Štvrtok 24. október, meniny má Kvetoslava

Poradňa múdrej sovy: Máte doma kvetinových upírov?

Kto by už nemal doma kvety? Dnes patria k interiérovému dizajnu. Kým kedysi zdobili obloky, dnes sú solitérmi, či ozdobami luxusných interiérov. A tak sa dostávajú do popredia, čiže sú IN niektoré z nich a iné upadajú do zabudnutia. Čudovali by ste sa, ale niekedy je to na škodu, pretože aj kvety majú svoj energetický život a nájdu sa medzi nimi aj kvetinoví upíry. Napríklad dnes tak vyzdvihovaná a dizajnérmi obľúbená orchidea. Táto nádherná a nie práve lacná ozdoba dokáže z ľudí vysať všetku energiu. Vraj má schopnosť premeniť sa v akúsi pumpu nasávajúcu vo dne v noci z prostredia silu, preto je lepšie nemať ju v spálni, alebo tam kde sa nachádza niekto chorý, či zoslabnutý.

Možno aj tu platí, tak ako pri chove „bojových“ plemien psov, že s láskou pestovaná z majiteľov nesaje, ale odovzdáva. Dôkazom je Kika Vaneková, ktorá má doma 120 orchideí, a energie na rozdávanie. Orchidey však miluje a denne im venuje dve hodiny láskavej starostlivosti.

Rovnako rozmarná je datľová palma, ktorá dokáže energiu brať, aj dávať, ale nepáči sa jej prítomnosť zvierat. Keď ich má plné zuby a začne žiarliť, rýchlo chradne. Naopak fikus benjamín je veľmi vďačná na pestovanie nenáročná rastlina, ktorá odbúrava hnev, negatívnu energiu a podráždenosť. Sú domácnosti, kde by sa zišiel celý les z fikusov. Vo všeobecnosti platí, že kvety so srdcovými a guľatými listami pridávajú energiu a kopijovité a špicaté listy kvetov svedčia o ich vnútornej agresivite a podporujú boj, či hádky. Kaktusy sú výnimkou.

Kaktusy naopak nasávajú negatívnu energiu a nabíjajú miestnosť pozitívnou energiou. Okrem toho sú veľmi dekoratívne. Nebezpečenstvo nastáva, ak sa na malej ploche stretne veľa kaktusov a batoliat. Kamarátova zbierka kaktusov letela na smetisko hneď po vytiahnutí poslednej desiatky drobulinkých pichliačov z dlaní ich malých dvojičiek. Napravil to Amarylis, ktorý ako už názov naznačuje, praje láske a vytvára okolo seba príjemné prostredie. Pre rodiny s deťmi je veľmi vhodná fialka, ktorá dokáže, podľa literatúry a jasnovidiek, uviesť do rovnováhy aj nezvládnuteľné deti. (Asi sme ich mali doma málo, pretože lepšie ako fialky ich zvládol môj krik. Ja som sa po tom, čo zaspali, nabíjala pri listoch fikusa starej mamy. Hoci bol dvojmetrový jedného dňa nevydržal moju energiu a pomaly sa odobral do kvetinového neba. Tak som si zaobstarala rozmarín (tiež obrovských rozmerov), aby to so mnou chvíľu ťahal. Vraj zbavuje únavy, strachu a nepokoja. Zatiaľ si rozumieme, ale najradšej ho mám v hrnci spolu divinou a borievkami. To ma spolu s pohárom červeného vína celkom príjemne uzemňuje.

Vaša Sova


images__98_


Múdrosť na dnes

„Priemerný učiteľ rozpráva. Dobrý učiteľ vysvetľuje. Výborný učiteľ ukazuje. Najlepší učiteľ inšpiruje."

Čítali ste už ?