj o veľkosti zásnubného prsteňa a o frekvencii sexu po svadbe. Samozrejme vzdelanie a vzhľad nie sú zanedbateľné. Jej neutíchajúce romantické predstavy odradia nejedného, hoci aj primerane bohatého muža. Často sa ani nikto nezaujíma o tú priazeň milovať romantickú princeznú.

Rada: Aj keď ste presvedčená o opaku, skúste na chvíľu pristáť na zemi a obzrieť sa okolo seba. Je tu veľa vecí, ktoré by vás mohli zaujať. Hoci aj na chlapovi. Niektoré sú veľmi praktické a môžu vniesť doslova revolúciu do vášho myslenia. Skúsila by som niektorý zo seminárov Vladimíra Savčenka. Je to naozaj vstupenka do reality.

Šťastná hviezda: Našiel sa princ na bielom koni, ktorému rodičia zanechali veľký majetok a naďalej ho s láskou živia. On nemá nič iné na práci, iba plniť vaše sny.

Lepidlo

Je neustále v strehu, aby mohla vyhovieť a priniesť modré z neba svojmu vyvolenému, ktorému to spočiatku veľmi lichotí. Najmä, ak nič také doteraz nepoznal. Hra s mužským egom je jej silnou stránkou o mužskej ješitnosti vie všetko. Ak to však preženie - ak v tom nie je srdce, preženie to určite - mužovi sa jej opatrovateľská služba a večné chvály prejedia. Pochopí, že ho chce mať na udičke a pravidelne meniť návnadu, aby dlho vydržal. Správny chlap si vytrhne háčik a skôr ako ho umučí, oblepí a udusí svojou láskou, ujde. Tieto ženy majú tendenciu vlastniť a aby bol úplne a bezo zvyšku partner ich, urobia všetko. Žiarlia, oddelia ho od rodiny, na chlapskú jazdu nech ani nepomyslí a súrodenci ho chcú určite iba zneužiť. Neustálu kontrolu považujú za prejav nekonečnej lásky a nechápu, čo robia zle. Veď len mu priniesli šalátik do fitka. Prečo sa zlostí? Ona, že mu nedáva voľnosť. Veď môžu ísť spolu kam chcú. Ona sa prispôsobí...

Rada: Vytvorte si svoj život. Aspoň tri dni v týždni si urobte program bez partnera. Občas si doprajte dámsku jazdu a neverte, že žiarlivosť patrí k láske. Patrí iba ku vlastníckej láske a tá je fakt nezdravá. Ak sa vám nič z tohto nepodarí, zmierte sa s tým, že človek môže žiť aj sám. Je to vždy lepšie ako zničiť život sebe, partnerovi a aj svojim deťom.

Šťastná hviezda: Nájdite si partnera, ktorý netúži po inom ako žiť len pre vás, nemať priateľov, nechať sa kontrolovať a rovnako ako vy bude žiarlivosť považovať za vrchol lásky.

Alfa žena

Hoci môže byť krásna v tvári a mať dokonalú postavu, vždy jej bude záležať viac na výsledkoch v práci, pribúdajúcom konte poprípade rýchlom kariérnom postupe. Dieťa plánuje 5 rokov dopredu a keď nie je dokonalé, podľa jej predstáv, rada zverí jeho opateru babičkám. Dala by sa porovnať s anglickou Železnou lady alebo Angelou Merkelovou. Muži v sukni. Hoci Merkel v sukni už dávno nikto nevidel. Má jasné ciele, naplánované etapy a určené dátumy kontroly. Čo jej stojí v ceste to zotne, či za výdatnej pomoci mužov, ktorí jej ležia pri nohách, obíde. Niekedy aj zruší. Rovnako ako naplánovanú dovolenku alebo rande. Nič sa nedá robiť, práca je prednejšia. Má vlastné konto a nikdy nepripustí, aby bola závislá na nejakom chlapovi. Muži ju síce obdivujú, ale boja sa jej. Keď si nájde alfa samca ich vzťah sa stane konkurenčným bojom.

Rada: Skúste mať rovnaký vzťah k partnerovi ako k práci a venujte vzťahu tak isto veľa času a energie. Peniaze vám to možno neprinesie, ani kariéru neposilní, ale napokon zistíte, že dobrý vzťah dokáže rovnako potešiť ako nová tisícka na účte. Nacvičujte nehu a uvoľnenie, neriešte neustále niečo v hlave. Uvedomte si, že to je iba vaša ilúzia, že o niečom rozhodujete. Život s vami zatočí, kedy chce.

Šťastná hviezda. Nájde si vás beta samec s istými alfa vlastnosťami, aby ste si ho mali za čo vážiť. Vy časom pochopíte, že sa dá kariéra nahradiť šťastným rodinným životom a budete spolu žiť ako v raji.

Oslica

Táto tvrdohlavá dáma je síce rozkošná a múdra súčasne, ale po čase unaví aj toho najtrpezlivejšieho chlapa. Všetko totiž vie, všade bola a nič jej nemôžete vyvrátiť ani v najdlhšie trvajúcich diskusiách. Aj keď leží na zemi nevzdáva to, ešte kopne, aby bolo po jej. To, že má vždy posledné slovo nemusím asi zdôrazňovať. Jej prispôsobivosť je takmer nulová, rovnako ako jej ochota poddať sa niečomu s čím nesúhlasí. Ak nemá dobre podrezaný jazyk, čo sa stáva málokedy, neargumentuje, ale sa jednoducho zatne a uráža sa. Kto nesurfuje na jej vlne je naveky zatratený.

Rada: Je pekné a podľa vás aj charakterné, že uznávate iba svoju pravdu, ale doprajte ľuďom, aby si aj oni mohli užívať výsadu mať vlastnú pravdu. A zabudnite na to, že kto s vami nesúhlasí, nie je automaticky váš nepriateľ. To, čo si potrebujete nacvičiť, je kompromis. Keďže pri kompromise niet víťaza, čo by vás dlho nebavilo, tak urobte dohodu. Raz bude po vašom a raz po jeho. Môžete to striedať deň po dni. Tretia možnosť je, určiť si oblasti, v ktorých vám dá partner za pravdu a oblasti, v ktorých uznáte jeho pravdu.

Šťastná hviezda: Príde vám do života chlap, ktorý mal rovnakú mamičku ako ste vy, je navyknutý na tento spôsob komunikácie, vie si hocikedy odstaviť sluch, takže v podstate mu vyhovujete, najmä ak viete dobre variť a ste vtipná.

Pani dokonalá

Nič ju nezlomí, slzy nepatria do jej života. Neexistuje situácia, ktorú by nezvládla. Kruté rany osudu ju posilnia. Rakovina v nej iba vzbudí chuť bojovať. Je to všetko krásne, ale nikto nie je dokonalý alebo skôr každý je dokonalý aj vo svojej slabosti. Za všetkým tým hrdinstvom je strach zo sklamania. V detstve iste dostávala lásku len keď zvládala všetko lepšie ako druhí a hlavne keď neplakala.

Rada: Byť silná je úžasné, ale nie preto, že to odo mňa niekto chcel a ja som nemohla inak. Pokojne priznajte svoju slabosť, plačte ak je toho na vás priveľa a udalosť je krutá. Nájdite svoje skutočné ja, to nebude túžiť po dokonalosti, ale po bezpodmienečnej láska. Tá je liekom na vašu chorobu.

Šťastná hviezda: Osud, ktorý vám prinesie do života chlapa, čo sa snaží pochopiť, čo je to bezpodmienečná láska. Pôjdete životom ako učiteľ a žiak a tieto úlohy si budete striedať podľa situácií, ktoré život prinesie.

Pesimistka

Tento druh ženy otrávi a skalí svojím negatívnym myslením každý dobrý nápad, každý plán, každé dobrodružstvo. Keďže existuje vesmírny zákon, ktorý hovorí: na čo myslíš, to priťahuješ, vesmír jej napokon dá za pravdu, že aj tak sa to zle skončí. Za každým nie, stojí strach zo zlyhania, z nepriazne osudu, často schéma myslenia získaná od neúspešných rodičov. Nebudem ďalej opisovať, čo všetko prináša do vzťahu taký ufrflaný pesimista. To dusno sa dá často krájať.

Rada. Niekedy stačí dať si urobiť pečeňové testy, alebo rozbor krvi, aby ste zistili, kde je pes zakopaný. Takáto povaha súvisí aj so zdravotným stavom a zdedenými dispozíciami k chorobám tráviaceho traktu. Po vyliečení sa človek zmení a jeho partner namiesto balenia kufrov, vyberá vhodnú reštauráciu na oslavu.

Šťastná hviezda: Nájdite si muža, ktorého nikdy neopúšťa humor, všetko obráti na smiech a dokáže rozptýliť vaše obavy svojím neodolateľným optimizmom. Ak to s vami vydrží až do vašej premeny, vyhrali ste. Pritiahnuť by ho mohlo vaše dobré srdce a obetavosť. Vy viete, že nie ste na zahodenie.

Ak to zatiaľ nevychádza a vy dámy ste ešte stále bez partnerov dávajte pozor najmä na to, aby sa zo samoty nestala osamelosť. Jej energia potom naozaj zabíja všetko, čo by mohlo vyzerať ako pozvanie na rande.

(vie)


Múdrosť na dnes

„Ľudia nie sú horší než boli. Iba spravodajstvo o ich činoch je dôkladnejšie."

Čítali ste už ?