Utorok 4. august, meniny má Dominik, Dominika

Žite v harmónii a robte iba správne rozhodnutia (časť 3)

V súčasnosti sa svet nachádza v absolútnom chaose. Ľudia sú zmätení, narastá počet duševných ochorení a samovraždy páchajú čoraz mladší ľudia. Tento stav už tu v dejinách neraz bol. V jeho pozadí je nevedomosť a pýcha.

Ra Uru Hu v tom má jasno. „Keď začneme venovať náležitú pozornosť vzdelaniu pre naše deti, a to znamená, že ich budeme učiť o vzťahoch, úcte, nevezmeme im právo poznať pravdu o sebe a ľuďoch okolo nich, uznáme ich právo vedieť, ako sa správne rozhodovať v živote - keď sa bude mladým poskytovať tento druh vzdelávania potom zmätok zmizne...Určitý zmätok bude vždy prítomný, je však súčasťou procesu.“

Vždy a každý bude rozdúchavať chaos v inej miere a iným spôsobom. Podľa podvedomých energií, ktoré si v sebe nesieme už od zrodu. Okrem toho štúdium human dizajnu poskytuje obrovské dobrodružstvo, pretože niektoré veci pochopíme ihneď, ale iné musíme pozorovať, skúšať, overovať výsledky. Je to veľmi kreatívne. Hoci mnohí to vzdajú po povrchnom preskúmaní svojho typu si zapamätajú hlavne to, čo rezonuje s ich egom a ostatné prebehnú len tak. Súvisí to s ľudskou prirodzenou lenivosťou a pohodlnosťou. Aj v tomto sme však rozdielni. Niekto sa už k svojmu dizajnu nevráti a výklad zostane niekde na dne zásuvky. Iný do neho občas nazrie a ten, kto chce naozaj zažiť život v harmónii, si to začne pomaly študovať. Času na to budete mať dosť. Ako vraví Ra Uru úplná zmena a pochopenie nastáva ako v rozprávke; keď prejde sedem rokov. Cyklus sedmičky je známy aj z iných „ezoterických a mystických“ odvetví. Sedem ročný cyklus je už dobre známy od čias Babylonu, okrem iného je známy aj jeho účinok na biologickej úrovni. Sedemročný cyklus je cyklus obnovy väčšiny buniek v tele. S výnimkou niektorých buniek pečene a mozgu, ktoré zostávajú po celú dobu života človeka konštantné.

Okrem iného je tento systém dôkazom, že bunky majú pamäť. Ak vstúpite do procesu života podľa svojej mapy, života podľa human dizajnu bude na konci sedem ročného obdobia stotožnená s týmto systémom nielen vaša myseľ, ale každá vaša bunka. Ak sa vám zdá, že je to pridlho, skúste sa zamyslieť nad tým, či nie je pridlho strácať život v nepochopení, v chaose a smútku. Naučiť sa žiť harmonicky vo svojom tele a vedieť robiť správne rozhodnutia, teda tie ktoré nepoškodia vaše telo ani myseľ, je dobré vždy. A každý deň z tých siedmich rokov prinesie nejaké výsledky. Za ten čas sa naučíte kontrolovať výsledky, nikto vás nebude môcť zmiasť, zviesť z cesty, pripraviť vám krušné chvíle. Nebudete sa musieť báť neporozumenia vo vzťahoch, či chodiť so stiahnutým žalúdkom do práce. Pochopíte, že nikoho nezmeníte a naučíte sa prijímať veci také, aké sú. Takýchto tvorivých sedem rokov je určite príjemnejších ako čakať sedemdesiat rokov v chaose a nešťastí na svoju smrť.

Nesmiete sa stať fanatikom, poznanie vašej mapy nevyžaduje vašu vieru a odpor ku všetkému, čo nie je v súlade s ňou. To by bolo nepochopenie systému. Ten prináša ľahkosť bytia a radosť zo života.

Omyly prináša hlavne nedostatočný pocit sebaúcty. Všeobecne platí, že ľudia si nedokážu dostatočne vážiť seba samých. Neveria si, alebo to s vierou v seba preháňajú, čo je v podstate to isté. Radi sa obracajú na rôznych guruov a „iné autority“, aby im povedali kto sú. A tak sa stávajú obeťami ešte väčších lúzerov ako sú oni sami. Rôzni pseudoanalytici im potom ešte viac popletú hlavu.

Ten, kto vsadí na seba a začne sa zaoberať human dizajnom, pri čítaní svojej mapy takmer okamžite pochopí , čo spôsobilo jeho problémy, pretože to všetko je tam. V okamihu, keď pochopíte mechanizmus human dizajnu, budete schopní žiť nad rámec svojich doterajších možností. Naučíte sa a pochopíte svoju „životnú stratégiu“ –nazvime to hoci svoj spôsob jazdy a tú potom môžete využívať vo všetkých oblastiach života. Či už vo vzťahoch, v pracovných postupoch, v sexe, v komunikácii. Vaše vozidlo pôjde neustále tak, aby kládlo čo najmenší odpor. Tá stratégia je daná vaším typom a ten je daný dátumom a hodinou vášho narodenia. Ako v astrológii, ale je to obohatené o rôzne genetické súvislosti. Životná stratégia je niečo, čo vám neomylne ukáže, ktoré rozhodnutie z kvantového poľa možností je pre vás to správne. Mnoho vecí z oblasti human dizajnu súvisí aj s fyzikou. Najmä s neutrínami. Ale to si naštudujete neskôr.

Erika Vincoureková


 

Múdrosť na dnes

„Kto chce hýbať svetom, musí pohnúť najskôr sám sebou."

Čítali ste už ?