Štvrtok 20. február, meniny má Lívia

Prečo je potrebné sa chrániť pred negativitou?

V praxi sa stretávame dosť často s ľuďmi, ktorí predtým tvrdili, že na nich sa nič zlé nechytí a ich sa to ani netýka. S odstupom času sa sami presvedčili o opaku. Prečo je tomu tak? Prečo niekto celý život prakticky ani netuší, čo je to vlastne cudzí negatívny vplyv a potom neskôr ho súčasne atakuje z viac zdrojov?

Každý z nás má určitú vlastnú vnútornú obranu pred negatívnymi vecami. Inak by sa nás dotýkalo takmer všetko. Ale každý má vo svojom živote určité obdobie (dlhé, či krátke), keď sa stáva viac otvorený negatívnemu pôsobeniu. Ide najmä o traumy, bloky, vzorce v podvedomí, či iné akékoľvek slabé miesta, ktoré môžu byť roky neaktívne, ale nie sú vyriešené. V podstate ide o záznamy v podvedomí, ale aj na ostatných úrovniach bytia, ktoré bránia pôsobeniu našej prirodzenej ochrany. Keď sme sami sebou a nemáme v sebe akékoľvek nevyriešené veci, je minimálne šanca, že sa k nám niečo dostane, resp. že to napácha väčšie škody. V priebehu života zažívame rôzne udalosti a to dobré a aj zlé. Každá z nich v nás zanechá určitý odtlačok. Tento odtlačok ovplyvňuje našu myseľ a energiu. Môže byť aj nepatrný. Ale pokiaľ sa k nám chce dostať akákoľvek forma negativity, hľadá podobné miesta, ktoré voláme živná pôda. Prakticky u každého by sme našli živnú pôdu pre negativitu. Môžeme len rozlišovať osoby, ktoré jej majú minimálne a osoby, ktoré ňou doslova prekvitajú. A tam je vidieť rozdiel medzi tými, ktorí sú viac a menej imúnny.

Keďže neustále sa nám dejú v živote rôzne situácie a my na ne reagujeme mysľou a emóciami, tak proces práce na sebe samom nikdy počas života neskončí. Nečakajte, že v živote sa dopracujete na istú úroveň a už ste tam navždy. Takto to nefunguje. Vesmír je neustále v pohybe a zmeny sa dejú, či to chceme alebo nie. Pokiaľ sa zastavíme vo svojom duchovnom raste, je to len program stagnácie, čo je znova živná pôda. Každý majster, ktorý je skutočným duchovným majstrom nikdy neprestáva na sebe pracovať. Pokiaľ stretnete takého, ktorý povie, že on to už nepotrebuje, lebo sa už niekde dostal, hovorí z neho jeho ego. Pokiaľ by to nebolo potrebné, tak by to musel byť doslova vtelením samotného Boha. Musíme si uvedomiť prečo sme sa vlastne narodili - aby sme sa tu niečo naučili. Všetko, čo nám prichádza do cesty, či sú to problémy nás alebo našich blízkych, rodiny, ale aj problémy sveta, majú nás niečo naučiť.

Na preklenutie týchto období, kde sme čo i len dočasne náchylnejší na pôsobenia cudzích negatívnych vplyvov si musíme pomôcť inak, pokiaľ sa nevyriešime príčinu. Preto je potrebné sa naučiť pomôcť si podpornými technikami, aby sme boli ochránení v okamihoch, keď sme oslabení, či viac otvorení negatívnym vplyvom. Je lepšie myslieť na prevenciu ako riešiť následky a podstupovať rôzne drahé a komplikované očisty.

Existuje veľa spôsobov ochrany. Ak to ale myslíte vážne a nie povrchne, musíte sa naučiť správne chápať ako pracujú rôzne vplyvy a následne aplikovať správu techniku ochrany. Tento proces učenia ochranného smeru nie je možné zvládnuť sám čítaním kníh, či internetových stránok s témou ochrany. Tam sa dozviete iba postupy, ale nie to, prečo sa aplikuje niektorá technika práve v určitú hodinu, určitý počet krát alebo prečo je niekedy dostatočná a inokedy nie. Každá technika má svoje hranice, pretože neexistuje nič univerzálne na všetko. Keby áno, tak by potom nevznikli množstvá týchto techník a každému by stačila jediná. Na osobnom kurze, ktorý vyučuje osoba, ktorá sa tejto oblasti venuje niekoľko rokov profesionálne sa dozviete nielen o logike celého procesu ochrany, ale každý postup je rozoberaný z hľadiska príčin a následkov. Pokiaľ si myslíte, že Vám budú stačiť napr. ochranné obaly, či „energetické štíty“, ste na omyle. Ako prax ukazuje, tieto radové techniky majú viac psychologický účinok ako ochranný – teda riešia ochranu pasívne, ale pokiaľ príde aktívny útok, zlyhávajú. Preto je potrebné sa naučiť chrániť seba, svoju rodinu a blízkych nielen pasívne, ale aj aktívne. Profesionálny čierny mág vie ľahko prekonávať bežné ochrany a vôbec mu to nerobí problém. Pre lepšiu ochranu je nevyhnutné porozumenie množstva princípov a zákonitostí. Na jednej strane je to určitý proces, ktorý vyžaduje určitý čas, energiu, snahu,.... No pokiaľ Vás vyučuje alebo vedie skúsený odborník, ktorý si tým už prešiel a trvalo mu to roky, tak sa viete posúvať dopredu rýchlejšie. Nejdete už metódou pokus - omyl, ale po ceste, kde niekto pred Vami má svoje vyšliapané chodníčky, ktoré dobré pozná.

-

Rastislav Briestenský


Múdrosť na dnes

„Radosť, ktorá nie je zdieľaná, zomiera mladá."

Čítali ste už ?