Štvrtok 20. február, meniny má Lívia

Konzumácia placenty. Nechutné? Vôbec. Zdravé!

Budúce mamičky, teda tehuľky, dávam vám do pozornosti jednu vzácnu vec, ktorá môže spôsobiť vo vašej rodine prevrat, čo sa zdravia týka. Konzumáciu placenty. Placenta sa používa v čínskej medicíne viac ako 1400 rokov a za jej najväčšiu výhodu považujú čínski lekári spojenie kráľovstva živočíšnej a rastlinnej ríše. Posilňuje jang, doplňuje vitálne esencie a qi a vyživuje krv. Čím výrazne pomáha pri regenerácii srdca, pľúc a obličiek.

Okrem toho posilňuje jang, doplňuje vitálne esencie a chci a vyživuje krv. Čím výrazne pomáha pri regenerácii srdca, pľúc a obličiek. Dodnes sa nezistil žiadny nežiaduci účinok tejto liečby. Placentu pre jej priaznivé účinky užívala celá rodina. Deti, ženy, muži a starí rodičia. Podľa typu ochorenia sa pripravovala vždy zmesi s inými bylinami. Podávala sa aj injekčne, ale vtedy mohla spôsobiť horúčku alebo chvíľkovú alergickú reakciu. Konzumácia bola vždy úplne bezpečná. A z energetického hľadiska dokonalá. Prípravkami z placenty sa neliečili len ťažké ochorenia srdca, pľúc, či obličiek, ale aj banálne prechladnutie, chrípka, kašeľ a iné jednoduché ochorenia.

Konzumácia placenty - Placentophagy má podľa Tradičnej Čínskej Medicíny nasledujúce účinky:

- Zlepšuje vzhľad pokožky
- Zvyšuje rast prsníkov
- Lieči akné
- Odstraňuje menštruačné bolesti, reguluje menštruáciu
- Zvyšuje laktáciu
- Zvyšuje tvorbu krvi, lieči chudokrvnosť
- Eliminuje problémy spojené s menopauzou
- Vyvažuje hormóny
- Zabraňuje neplodnosti a sterilite
- Zastavuje nevoľnosť a zvracanie v tehotenstve
- Lieči chrípku a prechladnutie bez vedľajších účinkov aj počas ďalšieho tehotenstva
- Urýchľuje zotavenie po pôrode
- Zvyšuje produkciu spermií, ak sa podelíte s partnerom
- Zlepšuje potenciu
- Zlepšuje libido
- Zabezpečuje prirodzený rast detí
- Podporuje imunitný systém
- Odstraňuje únavu
- Reguluje a normalizuje vegetatívny nervový systém
- Lieči neurastenie (emocionálne a psychické poruchy)
- Eliminuje zápal nervov
- Eliminuje astmu
- Eliminuje problémy s pečeňou
- Eliminuje dôsledky ožiarenia
- Lieči tuberkulózu
- Lieči žalúdočné problémy
- Prípravky z placenty pomáhajú rýchlejšie zregenerovať organizmus po operáciách, úrazoch, spomaľujú proces starnutia

Prípravky z ovčej placenty sa dajú bežne kúpiť. Prečo by sme mali konzumovať ovčiu placentu, keď môžeme mať jedinečnú vlastnú.

A kontraindikácie? Neodporúča sa konzumovať tínedžerom, konzumácia by mohla urýchliť ich vývoj.

Konzumácia placenty môže poskytnúť aj silné duchovné a emocionálne naladenie. Jedna z účastníčok diskusie o konzumácii placenty píše na internete: Dotyk s mojou placentou, keď som ju začala pripravovať , bol pre mňa veľmi silný zážitok. Vedela som, že podľa mnohých tradičných zdrojov na celom svete je placenta pre jej životodarnú energiu a životnú silu hodná uctievania. Dojemné bolo, že som aj zo svojej placenty cítila túto životnú silu a súčasne silné prepojenie so svojou dcérkou, cítila som spojenie aj s ostatnými matkami a dcérami na celom svete. Dokázala som vytvoriť krásny obrad pre seba, prešla som v duchu celé svoje tehotenstvo a poďakovala som sa za tento jedinečný zážitok, aj za pôrod, a naladila som sa na čas po pôrode, ktorý bude tiež silný a plný emócií. Bude to nová skúsenosť, nová škola života. Dostala som sa do celkom inej dimenzie, ktorá nebola mimo mňa, ale v mojom vnútri. Tak veľmi hlboko a tak pravdivo. Vďaka placente som našla ďalšiu časť seba samej. Spojenie so ženstvom.

Ako konzumovať placentu?

Treba povedať, že dôležitý pri konzumácii je náš vnútorný postoj. Ak by ste ju mali pripravovať alebo konzumovať s hnusom alebo s pocitom, že ju prehltnete, nech sa ukáže, či je naozaj taká zdravá, tak sa jej radšej ani nedotknite. Ale ak sa človek pri príprave jedla z placenty rituálne naladíte na starých majstrov liečiteľov, ktorí výrobu akéhokoľvek lieku považovali za posvätnú a požehnanú, nemôžete nič pokaziť. Nezabudnite, že pri príprave nikdy nepoužívali nôž alebo iný ostrý predmet, ale kúsky trhali vlastnými rukami. Konzumovať sa dá surová s troškou soli a bylín, na tenučko nakrájaná poprípade s feferónkou. Môžete si vyrobiť aj koktail. Placenta, ľad, sezónne ovocie, med. Placenta je v podstate bez chuti, takže to bude príjemný nápoj. Môžete ju konzumovať namočenú v mede, v zmesi korenín, bylín, s cesnaku, v soli, citrónovej tráve, s morskými riasami, v mletých orechoch - vo všetkom, čo vám chutí.

Dá sa vysušiť a môžete si z nej pripraviť tabletky. Z jednej placenty vyjde niečo vyše sto piluliek.

Tradičný čínsky recept na prípravu je - placenta natrhaná na drobno a uvarená s citrónom, zázvorom, citrónovou trávou, a zelenými čili papričkami.

Ako získať placentu?

V bežných zdravotníckych zariadeniach len dosť ťažko, ale na súkromných klinikách by nemal byť problém, ak sa vopred dohodnete. Môžete si ju odniesť rovno z pôrodnice. Treba ju priniesť domov zmrazenú a ihneď zasa vložiť do mrazničky.

Placenta môže byť zamrazená dva roky. Takže máte dosť času získať ďalšie informácie a rozhodnúť sa, čo s placentou.

Ak ju nedokážete skonzumovať, nehádžte ju do koša na smeti, ale ju rituálne pochovajte - zakopte ju niekde v prírode na peknom mieste alebo v záhrade pod jabloň.

Hoci vedecký výskum nepotvrdil ani jeden z blahodarných účinkov konzumácie placenty, nič to. Prax dokazuje, ako už veľa razy pred tým, že veda kráča často mnoho rokov za múdrosťou lekárov starej Číny, či Indie. Napokon, tento rok je viac ako iné, podľa astrológov, o našej schopnosti rozhodnúť sa. Tak veľa šťastia pri správnom rozhodovaní.

-

Sonja Vodrážková


Súvisiaci článok:

Detektívka s happy endom

Detektívka s happy endom

 

Je to naozaj ako detektívka. Jedného dňa sa ma priateľka nečakane spýtala, či by som zjedla vlastnú placentu. Práve som do seba tlačila párok v rožku a skoro som ho ...

---


Múdrosť na dnes

„Krásni mladí ľudia sú hračka prírody, ale krásni starí ľudia sú umelecké diela."

Čítali ste už ?