Streda 23. september, meniny má Zdenka

MUDr.Vladimír Savčenko - Ako si vytvoriť plnohodnotný vzťah

Existujú ľudia, o ktorých platí, že ich buď milujete, alebo nenávidíte. Doktor Savčenko, ktorého zaujímavú prednášku vám prinášame, je dokonca aj medzi takýmito nekonformnými ľuďmi fenoménom. Poznám ľudí, ktorí by zaň strčili ruku do ohňa a poznám aj takých, ktorý by do poriadnej vatry najradšej strčili cteného pána doktora :)

Ak ho nepoznáte, tak len jemne osvetlím ako to občas vyzerá na jeho prednáškach. Charizmatický doktor s úžasným darom reči si v publiku vyhliadne "obete" a cielene kladenými otázkami im krok po kroku dokáže, že nevedia definovať ani základné pojmy, či emócie. A keby len to! "Savčo" si ani náhodou neberie servítku pred ústa a môže sa stať, že človeku, ktorý si v dobrej vôli zaplatil nie práve najlacnejší lístok na prednášku, sa popri psychologickom výklade dostane aj niekoľko dosť pikantných a expresívnych výrazov na jeho adresu. Nečudo, že nejeden takýto namrzený divák odíde ešte pred prestávkou. 

Samotný prednášajúci a spolu s ním aj jeho fandovia ale tvrdia, že nejde o žiadnu aroganciu, či prízemné správanie. Práve naopak. Vďaka presne mierenej nadávke, si človek môže uvedomiť v akých podmienených programoch žije, ako reaguje a akým prázdnym frázam verí. Možno by sa hodilo až prirovnanie k niektorým slávnym zenovým majstrom, ktorí síce svojich žiakov vrúcne milovali, no nebránilo im to nielenže ich napádať slovne, ale dokonca aj fyzicky. A to teda dosť brutálne. Takže ešte môžme byť radi... :)

Ale aby sme pánu Savčenkovi nekrivdili, jeho prednášky nie sú len o dokazovaní si svojej jedinečnej presne zadefinovanej pravdy, ale predovšetkým o osobnej znalosti vzťahov, hlbinnej psychológii a originálnej výuke, ktorá má za cieľ odprogramovať naše mysle, zanesené vírusmi nevedomky nainštalovanými našimi rodičmi, spoločnosťou či vlastnými predsudkami. 

Či už na to doctore používa primerané prostriedky posúďte sami: 

---

MUDr.Vladimír Savčenko - Ako si vytvoriť plnohodnotný vzťah (1. časť)

---

MUDr.Vladimír Savčenko - Ako si vytvoriť plnohodnotný vzťah (2. časť)
Image3_3

---

Image4_2Múdrosť na dnes

„Tajomstvo zdravia pre myseľ a telo nie je v smútku za minulosťou, v obavách pred budúcnosťou, alebo v predvídaní ťažkostí, ale je to žiť v prítomnom okamihu múdro a naplno."

Čítali ste už ?