Streda 25. november, meniny má Katarína

Marcel Vanek - Láska našich detí

Víkendové stretnutia so spisovateľom a kontaktérom Marcelom Vanekom bývajú vždy veľmi výživné. Konajú sa viacmenej pravidelne na moravskom vidieku pri dedinke Budišov a vedia veru človeka krásne nabudiť, alebo aspoň na chvíľu prebudiť :) Tentokrát sa téma točila najmä okolo detičiek, keďže Marcel tu pokrstil už svoju dvadsiatu knihu s názvom - Láska našich detí.

Na tomto človeku je sympatické a príťažlivé, že žije, prednáša a píše spontánne a nebojí sa hovoriť otvorene o iných ľuďoch, ale ani o tzv. intímnostiach súkromného života. A ani v otázke detí si nedáva servítku pred ústa. Neglorifikuje ich, nehľadá za nimi indigové, kryštálové či iné žiarenia. Ba často ich označuje za "energetických upírov", ktorí, keď je im dovolené, dokážu veľmi úspešne manipulovať svet okolo a samozrejme najviac a najradšej rodičov. Tieto malé bytosti nám nádherne nastavujú naše duchovné zrkadlo a vedia veľmi efektívne podlomiť hlinené kolená našej duchovnej pýchy.

Prinášame vám zaujímavý rozhovor s Marcelom Vanekom, ktorý túto tému veľmi originálne rozoberá a nachádza nečakané súvislosti medzi výchovou a našimi súčasnými postojmi a spôsobom života. Pretože, ako medziiným hovorí, výchova je obojstranná, my vychovávame deti a oni nás. Čím budeme otvorenejší tomuto pochopeniu, tým viac si budeme rozumieť nielen s deťmi, ale aj všetkými bytosťami okolo.

Príjemné sledovanie prajeme:

---

Marcel Vanek - Láska našich detí

-OKImage2


Múdrosť na dnes

„Nesnaž sa prevyšovať ostatných, ale sám seba."

Čítali ste už ?