Nedeľa 15. december, meniny má Ivica

Anton Srholec a Ima Dovinová - Udržateľnosť života na Zemi a dobrovoľná skromnosť

Pána Antona Srholca hádam netreba na Slovensku nikomu zvlášť predstavovať. Tohoto známeho kňaza, spisovateľa a charitatívneho pracovníka sme zastihli na prednáške Spoločnosti pre vedy a umenia na tému Udržateľnosť života na Zemi.

Dve slovenské nominantky: prírodovedka a filozofka dostali pozvanie na medzinárodnú konferenciu v indickom Pantnagare, kde bola táto téma významne zastúpená. So zážitkami z pobytu, fotkami a obsahom onej konferencie sa podelili nielen s prítomným publikom. Jednou z dám, ktorá navštívila Indiu je Ima Dovinová, sme spolu s pánom Srholcom vyspovedali ohľadom ich názorov na dobrovoľnú skromnosť a porozprávali sme sa aj o tom, ako žiť s prírodou, so samým sebou a ostatnými ľuďmi v harmónii.

Na tomto rozhovore je, podľa mňa, krásne pozorovať videnie sveta pána Srholca, ktorý s nadhľadom a múdrosťou barda pomenúva veľmi presne veci okolo a pritom nehovorí nijako "školometne", ale práve zo srdca a zo svojich mnohoročných skúseností, ktoré následne dopĺňa vedkyňa Ima Dovinová s krásnym ženským vhľadom do situácie. Je to taká pekná symbióza dvoch rozdielnych, ale pritom podobných názorov na život.

Príjemné sledovanie prajeme:

-

-


-

Image8_1

-

Image4_1

-

Image2_1Múdrosť na dnes

„Jediné čo môžete zmeniť, je zmeniť seba. Ale niekedy tým zmeníte úplne všetko."

Čítali ste už ?