Streda 23. september, meniny má Zdenka

Malá bilancia

Pol roka 2015 máme za sebou. Dovoľte mi dnes také malé poobhliadnutie za rokom 2012, aj keď sme v polovici roku 2015. V čase chaosu a prípravy ľudí na koniec sveta som pevne verila, že zmena už tentoraz nepríde na hmotnej úrovni, ale na úrovni mentálnej. Napísala som vtedy o tom knihu. Jej cieľom bolo povzbudiť ľudí v tom, aby sa zbavili strachu a naučili sa dôverovať, tomu, že všetko je, ako má byť.

Vedela som, že veľká premena, bude pre mohých sklamaním, lebo pôjde hlavne o premenu stavu mysle. Piata dimenzia, tak ako všetky ostatné predstavuje istý stav mysle, ktorý potom prináša nové súvislosti, poznatky a stav bytia.V súčinnosti s tým sa rozvíja aj celý vesmír a každá vec v nás a okolo nás. Všetko so všetkým súvisí a my, či chceme alebo nie, tvoríme všetci jeden celok. Ľudskú rasu.Tí, ktorí budú mať jasno, čiže pochopia a prijmú chod vecí a udalostí, budú žiť v pohode a tí, ktorí sa budú brániť, budú klásť odpor, alebo budú stagnovať, budú naďalej v dimenzii, kde vládne chaos a utrpenie. Určite to vidíte vštci okolo seba. Kým jedni idú od šťastnej príležitosti k druhej, iní idú z nešťastia do nešťastia. Táto pravda nie je ničím novým pod slnkom. Vedeli to už pradávno napríklad obyvatelia Ánd mudrci Queros. Filozofia indiánov Queros je podľa andských proroctiev cestou celého ľudskému druhu k novým úrovniam vedomia.Peruánci nazývajú Indiánov Queros strážcami poznania predkov, sú dedičmi veľkého Impéria Slnka. Podľa nich vesmír tvorí ľahká, subtílna energia nazývajú ju ,,sami", ktorá preniká prírodou a je v ustavičnom pohybe. Prejavuje sa v ľudských pocitoch spokojnosti, slobody a radosti. Preto sú ľudia spätí s prírodou šťastní, aj keď sa mnohým zdá, že nič nemajú. Druhú energiu vytvárajú výlučne ľudia a volá sa ,,hucha". Táto sa prejavuje strachom, smútkom, nepokojom, lipnutím, bolesťou, trápením, chorobou. Tí, u ktorých prevažuje, majú dojem, že sa brodia bahnom.

Každý človek však má v sebe obe energie: nimi je spojený s energiou vesmíru. Toto spojenie, ,,ayni", sprostredkúva sedem pruhov energie, každý s jedným otvorom či okom: ako sedem čakier známych z východných učení a ako sedem paprskov známych z teosofie. Keď sa vrátime do našej reality, ide o pozitívnu a negatívnu energiu a o čakry. Pokiaľ obe energie udržuje človek v harmónii má v poriadku spojenie s vesmírom aj so zemou. Cesta harmónie sa začína v okolí pupka v oku energie, ktorú indiáni nazývajú „cosco“ - v preklade pupok.

Toto miesto na našom tele je spojené so zemou ako dieťa s matkou pupočnou šnúrou. Je dôležité pre liečivý akt „Hucha Micuy“. Ten spočíva v pretváraní a očisťovaní ťažkej, hrubej, nízkej energie. Tento proces spustíme, ak vyslovíme úprimné želanie, prosbu, modlitbu. Tá vyvolá otvorenie ,,cosco" a spôsobí, že ,,huchu" (či už v podobe strachu, smútku alebo bolesti), pohltí žalúdočné oko (cosco) a cez nohy odíde do Matky Zeme, ktorá sa živí ťažkou energiou a premieňa ju na energiu ,,sami". Na uvoľnené miesto prichádza energia očistená, ktorá nás naplní, prinesie šťastie a spokojnosť. Pri tomto akte treba byť v spojení s prírodou alebo vodou. Preto využite leto na to, aby ste neležali na plastových lehátkach, ale tak ako kedysi na bavlnených uterákoch, či dekách priamo na zemi. Styk so zemou, s trávou a vôňa kvetov sú prirodzené liečebné metódy. Andskí pacos (šamani) sú totiž presvedčení, že choroba nie je ničím iným, ako nahromadením ťažkej energie v ľudskom tele. Spolu s telom liečia títo šamani aj ducha a povznášajú ho na vyššiu úroveň. Na štvrtej úrovni, na úrovni na ktorej je naša čakra srdca a láskavosti sa naše vedomie bude riadiť láskavosťou a pochopením a život budeme brať ako mystickú hru, ktorá nám umožní čerpať radosť z každej chvíle svojej existencie. Zmení sa aj zem a jej prejavy, lebo rovnako ako my, aj Zem je bytosť a my ľudia sme jej tráviacimi enzímami. Keď ju budeme vyživovať novými, ľahšími energiami, budeme dostávať ešte vyššie a svetlom prežiarenejšie energie naspäť. A tak budeme ľahší a ľahší, budeme stúpať a meniť svoje telo aj miesto vo vesmíre v súlade so Zemou.

Takáto bola predstava sveta, ktorú predpovedali pradávne proroctvá, v 90. rokoch 20. storočia, kedy sa podľa nich zmena odštartovala. Jej cieľom je v súlade s evolúciou priviesť ľudstvo k ďaľším fázam duchovného rozvoja a umožniť mu vstup do zlatého veku porozumenia a duchovnosti. Cieľom je život v harmónii s prírodou, priateľstvo medzi národmi, uznanie všetkých živlov, minerálov, rastlín a živočíchov za svojich bratov a sestry a spravodlivosť.

Bilancia za tých ušlých tridsaťtri mesiacov nie je bohvie aká. Hrozí skôr vojna ako mier medzi národmi. Uznať minerály, keď neuznávame ľudí a ich dôstojnosť, bude asi ťažký oriešok.Lenže tu nám všeobecno poznatky a štatistiky nepomôžu. Skúste si vy, každý jeden z vás, urobiť malú bilanciu. Koľko razy ste boli za uplynulý pol rok na strane dôvery a lásky a koľko razy ste varili smolu na strane Huchy. Netreba sa za to viniť, stačí od dnes pracovať trocha viac na strane pozitívnych energií. Viem, že to vždy nejde, ale sa o to aspoň snažme.

Vraví sa, koniec dobrý, všetko dobré. Ja verím, že napokon to všetko dobre dopadne. S nami a s našou krásnou planétou. A verím aj v to, že to bude skôr ako o 500 rokov.

Erika Vincoureková

P.S. Neberte život tak vážne, aj tak z neho nevyviaznete živí.


Múdrosť na dnes

„Kto z hrdosti neprizná chyby, nemá hrdosť."

Čítali ste už ?