Nedeľa 15. december, meniny má Ivica

A ešte raz o vode, ale nielen o nej

Kamarátka Zdenka Janková, jasnovidka a autorka knihy Biele svetlo, uverejnila na svojej stránke vestica.inovativ, článok s názvom: Na Zemi bude mier ak... Keďže ma zaujíma všetko, čo potvrdzuje moju optimistickú myšlienku, že napokon „dobro zvíťazí“, inak povedané - ľudstvo pochopí a naozaj budeme žiť v krásnom období, rada ho uverejňujem aj na stránke rozhovory.sk a troštička ho doplním o svoje vnímanie:

Nemusíme len čakať, čo bude a ako bude,- píše Zdenka - pomocou vody môžeme aj my jednotliví ľudia zmeniť budúcnosť a zmeniť to, čo hrozí. Napísať slovo MIER alebo POKOJ na papier a na nápis položiť sklenený džbán, či pohár  s vodou, z ktorého budeme piť. Postupne tak budeme vyžarovať to, čo si chceme pritiahnuť.  Viera a emócie lásky a mieru vložené do vody to dokážu. Takto každý jeden svojou kvapkou prispeje k mieru a ku zlepšeniu životov.

Voda je zrkadlo, ktoré má schopnosť ukázať nám, čo nedokážeme vidieť. Je to plán pre našu realitu, ktorú možno zmeniť jedinou, pozitívnou myšlienkou. Všetko čo na to treba, je viera, ak si pre ňu otvorený.” Dr. Masaru Emoto.

Experimenty ukázali, že ak 10% z kolónie baktérií obsahuje dobré baktérie, 10% je zlých a 80% je neutrálnych, celá kolónia je dobrá a dobré baktérie zvíťazia.

Syn Dr. Emota dodáva, že Dr. Emoto robil experimenty s vodou a nalepil dva lístky na fľašu vody. Na jednom bolo "Ďakujem!" a na druhom "Si hlúpa!". Voda vytvorila nádherné kryštály, čo dokazuje, že "Ďakujem!" zvíťazilo nad "Si hlúpa!". Na Zemi bude mier, ak sa nájde 10% ľudí , ktorí majú hlbokú vieru a spravodlivé myšlienky."

No a ja dodávam, že tento výpočet zodpovedá Gaussovej krivke. A to je vlastne matematický výpočet rozdelenia pravdepodobnosti. Voľne povedané omylov, či chýb vyskytujúcich sa v univerze. Tak ako sa dá podľa nej zistiť obraz inteligencie ľudstva, rovnako sa podľa jej výpočtov dá zistiť aj úroveň hlbokej viery. A opäť veľmi voľne povedané, ak na jednej strane krivky je približne 10 percent s hlbokou vierou v dobro ľudstva, na druhej strane krivky je 10 percent tých, čo sú presvedčení o zániku ľudstva. Mix uprostred tvorí 80 percent. Takže skutočne každá kvapka môže pomôcť. Možností je samozrejme viac. Napriek tomu si myslím, nevzdávajme to. Veriť v dobro ľudstva ešte nikomu nezaškodilo. Možno o tomto hovoria všetky odkazy “zhora“. Keď nás nabádajú pochopiť jednotu.

Ak platia výpočty pána Gussa, kritické množstvo ľudí, ktorí pochopia Stvoriteľa v nás môže ak nie celkom zmeniť, určite obrúsiť silu skazy. Možno ešte viac ako o vieru (lebo tú vraj máme vpísanú do genetického kódu) ide o prevzatie zodpovednosti za celok, ktorého sme súčasťou. Mnoho ľudí by aj túžilo po mieri, po pohode, po krásnej neznečistenej planéte..., ale akosi čakajú, že niekto iný to za nich vybojuje. Nuž, ak neprevezmeme osobnú zodpovednosť za vývoj ľudstva, asi to nepôjde. Tých desať percent bude musieť, čo najskôr, zodvihnúť zadky, ale to nebude stačiť potrebuje ešte o niečo viac, hádam desať a pol percenta. Takže by ešte zopár ľudí mohlo pridať svoju pozitívnu kvapku vody.

Potom by sme mohli využiť ďalší objav iného vedca, pána Edwarda Lorenza, ide o efekt motýlích krídiel. Jednoducho povedané, dotyk motýlieho krídla na jednej strane zemegule, môže spôsobiť hurikán na druhej strane. Teoreticky a presne sa jedná o veľkú zmenu vývoja systému pri minimálnych zmenách začiatočných podmienok systému.

Pojem sa používa na zdôraznenie citlivej závislosti vývoja systému od začiatočných podmienok, ktorých malé zmeny môžu mať za následok veľké variácie v ďalšom priebehu. To sú tie naše kvapky programovanej vody.

A ako bonus dostaneme návod na to, že tento systém sa dá prekrásne aplikovať aj do osobného života a môže veľmi rýchlo a ľahko zmeniť naše postoje a myslenie iným smerom a tým celé naše prežívanie. Teda život. Stačí urobiť malé zmeny a konečný výsledok je ohromný. Niekedy stačí zmeniť tón, vzdať sa predstáv a túžob, ktoré nám nepatria, zmeniť uhol pohľadu na jednu vec, stravu, urobiť si ráno malú rozcvičku a celé telo odpovie zdokonalením.

A potom, že matematika je nudná. Aké krásne veci prináša do života.

---

Erika Vincoureková


Múdrosť na dnes

„Jediné čo môžete zmeniť, je zmeniť seba. Ale niekedy tým zmeníte úplne všetko."

Čítali ste už ?